Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 6. december 2022 kl. 00:55
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2022/2023
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE MESTER
1. KAMP2.KAMP
Riga FS til gruppespil (vandt 4-2 på straffe)
18.08.2022 Riga FS  -  Linfield   2-225.08.2022 Linfield  -  Riga FS   1-1
38.0-1Stephen Fallon104.1-0Kyle McClean
71.0-2Joel Copper120.1-1Selvmål, Jimmy Callacher
88.1-2Kevin Friesenbichler
90.2-2Ziga Lipuscek
Slovan Bratislava til gruppespil (vandt 6-5 på straffe)
18.08.2022 Zrinskij  -  Slovan Bratislava   1-025.08.2022 Slovan Bratislava  -  Zrinskij   2-1
69.Tigran Barseghyan, Slovan Bratislava67.1-0Eric Ramirez
89.1-0Nemanja Bilbija103.1-1Ogor Savic
118.Jaba Kankava, Slovan Bratislava
120.2-1Eric Ramirez
CFR Cluj til gruppespil
18.08.2022 Maribor  -  CFR Cluj   0-025.08.2022 CFR Cluj  -  Maribor   1-0
90.1-0Lovro Cvek
Lech til gruppespil
18.08.2022 Lech  -  F91 Dudelange   2-025.08.2022 F91 Dudelange  -  Lech   1-1
6.1-0Kristoffer Velde36.1-0Mehdi Kirch
66.2-0Mikael Ishak60.1-1Joel Pereira
88.Antonio Milic, Lech
Ballkani til gruppespil
18.08.2022 Shkupi  -  Ballkani   1-225.08.2022 Ballkani  -  Shkupi   1-0
19.1-0Sunday Adetunji2.Xhelil Abdulla, Shkupi
23.1-1Albion Rrahmani69.1-0Meriton Korenica
67.1-2Meriton Korenica
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G 
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F 
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler 
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B 
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2021/2022
  Øvrige år