Søndag 14. april 2024 kl. 03:02
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2023/2024
EUROPA LEAGUE, GRUPPE D
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
  Atalanta6420124+814
  Sporting CP6321106+411
  Sturm Graz611449-54
  Rakow6114310-74
Atalanta til 1/8-finaler. Sporting CP til 1/16 finaler. Sturm Graz til Europa Conference League 1/16-finaler
HOLDAtalantaRakowSporting CPSturm Graz
Atalanta21.09.23
2 - 0
30.11.23
1 - 1
09.11.23
1 - 0
Rakow14.12.23
0 - 4
26.10.23
1 - 1
05.10.23
0 - 1
Sporting CP05.10.23
1 - 2
09.11.23
2 - 1
14.12.23
3 - 0
Sturm Graz26.10.23
2 - 2
30.11.23
0 - 1
21.09.23
1 - 2
HOLDAtalantaRakowSporting CPSturm Graz
6. RUNDE
14.12.2023Rakow - Atalanta   0-414.12.2023Spoirting CP - Sturm Graz   3-0
14.0-1Luis Muriel39.1-0Viktor Gyokeres
26.0-2Giovanni Bonfanti61.2-0Goncalo Inacio
73.0-3Luis Muriel71.3-0Goncalo Inacio
90+2.0-4Charles De Ketelaere
5. RUNDE
30.11.2023Atalanta - Sporting CP   1-130.11.2023Sturm Graz - Rakow   0-1
23.1-0Gianluca Scamacca81.0-1John Yeboah
56.1-1Marcus Edwards
4. RUNDE
09.11.2023Sporting CP - Rakow   2-109.11.2023Atalanta - Sturm Graz   1-0
12.Bogdan Racovitan, Rakow50.1-0Berat Djimsiti
14.1-0Pedro Goncalves
52.2-0Pedro Goncalves, straffe
71.2-1Milan Rundic
3. RUNDE
26.10.2023Rakow - Sporting CP   1-126.10.2023Sturm Graz - Atalanta   2-2
8.Viktor Gyokeres, Sporting CP13.1-0Alexander Prass
14.0-1Sebastian Coates34.1-1Luis Muriel
79.1-1Fabian Piasecki45.1-2Luis Muriel
53.Stefan Hierlander, Sturm Graz
2. RUNDE
05.10.2023Rakow - Sturm Graz   0-105.10.2023Sporting CP - Atalanta   1-2
24.0-1William Bøving  33.0-1Giorgio Scalvini
43.0-2Matteo Ruggeri
76.1-2Viktor Gyokeres
1. RUNDE
21.09.2023Atalanta - Rakow   2-021.09.2023Sturm Graz - Sporting CP   1-2
49.1-0Charles De Ketelaere58.1-0William Bøving  
66.2-0Ederson76.1-1Viktor Gyokeres
84.1-2Ousmane Diomande
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A 
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H 
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2022/2023
  Øvrige år