Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 17. august 2022 kl. 00:48
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP
KOEFFICIENT 2018/2019 - 2022/2023
Opdateret med kampene spillet 11. august 2022
        Er stadig med i turneringen
KOEFFICIENT-LISTE
#HOLDLAND2018/192019/202020/212021/222022/23IALTLANDKOEFF
1.Manchester CityEng25,0025,0035,0027,004,00116,0017,771116,000
2.Bayern MünchenTys20,0036,0027,0026,004,00113,0013,571113,000
3.ChelseaEng30,0017,0033,0025,004,00109,0017,771109,000
4.LiverpoolEng29,0018,0024,0033,004,00108,0017,771108,000
5.Paris SGFra19,0031,0024,0019,004,0097,009,99997,000
6.Real MadridSpa19,0017,0026,0030,004,0096,0015,74296,000
7.FC BarcelonaSpa30,0024,0020,0015,004,0093,0015,74293,000
8.JuventusIta21,0022,0021,0020,004,0088,0012,37088,000
9.Manchester UnitedEng19,0022,0026,0018,003,0088,0017,77188,000
10.AjaxHol27,0013,0019,0022,004,0085,009,70085,000
11.Atletico MadridSpa20,0022,0016,0019,004,0081,0015,74281,000
12.RomaIta17,0011,0024,0023,003,0078,0012,37078,000
13.SevillaSpa13,0026,0019,0012,004,0074,0015,74274,000
14.VillarrealSpa16,00-30,0024,002,5072,5015,74272,500
15.DortmundTys18,0018,0022,0010,004,0072,0013,57172,000
16.InterIta15,0025,009,0018,004,0071,0012,37071,000
17.RB LeipzigTys5,0027,0017,0017,004,0070,0013,57170,000
18.FC PortoPor23,007,0023,0010,004,0067,009,20967,000
19.TottenhamEng26,0016,0015,005,004,0066,0017,77166,000
20.FrankfurtTys24,009,00-28,004,0065,0013,57165,000
21.ArsenalEng26,0010,0023,00-3,0062,0017,77162,000
22.LyonFra17,0023,00-21,00-61,009,99961,000
23.NapoliIta18,0019,0010,009,004,0060,0012,37060,000
24.BenficaPor17,0010,0010,0020,003,0060,009,20960,000
25.LeverkusenTys11,0018,0010,0014,004,0057,0013,57157,000
26.Shakhtar DonetskUkr10,0022,0014,006,004,0056,005,14056,000
27.AtalantaIta2,5020,0017,0016,00-55,5012,37055,500
28.FC SalzburgØst16,0010,007,0017,004,0054,006,14054,000
29.RangersSko5,0011,0015,0019,003,0053,006,82053,000
30.Dinamo ZagrebKro14,008,0017,009,003,0051,004,68051,000
31.Slavia PragTje14,006,0016,0010,002,5048,504,88548,500
32.Sporting CPPor10,0010,002,5016,004,0042,509,20942,500
33.Club BruggeBel11,008,0011,007,004,0041,006,02041,000
34.Røde Stjerne BeogradSer7,006,0010,0015,003,0041,005,67541,000
35.ValenciaSpa23,0017,00---40,0015,74240,000
36.BragaPor2,0010,009,0016,003,0040,009,20940,000
37.LazioIta6,004,0017,009,003,0039,0012,37039,000
38.FC BaselSch2,5019,002,5012,002,5038,505,08538,500
39.Olympiakos PiræusGræ8,0010,0010,008,002,5038,504,89538,500
40.FeyenoordHol2,004,004,0024,003,0037,009,70037,000
41.FC København  Dan4,0014,002,5013,003,0036,504,68536,500
