Lørdag 15. juni 2024 kl. 23:13
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2023/2024
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE MESTER
1. KAMP2.KAMP
    FK Partizani til 3. kvalifikationsrunde mester
25.07.2023Atletic d'escaldes - FK Partizani   0-101.08.2023FK Partizani - Atletic d'escaldes   4-1
53.0-1Christian Mba28.1-0Tedi Cara
45.2-0Tedi Cara
64.3-0Arinaldo Rrapaj
90.3-1Guillaume Lopez, straffe
90.4-1Eros Grezda
    Swift Hesperange til 3. kvalifikationsrunde mester
25.07.2023The New Saints - Swift Hesperange   1-101.08.2023Swift Hesperange - The New Saints   3-2
14.0-1Simao Martins2.1-0Dominik Stolz
74.1-1Rory Holden22.1-1Declan McManus, straffe
62.2-1Rachid Alioui
66.3-1Simao Martins
71.3-2Declan McManus, straffe
    Valmiera til 3. kvalifikationsrunde mester
25.07.2023Tre Penne - Valmiera   0-301.08.2023Valmiera - Tre Penne   7-0
33.0-1Camilo Mena3.1-0Maksims Tonisev
47.0-2Alioune Ndoye6.2-0Selvmål, Giacomo Nigretti
54.0-3Camilo Mena9.3-0Roberts Velps
12.4-0Fraj Kayramani
68.5-0Maksims Tonisev
73.6-0Alioune Ndoye
90.7-0Juan Peneloza
    FC Struga til 3. kvalifikationsrunde mester
26.07.2023FC Struga - Buducnost Podgoriga   1-001.08.2023Buducnost Podcoriga - FC Struga   3-4
30.1-0Besart Ibraimi7.1-0Miomir Djurickovic
11.1-1Marjan Radeski
45.1-2Marjan Radeski
45.2-2Vasilije Adzic
66.2-3Besart Ibraimi
74.2-4Marjan Radeski
82.3-4Petar Sekulovic
    Hamrun til 3. kvalifikationsrunde mester
25.07.2023Hamrun - Dinamo Tbilisi   2-103.08.2023Dinamo Tbilisi - Hamrun   0-1
60.0-1Zoran Marusic45.0-1Uros Djuranovic
81.1-1Joseph Mbong46.Uros Djuranovic
90.2-1Joseph Mbong
    Farul Constanta til 3. kvalifikationsrunde mester
27.07.2023Farul Constanta - FC Urartu   3-203.08.2023FC Urartu - Farul Constanta   2-3
23.0-1Arti Maksimenko11.1-0Nana Antwi
28.1-1Tudor Baluta47.2-0Leon Sabua
38.1-2Ivan Zotko53.2-1Dragos Nedelcu
45.2-2Adrian Mazilu57.2-2Denis Alibec
90.3-2Ionut Larie90.2-3Denis Alibec
    Ballkani til 3. kvalifikationsrunde mester
25.07.2023Ballkani - Larne   3-003.08.2023Larne - Ballkani   1-4
26.1-0Albion Rrahmani27.0-1Nazmi Gripshi
33.2-0Almir Kryeziu36.0-2Nazmi Gripshi
67.3-0Nazmi Gripshi46.0-3Albion Rrahmani
60.1-3Lee Bonis, straffe
66.1-4Almir Kryeziu
    Ferencvaros til 3. kvalifikationsrunde mester
27.07.2023Ferencvaros - Shamrock Rovers   4-003.08.2023Shamrock Rovers - Ferencvaros   0-2
16.1-0David Siger31.0-1Kristoffer Zachariassen
32.2-0Cristian Ramirez90.0-2Samy Mmaee
47.3-0Adama Traore
74.4-0Barnabas Varga
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A 
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler 
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H 
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2022/2023
  2024/2025
  Øvrige år