Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 7. august 2022 kl. 23:25
WWW.HASLUND.INFO
 
VM 2020 KVALIFIKATION
EUROPA, GRUPPE H
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Kroatien10721214+1723
Rusland10712196+1322
Slovakiet103521710+714
Slovenien104241312+114
Cypern10127421-175
Malta10127930-215
Kroatien til slutrunden. Rusland til playoff
HoldCypernKroatienMaltaRuslandSlovakietSlovenien
CYPERN08.10.2021
0 - 3
11.10.2021
2 - 2
04.09.2021
0 - 2
24.03.2021
0 - 0
30.03.2021
1 - 0
KROATIEN27.03.2021
1 - 0
30.03.2021
3 - 0
14.11.2021
1 - 0
11.10.2021
2 - 2
07.09.2021
3 - 0
MALTA01.09.2021
3 - 0
11.11.2021
1 - 7
24.03.2021
1 - 3
14.11.2021
0 - 6
08.10.2021
0 - 4
RUSLAND11.11.2021
6 - 0
01.09.2021
0 - 0
07.09.2021
2 - 0
08.10.2021
1 - 0
27.03.2021
2 - 1
SLOVAKIET07.09.2021
2 - 0
04.09.2021
0 - 1
27.03.2021
2 - 2
30.03.2021
2 - 1
11.11.2021
2 - 2
SLOVENIEN14.11.2021
2 - 1
24.03.2021
1 - 0
04.09.2021
1 - 0
11.10.2021
1 - 2
01.09.1900
1 - 1
1. RUNDE
24.03.2021Malta - Rusland   1-324.03.2021Cypern - Slovakiet   0-0
23.0-1Artjom Dsjuba
35.0-2Mario Fernandes
56.1-2Joseph Mbong
90.1-3Aleksandr Sobolev
27.03.2021Slovenien - Kroatien   1-0
15.1-0Sandi Lovric
2. RUNDE
27.03.2021Rusland - Slovenien   2-127.03.2021Kroatien - Cypern   1-0
26.1-0Artjom Dsjuba40.1-0Mario Pasalic
35.2-0Artjom Dsjuba
36.2-1Josip Ilicic
27.03.2021Slovakiet - Malta   2-2
16.0-1Luke Gambin
20.0-2Alexander Satariano
49.1-2David Strelec
53.2-2Milan Skriniarc
3. RUNDE
30.03.2021Kroatien - Malta   3-030.03.2021Slovakiet - Rusland   2-1
62.1-0Ivan Perisic38.1-0Milan Skriniar
76.2-0Luka Modric, straffe71.1-1Mario Fernandes
90.3-0Josip Brekalo74.2-1Robert Mak
30.03.2021Cypern - Slovenien   1-0
42.1-0Ioannis Pittas
4. RUNDE
01.09.2021Malta - Cypern   3-001.09.2021Slovenien - Slovakiet   1-1
40.Konstantinos Soteriou, Cypern32.0-1Robert Bozenik
44.1-0Cain Attard42,1-1Petar Stojanovic
46.2-0Joseph Mbong
54.3-0Cain Attard
01.09.2021Rusland - Kroatien   0-0
5. RUNDE
04.09.2021Slovakiet - Kroatien   0-104.09.2021Cypern - Rusland   0-2
86.0-1Marcelo Brozovic6.0-1Aleksandr Jerokhin
55.0-2Rifat Zhemaletdinov
04.09.2021Slovenien - Malta   1-0
44.1-0Sandi Lovric
6. RUNDE
07.09.2021Slovakiet - Cypern   2-007.09.2021Rusland - Malta   2-0
54.1-0Ivan Schranz10.1-0Fjodor Smolov
77.2-0Martin Koscelnik84.2-0Zelimkhan Bakaev, straffe
04.09.2021Kroatien - Slovenien   3-0
33.1-0Marko Livaja
66.2-0Mario Pasalic
90.3-0Nikola Vlasic
7. RUNDE
08.10.2021Cypern - Kroatien   0-308.10.2021Rusland - Slovakiet   1-0
45.0-1Ivan Perisic24.1-0Selvmål, Milan skriniar
80.0-2Josko Gvardiol
90.0-3Marko Livaja
08.10.2021Malta - Slovenien   0-0
27.0-1Josip Ilicic
49.0-2Andraz Sporar
60.0-3Josip Ilicic
67.0-4Benjamin Sesko
8. RUNDE
11.10.2021Cypern - Malta   2-211.10.2021Slovenien - Rusland   1-2
7.1-0Fotis Papoulis28.0-1Igor Diveev
53.1-1Zach Muscat32.0-2Georgiy Dzhikiya
80.2-1Pieros Sotiriou40.1-2Josip Ilicic
90.2-2Zach Muscat
11.10.2021Kroatien - Slovakiet   2-2
20.0-1Ivan Schranz
25.1-1Andrej Kramaric
45.1-2Lukas Haraslin
71.2-2Luka Modric
9. RUNDE
11.11.2021Slovakiet - Slovenien   2-211.10.2021Malta - Kroatien   1-7 (4)
18.0-1Miha Zajc6.0-1Ivan Perisic
57.Miha Blazic, Slovenien22.0-2Duje Caleta-Car
58.1-1Ondrej Duda, straffe31.1-2Selvmål, Marcelo Brozovic
62.1-2Miha Mevlja39.1-3Mario Pasalic
74.2-2David Strelec45.1-4Luka Modriv
47.1-5Lovro Majer
53.1-6Andrej Kramaric
64.1-7Lovro Majer
11.11.2021Rusland - Cypern   6-0
4.1-0Aleksandr Jerokhin
55.2-0Fjodor Smolov
56.3-0Andrey Mostovoy
624-0Aleksei Sutormin
82.5-0Anton Zabolotny
87.6-0Aleksandr Jerokhin
10. RUNDE
14.11.2021Slovenien - Cypern   2-114.11.2021Kroatien - Rusland   1-0
48.1-0Miha Zajc81.1-0Selvmål, Fjodor Kudrjasjov
84.2-0Adam Gnezda
89.2-1Andronikos Kakoullis
14.11.2021Malta - Slovakiet   0-6 (3)
6.0-1Albert Rusnak
8.0-2Ondrej Duda
16.0-3Albert Rusnak
47.Ryan Camenzuli, Malta
51.Teddy Teuma, Malta
69.0-4Ondrej Duda
72.0-5Vernon De Marco
80.0-6Ondrej Duda
OVERSIGT
PULJER I EUROPA
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F 
  Gruppe G
  Gruppe H
  Gruppe I
  Gruppe J
  Playoff, semifinaler
  Playoff, finaler
KVALIFIKATIONSTURNERINGERNE
  Asien
  Europa
  Sydamerika
  Afrika
  Asien
  Nord- og Centralamerika
  Oceanien
  Interkontinentale playoffs
  Kvalifikation
  Slutrunde