42.LASK LinzØst2,0012,007,0015,00-36,006,14036,000
43.RennesFra11,003,005,0014,003,0036,009,99936,000
44.PSV EindhovenHol6,006,0010,0010,003,0035,009,70035,000
45.Dinamo KievUkr11,006,0010,005,003,0035,005,14035,000
46.Young BoysSch7,006,0011,008,002,5034,505,08534,500
47.ZenitRus10,009,005,008,00-32,005,24332,000
48.GalatasarayTyr8,006,002,5015,00-31,504,38031,500
49.AZHol1,508,006,0013,002,5031,009,70031,000
50.LilleFra-5,008,0017,00-30,009,99930,000
51.MilanIta7,00-12,007,004,0030,0012,37030,000
52.MarseilleFra3,00-6,0016,004,0029,009,99929,000
53.CelticSko6,0010,003,006,004,0029,006,82029,000
54.GentBel2,5010,003,0011,002,5029,006,02029,000
55.KrasnodarRus11,006,008,00--25,005,24325,000
56.Malmö FFSve7,008,002,505,002,5025,003,95025,000
57.PAOKGræ3,002,505,0013,001,5025,004,89525,000
58.Real BetisSpa10,00--11,003,0024,0015,74224,000
59.Maccabi Tel-AvivIsr2,502,008,009,002,5024,004,22524,000
60.West HamEng---21,002,5023,5017,77123,500
61.LeicesterEng--10,0013,00-23,0017,77123,000
62.MonacoFra5,00--15,003,0023,009,99923,000
63.WolfsburgTys-12,002,508,00-22,5013,57122,500
64.Lokomotiv MoskvaRus6,006,007,003,00-22,005,24322,000
65.QarabagAse3,004,003,009,003,0022,002,90022,000
66.CFR ClujRum2,5010,004,003,002,5022,003,37522,000
67.Istanbul BasaksehirTyr2,0011,006,00-2,5021,504,38021,500
68.MoldeNor2,502,5012,002,002,5021,505,20021,500
69.MönchengladbachTys-6,0015,00--21,0013,57121,000
70.Viktoria PlzenTje11,002,002,502,503,0021,004,88521,000
71.FC Midtjylland  Dan2,502,006,007,003,0020,504,68520,500
72.Bodø/GlimtNor--2,0015,003,0020,005,20020,000
73.Real SociedadSpa--8,009,003,0020,0015,74220,000
74.Partizan BeogradSer2,506,002,007,002,5020,005,67520,000
75.HoffenheimTys7,00-12,00--19,0013,57119,000
76.Spartak MoskvaRus4,002,50-12,00-18,505,24318,500
77.Rapid WienØst7,00-5,004,002,5018,506,14018,500
78.LudogoretsBul4,006,003,003,002,5018,503,52518,500
79.GenkBel9,005,00-4,00-18,006,02018,000
80.SheriffMol2,502,002,009,002,5018,002,10018,000
81.BurnleyEng2,50----2,5017,77117,771
82.WolverhamptonEng-16,00---16,0017,77117,771
83.FerencvarosUng1,006,005,003,002,5017,503,42517,500
84.Schalke 04Tys17,00----17,0013,57117,000
85.AntwerpenBel-2,508,004,002,5017,006,02017,000
86.Standard LiègeBel7,006,003,00--16,006,02016,000
87.CSKA MoskvaRus9,004,003,00--16,005,24316,000
88.Zorya LuhanskUkr2,502,504,005,002,0016,005,14016,000
89.EspanyolSpa-10,00---10,0015,74215,742
90.GetafeSpa-10,00---10,0015,74215,742
91.GranadaSpa--13,00--13,0015,74215,742
92.FenerbahceTyr8,00--5,002,5015,504,38015,500
93.Slovan BratislavaSvk2,003,001,506,002,5015,003,30015,000
94.BATEBlr8,002,501,501,501,5015,001,97515,000
