Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 6. december 2022 kl. 01:27
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2022/2023
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
West Ham til gruppespil
18.08.2022 West Ham  -  Viborg   3-125.08.2022 Viborg  -  West Ham   0-3
24.1-0Gianluca Scamacca22.0-1Gianluca Scamacca
64.2-0Jarrod Bowen51.0-2Mohamed Said Benrahma
69.2-1Jacob Bonde64.0-3Tomas Soucek
78.3-1Michail Antonio
Djurgården til gruppespil
17.08.2022 Djurgården  -  APOEL   3-025.08.2022 APOEL  -  Djurgården   3-2
9.1-0Victor Edvardsen7.1-0Anton Maglica
54.2-0Hjalmar Ekdal23.2-0Danny Blum
65.3-0Gustav Wikheim69.2-1Elias Andersson
71.Rasmus Schuller, Djurgården74.3-1Marquinhos
90.Jose Crespo, APOEL90.3-2Joel Asoro
Slavia Prag til gruppespil
18.08.2022 Rakow  -  Slavia Prag   2-125.08.2022 Slavia Prag  -  Rakow   2-0
29.1-0Ivi Lopez62.1-0Moses Usor
60.1-1Tomas Holes1202-0Ivan Schranz
61.Fran Tudor
FC Basel til gruppespil
18.08.2022 CSKA Sofia  -  FC Basel   1-025.08.2022 FC Basel  -  CSKA Sofia   2-0
71.1-0Sergio Lopez66.1-0Fabian Frei
84.2-0Darian Males
Nice til gruppespil
18.08.2022 Maccabi Tel-Aviv  -  Nice   1-025.08.2022 Nice  -  Maccabi Tel-Aviv   2-0
74.1-0Stipe Perica25.1-0Alexis Claude-Maurice
100.Amine Gouiri, Nice
113.2-0Alexis Beka Beka
Molde til gruppespil
18.08.2022 Molde  -  Wolfsberger   0-125.08.2022 Wolfsberger  -  Molde   0-4
22.0-1Tai Baribo6.0-1Emil Breivik
34.0-2Sivert Mannsverk
72.0-3Ola Brynhildsen
90.0-4Ola Brynhildsen
Slovacko til gruppespil
18.08.2022 Slovacko  -  AIK Stockholm   3-025.08.2022 AIK Stockholm  -  Slovacko   0-1
28.1-0Milan Petrzela76.0-1Vlasiy Sinyavskiy
77.2-0Vlasiy Sinyavskiy
81.3-0Petr Reinberk
Anderlecht til gruppespil (vandt 3-1 på straffe)
18.08.2022 Young Boys  -  Anderlecht   0-125.08.2022 Anderlecht  -  Young Boys   0-1
57.0-1Hannes Delcroix26.0-1Elia Meschack
Hapoel Beer-Sheva til gruppespil (vandt 4-3 på straffe)
18.08.2022 Universitatea Craiova  -  Hapoel Beer-Sheva   1-125.08.2022 Hapoel Beer-Sheva  -  Universitatea Craiova   1-1
46.Paul Papp, Universitatea Craiova105.0-1Ante Roguljic
70.0-1Rotem Hatuel105.1-1Tomer Hemed
74.Hatem Abd Elhamed
74.1-1Andrei Ivan, straffe
Istanbul Basaksehir til gruppespil
18.08.2022 Istanbul Basaksehir  -  Antwerpen   1-125.08.2022 Antwerpen  -  Istanbul Basaksehir   1-3
54.1-0Mounir Chouiar8.0-1Berkay Ozcan
88.1-1Dinis Almeida56.1-1Michael Frey
58.1-2Stefano Okaka
83.1-3Dnijel Aleksic
FC Vaduz til gruppespil
18.08.2022 FC Vaduz  -  Rapid Wien   1-125.08.2022 Rapid Wien  -  FC Vaduz   0-1
10.1-0Dario Ulrich22.0-1Tunahan Cicek
53.1-1Ferdy Druijf35.Kevin Wimmer, Rapid Wien
FC Köln til gruppespil
18.08.2022 FC Köln  -  Fehervar   1-225.08.2022 Fehervar  -  FC Köln   0-3
14.1-0Florian Dietz10.0-1Timo Hubers
20.Julian Chabot, FC Köln46.0-2Ellyes Skhiri
32.1-1Budu Zivzivadze90.0-3Kingsley Schindler
40.1-2Palko Dardai
FCSB til gruppespil
18.08.2022 FCSB  -  Viking   1-225.08.2022 Viking  -  FCSB   1-3
3.1-0Florinel Coman2.0-1Malmom Edjouma
5.1-1Kevin Kabran26.1-1Zlatko Tripic, strafffe
35.1-2Sondre Bjørshol54.1-2Andrei Cordea
90.1-3Risto Radunovic
Villarreal til gruppespil
18.08.2022 Villarreal  -  Hajduk Split   4-225.08.2022 Hajduk Split  -  Villarreal   0-2
2.0-1Stipe Biuk37.0-1Alfonso Pedraza
15.1-1Jose Luis Morales56.0-2Samuel Chukwueze
19.2-1Selvmål, Marko Livaja
36.3-1Jose Luis Morales
45.4-1Gerard Moreno
85.4-2Marco Fossati
AZ til gruppespil
18.08.2022 AZ  -  Gil Vicente   4-025.08.2022 Gil Vicente  -  AZ   1-2
24.1-0Dani de Wit60.0-1Hakon Evjen
78.2-0Mayckel Lahdo64.0-2Tijjani Reijnders
85.3-0Vangelis Pavlidis86.1-2Juan Manuel Boselli Graf
89.4-0Mees De Wit
Fiorentina til gruppespil
18.08.2022 Fiorentina  -  Twente   2-125.08.2022 Twente  -  Fiorentina   0-0
2.1-0Nicolas Gonzalez90.Igor, Fiorentina
31.2-0Arthus Cabral
64.2-1Vaclav Cerny
Partizan Beograd til gruppespil
18.08.2022 Partizan Beograd  -  Hamrun   4-125.08.2022 Hamrun  -  Partizan Beograd   3-3
15.1-0Ricardo Gomes27.1-0Roko Prsa
25.2-0Slobodan Urosevic34.1-1Ricardo Gomes
33.3-0Fousseni Diabate72.1-2Slobodan Urosevic
52.3-1Matthew Guillaumier79.1-3Ricardo Gomes
77.4-1Patrick Andrade82.2-3Vinicius, straffe
90.3-3Matteo Fedele, straffe
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G 
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F 
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler 
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B 
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2021/2022
  Øvrige år