Mandag 17. juni 2024 kl. 22:59
WWW.HASLUND.INFO
 
VM 2026 KVALIFIKATION
AFRIKA, GRUPPE F
STILLING OG RESULTATER
NATIONKVUTFI+/-P
Elfenbenskysten4310120+1210

Gabon430175+29

Burundi421186+27
Kenya412173+45
Gambia410399+03
Seychellerne4004222-200
Nummer 1 til slutrunden
Nummer 2 til playoff (hvis blandt de 4 bedste 2'ere)
HoldBurundiElfenbenGabonGambiaKenyaSeychellerne
Burundi 
 
19.11.23
1 - 2
16.11.23
3 - 2
 
 
 
 
Elfenbenskysten 
 
07.06.24
1 - 0
 
 
 
 
17.11.23
9 - 0
Gabon 
 
 
 
11.06.24
3 - 2
16.11.23
2 - 1
 
 
Gambia 
 
20.11.23
0 - 2
 
 
 
 
08.06.24
5 - 1
Kenya07.06.24
1 - 1
11.06.24
0 - 0
 
 
 
 
 
 
Seychellerne11.06.24
1 - 3
 
 
 
 
 
 
20.11.23
0 - 5
HoldDR CongoMauritannienSenegalSudanSydsudanTogo
4. RUNDE
11.06.2024Kenya - Elfenbenskysten   0-011.06.2024Gabon - Gambia   3-2
33.0-1Yankaba Minteh
52.1-1Jim Allevinah
70.2-1Pierre-Emerick Aubameyang
72.3-1Denis Bouanga
79.3-2Ebou Adams

11.06.2024Seychellerne - Burundi   1-3
34.0-1Abdallah Sudi
62.0-2Bienvenue Kanakimana
69.0-3Bienvenue Kanakimana
78.1-3Lorenzo Hoareau
3. RUNDE
07.06.2024Kenya - Burundi   1-107.06.2024Elfenbenskysten - Gabon   1-0
72.1-0Duke Abuya36.1-0Seko Fofana
85.1-1Abdallah Sudi

08.06.2024Gambia - Seychellerne   5-1
10.1-0Mohamed Badamosi
14.1-1Ryan Henriette
52.2-1Musa Barrow, straffe
55.3-1Yankuba Minteh
66.4-1Mohamed Badamosi
78.5-1Adama Sidibeh
2. RUNDE
19.11.2023Burundi - Gabon   1-220.11.2023Gambia - Elfenbenskysten  
35.0-1Jim Allevinah
83.0-2Denis Bouanga
87.1-2Abedi Bigirimana

20.11.2023Seychellerne - Kenya   0-5
3.0-1Michael Olunga
6.0-2Michael Olunga
45.0-3Masoud Juma
62.04Rooney Onyango
73.0-5Benson Omala
1. RUNDE
19.11.2023Burundi - Gabon   1-220.11.2023Gambia - Elfenbenskysten   0-2
35.0-1Jim Allevinah45.0-1Christian Kouame
83.0-2Denis Bouanga86.0-2Seko Fofana
87.1-2Abedi Bigirimana

17.11.2023Elfenbenskysten - Seychellerne   9-0
20.1-0Sebastien Haller, straffe
24.2-0Ibrahim Sangare
36.3-0Simon Adingra
40.4-0Karim Konate, straffe
60.5-0Seko Fofana
77.6-0Hamed Junior Traore
84.7-0Jean-Philippe Krasso, straffe
90.8-0Hamed Junior Traore
90.9-0Karim Konate
OVERSIGT
AFRIKA
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  Gruppe I
KVAL-TURNERINGER
  Europa
  Sydamerika
  Afrika
  Asien
  Nord- og Centralamerika
  Oceanien
  FIFA Playoff
  Kvalifikation
  Slutrunde
  Deltagere