95.APOELCyp2,507,002,50-2,5014,504,17514,500
96.BesiktasTyr5,003,002,004,00-14,004,38014,000
97.Sparta PragTje1,502,004,005,001,5014,004,88514,000
98.AstanaKas6,003,001,502,001,5014,002,52514,000
99.FreiburgTys----3,003,0013,57113,571
100.Union BerlinTys---4,003,007,0013,57113,571
101.FC KölnTys----2,502,5013,57113,571
102.WolfsbergerØst-4,007,00-2,5013,506,14013,500
103.Hapoel Be'er ShevaIsr2,002,504,002,502,5013,504,22513,500
104.Apollon LimassolCyp5,002,502,001,502,5013,504,17513,500
105.CSKA SofiaBul2,002,004,002,502,5013,003,52513,000
106.FehervarUng5,001,502,501,002,5012,503,42512,500
107.TorinoIta-2,50---2,5012,37012,370
108.FiorentinaIta----2,502,5012,37012,370
109.FK JablonecTje4,001,501,505,00-12,004,88512,000
110.RijekaKro2,002,503,002,501,5011,504,68011,500
111.VitesseHol2,00--9,00-11,009,70011,000
112.Legia WarszawaPol2,002,502,504,00-11,003,17511,000
113.RosenborgNor3,003,002,502,50-11,005,20011,000
114.AEK AthenGræ4,002,503,001,50-11,004,89511,000
115.FCSBRum2,502,502,001,502,5011,003,37511,000
116.Helsinki JKFin2,002,00-4,002,5010,501,92510,500
117.Spartak TrnavaSvk5,001,50-2,002,0010,503,30010,500
118.FloraEst1,501,502,504,001,0010,501,51610,500
119.Maccabi HaifaIsr-1,502,503,003,0010,004,22510,000
120.F91 DudelangeLux3,003,00-1,502,5010,001,77510,000
121.Riga FCLet1,002,502,002,502,0010,001,97510,000
122.SuduvaLit2,502,502,001,501,5010,001,77510,000
123.BordeauxFra5,00----5,009,9999,999
124.St. EtienneFra-4,00---4,009,9999,999
125.RC StrasbourgFra-2,50---2,509,9999,999
126.ReimsFra--2,00--2,009,9999,999
127.NantesFra----3,003,009,9999,999
128.NiceFra--3,00-2,505,509,9999,999
129.FC UtrechtHol-1,50---1,509,7009,700
130.Willem IIHol--2,00--2,009,7009,700
131.TwenteHol----2,502,509,7009,700
132.Sturm GrazØst2,001,50-3,003,009,506,1409,500
133.FC ZürichSch7,00---2,509,505,0859,500
134.Omonia NicosiaCyp--3,004,002,509,504,1759,500
135.ZalgirisLit2,001,001,502,502,509,501,7759,500
136.MariborSlo2,002,501,001,502,509,502,4759,500
137.Brøndby  Dan2,502,00-3,002,009,504,6859,500
138.Kuopio PSFin1,001,502,502,502,009,501,9259,500
139.KF ShkëndijaNma2,501,502,001,502,009,501,1009,500
140.Rio AvePor1,50-2,50--4,009,2099,209
141.FerreiraPor---2,50-2,509,2099,209
142.Santa ClaraPor---2,50-2,509,2099,209
143.Gil VicentePor----2,502,509,2099,209
144.Vitoria GuimaraesPor-4,00--2,006,009,2099,209
145.SivassporTyr--4,002,502,509,004,3809,000
146.Shamrock RoversIrl1,001,501,502,502,509,001,9259,000
147.Hajduk SplitKro2,001,002,001,502,509,004,6809,000
148.Universitatea CraiovaRum2,002,001,001,502,509,003,3759,000
149.NeftchiAse1,002,001,502,502,009,002,9009,000
150.KairatKas2,001,501,502,501,509,002,5259,000
