Onsdag 17. april 2024 kl. 17:47
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2023/2024
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 1/16-FINALER
1. KAMP2.KAMP
    Sturm Graz til 1/8-finaler
15.02.2024Sturm Graz - Slovan Bratislava   4-122.02.2024Slovan Bratislava - Sturm Graz   0-1
4.1-0Mika Biereth  52.0-1Mika Biereth  
8.1-1Gerson Rodrigues90+2.Cesar Blackman, Slovan Bratislava
27.2-1Jon Gorenc Stankovic
64.3-1Otar Kiteishvili, straffe
78.Vladimir Weiss, Slovan Bratislava
90+1.4-1Amady Camara
    Union SG til 1/8-finaler
15.02.2024Union SG - Frankfurt   2-222.02.2024Frankfurt - Union SG   1-2
3.0-1Fares Chaibi47.0-1Cameron Puertas
10.0-2Sasa Kalajdzic80.0-2Dennis Eckert Ayensa
31.1-2Mathias Rasmussen87.1-2Junior Dina Ebimbe
68.2-2Gustaf Nilsson
78.Charles Vanhoutte, Union SG
    Olympiakos Piræus til 1/8-finaler
15.02.2024Olympiakos Piræus - Ferencvaros   1-022.02.2024Ferencvaros - Olympiakos Piræus   0-1
83.1-0Ayoub El Kaabi45.0-1Ayoub El Kaabi
    Molde til 1/8-finaler
15.02.2024Molde - Legia Warszawa   3-222.02.2024Legia Warszawa - Molde   0-3
12.1-0Fredrik Gulbrandsen2.0-1Fredrik Guldbrandsen
19.2-0Fredrik Gulbrandsen20.0-2Eirik Hestad
24.3-0Markus Andre Kaasa67.0-3Fredrik Guldbrandsen
63.3-1Josue
71.3-2Rafal Augustyniak
    Servette til 1/8-finaler
15.02.2024Servette - Ludogorets   0-022.02.2024Ludogorets - Servette   0-1
6.0-1Timothe Cognat
    Dinamo Zagreb til 1/8-finaler
15.02.2024Real Betis - Dinamo Zagreb   0-122.02.2024Dinamo Zagreb - Real Betis   1-1
75.0-1Bruno Petkovic38.0-1Cedric Bakambu
59.1-1Takuro Kaneko
    Ajax til 1/8-finaler
15.02.2024Ajax - Bodø/Glimt   2-222.02.2024Bodø/Glimt - Ajax   1-2
16.0-1Albert Grønbæk  34.0-1Steven Berghuis
63.0-2Albert Grønbæk  48.Josip Sutalo, Ajax
90.Odin Luras Bjørtoft, Bodø/Glimt66.Albert Grønbæk  
90+1.1-2Vranco van den Boomen, straffe83.1-1Patrick Berg
90+7.2-2Steven Berghuis114.1-2Kenneth Taylor
    Maccabi Haifa til 1/8-finaler
15.02.2024Maccabi Haifa - Gent   1-021.02.2024Gent - Maccabi Haifa   1-1
65.1-0Frantzdy Pierrot4.0-1Frantzdy Pierrot
69.1-1Tarik Tissoudali
72.Daniel Sundgren
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A 
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H 
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2022/2023
  Øvrige år