Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 29. september 2022 kl. 18:47
WWW.HASLUND.INFO
 
VM 2022 KVALIFIKATION
NORD- OG CENTRALAMERIKA, 1. OMGANG GRUPPE B
STILLING OG RESULTATER
KVUTFI+/-P
Canada4400270+2712
Surinam4301154+119
Bermuda4112612-64
Aruba4103319-163
Cayman Øerne4013218-161
Canada til 2. omgang.
HoldArubaBermudaCanadaCaymanSurinam
ARUBA05.06.2021
0 - 7
27.03.2021
0 - 6
BERMUDA30.03.2021
5 - 0
08.06.2021
1 - 1
CANADA25.03.2021
5 - 0
08.06.2021
4 - 0
CAYMAN ØERNE02.06.2021
1 - 3
29.03.2021
0 - 11
SURINAM04.06.2021
6 - 0
24.03.2021
3 - 0
HoldArubaBermudaCanadaCaymanSurinam
KAMPFACTS
1. RUNDE
24.03.2021Surinam - Cayman Øerne   3-025.03.2021Canada - Bermuda   5-1
21.1-0Shaquille Pinas19.1-0Cyle Larin
38.2-0Ryan Donk27.3-0Cyle Larin
78.3-0Gleofilo Hasselbaink53.3-0Cyle Larin
63.3-1Kane Crichlow
69.4-1Cyle Larin
81.5-1Theodor Corbeanu
2. RUNDE
27.03.2021Aruba - Surinam   0-6
19.0-1Nigel Hasselbaink
29.0-2Ryan Donk
37.0-3Nigel Hasselbaink
55.0-4Nigel Hasselbaink
70.0-5Florian Jozefzoon
74.0-6Roland Alberg
3. RUNDE
29.03.2021Cayman Øerne - Canada   0-1130.03.2021Bermuda - Aruba   5-0
6.0-1Frank Sturing36.1-0Cane Chricklow
13.0-2Kyle Larin40.2-0Jaulon Bather
25.0-3David Wotherspoon57.3-0Dane Leverock
27.0-4Alphonso Davies, straffe64.4-0Knory Scott
32.0-5Mark-Anthony Kaye80.5-0Cane Chricklow
44.0-6Alistair Johnston
63.0-7Mark-Anthony Kaye
68.0-8Lucas Daniel Cavallini
73.0-9Alphonso Davies
74.0-10Lucas Daniel Cavallini
76.0-11Lucas Daniel Cavallini
4. RUNDE
02.06.2021Cayman Øerne - Aruba   1-304.06.2021Surinam - Bermuda   6-0
30.1-0Jonah Ebanks3.1-0Sheraldo Becker
40.1-1Joshua John15.2-0Nigel Hasselbaink
45.1-2Terence Groothusen36.3-0Sheraldo Becker
75.1-3Joshua John37.4-0Nigel Hasselbaink
65.5-0Nigel Hasselbaink
74.6-0Shaquille Pinas
5. RUNDE
05.06.2021Aruba - Canada   0-7
17.0-1Lucas Daniel Cavallini
20.0-2Junior Hoilett, straffe
45.0-3Lucas Daniel Cavallini
49.0-4Zachary Brault-Guillard
78.0-5Alphonso Davies
87.0-6Cyle Larin
89.0-7Jonathan David
6. RUNDE
08.06.2021Bermuda - Cayman Øerne   1-108.06.2021Canada - Surinam   4-0
23.0-1Mark Ebanks37.1-0Alphonso Davies
65.1-1Kole Hall59.2-0Jonathan David
73.4-0Jonathan David
77.4-0Jonathan David
OVERSIGT
PULJER I NORD- OG CENTRALAMERIKA
  1. omgang, gruppe A
  1. omgang, gruppe B
  1. omgang, gruppe C
  1. omgang, gruppe D
  1. omgang, gruppe E
  1. omgang, gruppe F
  2. omgang, playoff
  3. omgang
  Interkont. playoff
KVALIFIKATIONSTURNERINGERNE
  Asien
  Europa
  Sydamerika
  Afrika
  Asien
  Nord- og Centralamerika
  Oceanien
  Interkontinentale playoffs
  Kvalifikation
  Slutrunde