151.The New SaintsWal2,002,001,502,001,509,001,2339,000
152.Olimpija LjubljanaSlo2,501,501,502,001,509,002,4759,000
153.DundalkIrl1,502,003,002,00-8,501,9258,500
154.TrabzonsporTyr-3,00-2,503,008,504,3808,500
155.AEK LarnacaCyp4,002,00--2,508,504,1758,500
156.ZrinjskiBih2,002,002,00-2,508,501,9008,500
157.LinfieldNir-2,501,502,002,508,501,6668,500
158.FC VaduzLie1,502,001,001,502,508,501,5008,500
159.Dunajska StredaSvk1,501,502,001,502,008,503,3008,500
160.Lincoln Red ImpsGib1,501,501,502,501,508,501,1588,500
161.AnorthosisCyp1,00-2,005,00-8,004,1758,000
162.AberdeenSko1,502,002,002,50-8,006,8208,000
163.AnderlechtBel3,00--2,502,508,006,0208,000
164.Shakhtyor SaligorskBlr1,502,001,001,502,008,001,9758,000
165.KlaksvikFær1,001,502,501,002,008,001,7508,000
166.OsijekKro1,501,501,502,001,508,004,6808,000
167.AlashkertArm2,001,501,002,501,008,001,7258,000
168.Lech Pol2,00-3,00-2,507,503,1757,500
169.LaciAlb1,501,001,502,001,507,501,2507,500
170.Buducnost PodgoricaMon1,001,502,001,501,507,500,9507,500
171.SutjeskaMon1,502,001,001,501,507,500,9507,500
172.Fola EschLux1,501,001,502,501,007,501,7757,500
173.Dinamo TbilisiGeo1,002,002,001,501,007,501,6007,500
174.Randers FC  Dan---7,00-7,004,6857,000
175.FK SarajevoBih1,502,002,501,00-7,001,9007,000
176.ShkupiNma1,001,001,001,502,507,001,1007,000
177.Aris ThessalonikiGræ-2,001,501,502,007,004,8957,000
178.MuraSlo-1,002,002,501,507,002,4757,000
179.KilmarnockSko-1,00---1,006,8206,820
180.St. JohnstoneSko---2,50-2,506,8206,820
181.HibernianSko2,00--2,00-4,006,8206,820
182.HeartsSko----2,502,506,8206,820
183.Dundee UnitedSko----2,002,006,8206,820
184.MotherwellSko--2,00-1,503,506,8206,820
185.AIK StockholmSve1,502,50--2,506,503,9506,500
186.PyunikArm2,002,00--2,506,501,7256,500
187.Riga FSLet-1,001,002,002,506,501,9756,500
188.B36Fær1,501,002,00-2,006,501,7506,500
189.TobolKas1,501,00-2,002,006,502,5256,500
190.HiberniansMal-1,001,502,002,006,501,6256,500
191.PetrocubMol1,001,001,001,502,006,502,1006,500
192.Ararat-ArmeniaArm-2,502,50-1,506,501,7256,500
193.DritaKos1,50-2,001,501,506,501,9586,500
194.Admira WackerØst1,50----1,506,1406,140
195.TSV HartbergØst--1,50--1,506,1406,140
196.Austria WienØst-2,00-1,502,506,006,1406,140
197.CharleroiBel--2,50--2,506,0206,020
198.Union SGBel----3,003,006,0206,020
199.FC LuzernSch2,002,00-2,00-6,005,0856,000
200.Dinamo BrestBlr2,00-2,501,50-6,001,9756,000
201.DjurgårdenSve1,50-2,00-2,506,003,9506,000
202.BreidablikIsl-1,001,002,002,006,001,4506,000
203.GziraMal1,001,50-1,502,006,001,6256,000
204.Vorskla PoltavaUkr3,00--1,501,506,005,1406,000
205.FCI LevadiaEst1,001,001,001,501,506,001,5166,000
206.Spartak SuboticaSer2,00----2,005,6755,675
207.FK TSCSer--1,50--1,505,6755,675
208.SD VojvodinaSer--2,002,00-4,005,6755,675
209.CukarickiSer-1,50-2,002,005,505,6755,675
210.RadnickiSer1,501,00--1,504,005,6755,675
211.Lokomotiv PlovdivBul-2,001,502,00-5,503,5255,500
212.Connah's Quay NomadsWal1,001,501,501,50-5,501,2335,500
213.Dinamo MinskBlr2,001,001,00-1,505,501,9755,500
214.FK LiepajaLet1,001,50-1,501,505,501,9755,500
215.FC UfaRus2,50----2,505,2435,243
216.Arsenal TulaRus-1,50---1,505,2435,243
217.FC RostovRus--2,00--2,005,2435,243
218.Dynamo MoskvaRus--1,50--1,505,2435,243
219.FC SochiRus---2,00-2,005,2435,243
220.Rubin KazanRus---2,00-2,005,2435,243
221.SarpsborgNor4,00----4,005,2005,200
222.HaugesundNor-2,00---2,005,2005,200
223.BrannNor-1,00---1,005,2005,200
224.VålerengenNor---1,50-1,505,2005,200
225.VikingNor--1,50-2,504,005,2005,200
226.LillestrømNor1,50---2,003,505,2005,200
227.FC OleksandriyaUkr-3,00---3,005,1405,140
228.MariupolUkr2,002,00---4,005,1405,140
229.Desna ChernihivUkr--2,00--2,005,1405,140
230.Kolos KovalivkaUkr--2,002,00-4,005,1405,140
231.Dnipro-1Ukr----2,502,505,1405,140
232.FC ThunSch-2,00---2,005,0855,085
233.St. GallenSch1,50-2,00--3,505,0855,085
234.ServetteSch--1,501,50-3,005,0855,085
235.FC LuganoSch-3,00--2,005,005,0855,085
236.Slovan LiberecTje--5,00--5,004,8855,000
237.VentspilsLet1,502,001,50--5,001,9755,000
238.Progres NiederkornLux2,001,501,50--5,001,7755,000
239.NK DomzaleSlo1,501,50-2,00-5,002,4755,000
240.ValurIsl2,001,50-1,50-5,001,4505,000
241.FC Santa ColomaAnd1,501,500,501,50-5,001,0335,000
242.RakowPol---2,502,505,003,1755,000
243.MilsamiMol1,001,00-1,501,505,002,1005,000
244.La FioritaSan1,500,500,501,001,505,000,3995,000
245.HBFær-1,500,502,001,005,001,7505,000
246.FK PartizaniAlb1,001,50-1,501,005,001,2505,000
247.Europa FCGib0,501,001,501,001,005,001,1585,000
248.Asteras TripolisGræ1,50----1,504,8954,895
249.AtromitosGræ1,502,00---3,504,8954,895
250.OFI KretaGræ--1,50--1,504,8954,895
251.PanathinaikosGræ----2,002,004,8954,895
252.Sigma OlomoucTje2,50----2,504,8854,885
253.Mlada BoleslavTje-2,00---2,004,8854,885
254.SlovackoTje---1,502,504,004,8854,885
255.FC Nordsjælland  Dan2,00----2,004,6854,685
256.Esbjerg  Dan-1,50---1,504,6854,685
257.SønderjyskE  Dan--2,00--2,004,6854,685
258.AGF  Dan--1,501,50-3,004,6854,685
259.Silkeborg  Dan----2,502,504,6854,685
260.Viborg  Dan----2,502,504,6854,685
261.Lokomotiva ZagrebKro--2,00--2,004,6804,680
262.Honved BudapestUng1,501,501,50--4,503,4254,500
263.FK KukësiAlb2,001,001,50--4,501,2504,500
264.VallettaMal1,502,001,00--4,501,6254,500
265.Teuta DurresAlb-1,001,502,00-4,501,2504,500
266.HäckenSve1,501,50-1,50-4,503,9504,500
267.Levski SofiaBul1,001,50--2,004,503,5254,500
268.CrusadersNir1,501,50--1,504,501,6664,500
269.Tre FioriSan1,000,501,50-1,504,500,3994,500
270.SaburtaloGeo-2,001,00-1,504,501,6004,500
271.Dinamo BatumiGeo--1,002,001,504,501,6004,500
272.Inter Club d'EscaldesAnd--1,501,501,504,501,0334,500
273.St. Joseph's FCGib0,501,000,501,001,504,501,1584,500
274.Kauno ZalgirisLit-1,001,001,501,004,501,7754,500
275.Akhisar BelediyesporTyr3,00----3,004,3804,380
276.Yeni MalatyasporTyr-2,00---2,004,3804,380
277.AlanyasporTyr--2,00--2,004,3804,380
278.KonyasporTyr----2,002,004,3804,380
279.Hapoel HaifaIsr2,00----2,004,2254,225
280.Bnei YehudaIsr-2,50---2,504,2254,225
281.Beitar JerusalemIsr1,00-1,00--2,004,2254,225
282.AshdodIsr---1,50-1,504,2254,225
283.Maccabi NetanyaIsr----1,501,504,2254,225
284.AEL LimassolCyp-1,50-2,00-3,504,1754,175
285.Aris LimassolCyp----1,501,504,1754,175
286.FK RiteriaiLit1,501,001,50--4,001,7754,000
287.Nomme KaljuEst1,002,001,00--4,001,5164,000
288.HammarbySve--1,502,50-4,003,9504,000
289.FC PrishtinaKos1,000,500,502,00-4,001,9584,000
290.HafnarfjordurIsl1,50-1,001,50-4,001,4504,000
291.StjarnanIsl1,501,50-1,00-4,001,4504,000
292.Paide LinnameeskondEst--1,001,002,004,001,5164,000
293.Gabala1,001,50--1,504,002,9004,000
294.KF TiranaAlb--2,50-1,504,001,2504,000
295.ElfsborgSve---2,501,504,003,9504,000
296.Puskas AkademiaUng--1,001,501,504,003,4254,000
297.Borac Banja LukaBih--1,501,501,004,001,9004,000
298.BalaWal0,50-1,501,001,004,001,2334,000
299.Inter TurkuFin-1,001,001,001,004,001,9254,000
300.Tre PenneSan-1,500,501,001,004,000,3994,000
301.IFK NorrköpingSve-2,00---2,003,9503,950
302.IFK GöteborgSve--1,50--1,503,9503,950
303.Slavia SofiaBul1,50-1,00--2,503,5253,525
304.Arda KardzhaliBul---1,50-1,503,5253,525
305.Botev PlovdivBul----1,501,503,5253,525
306.Torpedo KutaisiGeo2,501,00---3,501,6003,500
307.Piast GliwicePol-1,502,00--3,503,1753,500
308.MSK ZilinaSvk--1,002,50-3,503,3003,500
309.Ujpest FCUng1,50--2,00-3,503,4253,500
310.Kesla FKAse1,00-1,001,50-3,502,9003,500
311.ColeraineNir1,00-1,501,00-3,501,6663,500
312.RunavikFær1,000,501,001,00-3,501,7503,500
313.Sepsirum---1,502,003,503,3753,500
314.RuzomberokSvk-1,001,00-1,503,503,3003,500
315.VelezBih---2,001,503,501,9003,500
316.Racing UnionLux1,00--1,001,503,501,7753,500
317.ValmieraLet--1,001,001,503,501,9753,500
318.KRIsl-1,001,50-1,003,501,4503,500
319.Sfantul GheorgheMol--1,501,001,003,502,1003,500
320.DebrecenUng-1,50---1,503,4253,425
321.KisvardarUng----2,002,003,4253,425
322.FC Viitorul ConstantaRum1,501,50---3,003,3753,375
323.FC BotosaniRum--1,50--1,503,3753,375
324.TrencinSvk2,50----2,503,3003,300
325.Jagiellonia BialystokPol2,00----2,003,1753,175
326.Gornik ZabrzePol1,50----1,503,1753,175
327.KS CracoviaPol-1,001,00--2,003,1753,175
328.Slask WrochlawPol---2,00-2,003,1753,175
329.LechiaPol-1,50--1,503,003,1753,175
330.PogonPol---1,501,503,003,1753,175
331.ChikhuraGeo1,501,50---3,001,6003,000
332.Cork CityIrl2,001,00---3,001,9253,000
333.BohemiansIrl--1,002,00-3,001,9253,000
334.FC UrartuArm1,001,00-1,00-3,001,7253,000
335.Siroki BrijegBih1,001,00-1,00-3,001,9003,000
336.St. PatricksIrl-1,00--2,003,001,9253,000
337.Vikingur ReykjavikIsl--1,00-2,003,001,4503,000
338.Sligo RoversIrl---1,002,003,001,9253,000
339.Vikingur GøtaFær1,50---1,503,001,7503,000
340.VllazniaAlb---1,501,503,001,2503,000
341.CliftonvilleNir1,001,00--1,003,001,6663,000
342.FlorianaMal--2,00-1,003,001,6253,000
343.Derry CityIrl1,00-1,00-1,003,001,9253,000
344.LarneNir---2,001,003,001,6663,000
345.Sabail FKAse-1,00---1,002,9002,900
346.Sumgayit FKAse--1,001,50-2,502,9002,900
347.ZiraAse----1,501,502,9002,900
348.Irtysh PavlodarKas1,00----1,002,5252,525
349.FC KayzarKas--1,50--1,502,5252,525
350.FC OrdabasyKas-1,501,00--2,502,5252,525
351.Shakhtyor KaragandaKas---2,50-2,502,5252,525
352.KyzylzharKas----2,002,002,5252,525
353.Balzan FCMal1,501,00---2,501,6252,500
354.ZeljeznicarBih1,50-1,00--2,501,9002,500
355.UE EngordanyAnd1,001,000,50--2,501,0332,500
356.Honka EspooFin--1,001,50-2,501,9252,500
357.SileksNma--1,501,00-2,501,1002,500
358.BallkaniKos----2,502,501,9582,500
359.HamrunMal----2,502,501,6252,500
360.Makedonija GPNma-1,00--1,502,501,1002,500
361.NewtownWal---1,001,502,501,2332,500
362.AraratArm---1,501,002,501,7252,500
363.PanevezysLit---1,501,002,501,7752,500
364.Rudar VelenjeSlo1,50----1,502,4752,475
365.NK CeljeSlo--2,00--2,002,4752,475
366.KoperSlo----1,501,502,4752,475
367.FC Zaria BaltiMol1,00----1,002,1002,100
368.Speranta NisporeniMol-1,00---1,002,1002,100
369.FC Dinamo-AutoMol--1,00--1,002,1002,100
370.FK SpartaksLet2,00----2,001,9752,000
371.Narva TransEst1,001,00---2,001,5162,000
372.OFK TitogradMon1,001,00---2,000,9502,000
373.Lokomotivi TbilisiGeo--2,00--2,001,6002,000
374.FC IlvesFin1,00-1,00--2,001,9252,000
375.FK ZetaMon-1,001,00--2,000,9502,000
376.BirkirkaraMal0,50--1,50-2,001,6252,000
377.FolgoreSan0,50-0,001,50-2,000,3992,000
378.Sant JuliaAnd0,500,50-1,00-2,001,0332,000
379.NoahArm--1,001,00-2,001,7252,000
380.GlentoranNir--1,001,00-2,001,6662,000
381.Akademija PandevNma-1,00--1,002,001,1002,000
382.DifferdangeLux--1,00-1,002,001,7752,000
383.IskraMon--1,00-1,002,000,9502,000
384.GlijaniKos--1,00-1,002,001,9582,000
385.LlapiKos---1,001,002,001,9582,000
386.DilaGeo---1,001,002,001,6002,000
387.DecicMon---1,001,002,000,9502,000
388.FC VitebskBlr-1,00---1,001,9751,975
389.Torpedo ZhodinoBlr---1,50-1,501,9751,975
390.FC GomelBlr----1,501,501,9751,975
391.KF FeronikeliKos-1,50---1,501,9581,958
392.FC LahtiFin1,00----1,001,9251,925
393.PS RovaniemiFin-1,00---1,001,9251,925
394.Seinäjoki JKFin----1,501,501,9251,925
395.Radnik BijeljlinaBih-1,00---1,001,9001,900
396.Tuzla CityBih----1,501,501,9001,900
397.StumbrasLit1,00----1,001,7751,775
398.Jeunesse d'EschLux-1,50---1,501,7751,775
399.Union Titus PétangeLux--1,00--1,001,7751,775
400.Swift HesperangeLux---1,00-1,001,7751,775
401.Gandzasar KapanArm1,00----1,001,7251,725
402.FC ShirakArm--1,00--1,001,7251,725
403.GlenavonNir1,00----1,001,6661,666
404.BallymenaNir-1,00---1,001,6661,666
405.Sirens FCMal--1,00--1,001,6251,625
406.Mosta FCMal---1,00-1,001,6251,625
407.SamtrediaGeo1,00----1,001,6001,600
408.Gagra TbilisiGeo---1,00-1,001,6001,600
409.RenovaNma--1,50--1,501,1001,500
410.VestmannaøerneIsl1,00----1,001,4501,450
411.Luftëtari FCAlb1,00----1,001,2501,250
412.Cefn DruidsWal0,50----0,501,2331,233
413.Cardiff MUWal-0,50---0,501,2331,233
414.Barry TownWal-0,500,50--1,001,2331,233
415.Mons CalpeGib---1,00-1,001,1581,158
416.Bruno's MagpiesGib----1,001,001,1581,158
417.RabotnickiNma1,00----1,001,1001,100
418.VardarNma1,00----1,001,1001,100
419.FC StrugaNma---1,00-1,001,1001,100
420.UE Santa ColomaAnd----1,001,001,0331,033
421.Athletic d'EscaldesAnd----1,001,001,0331,033
422.RudarMon1,00----1,000,9501,000
423.FK PodgoricaMon---1,00-1,000,9501,000
#HOLDLAND2018/192019/202020/212021/222022/23IALTLANDKOEFF
ØVRIGE
Ranglisten bruges til seedning i turneringerne 2023/2024
Klubbernes koefficient er fundet ved at sammentælle antal point opnået i turneringerne 2018/2019 - 2022/2023 (point i kvalifikationsrunderne tæller ikke med).
Dog minimum 20% af klubbens lands-koefficient for samme periode (her tæller point i kvalifikations-runderne med)
BONUSPOINT LEAGUE
Klubber, der er med i gruppespillet 2022/2023, er tildelt 4 point
CONFERENCE LEAGUE
1,0 point til hold, der ryger ud i 1. kvalifikationsrunde
1,5 point til hold, der ryger ud i 2. kvalifikationsrunde
2,0 point til hold der ryger ud i 3. kvalifikationsrunde
2,5 point til hold der ryger ud i 4. kvalifikationsrunde
Hold, der deltager i gruppespillet i Europa League, er garanteret minimum 3 point (disse lægges dog ikke til opnåede point i gruppespillet)
Hold, der deltager i gruppespillet i Europa Conference League, er garanteret minimum 2,5 point (disse lægges dog ikke til opnåede point i gruppespillet)
  Koefficienters pr. land
  2017/2018 - 2021/2022
  Forside