Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 2. juli 2022 kl. 15:51
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2022/2023
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE MESTER
Kampene spilles 21. juli 2022, og returkampene spilles 28. juli 2022
1. KAMP2.KAMP
Vinder til 3. kvalifikationsrunde mester
21.07.2022La Fiorita (san) - Ballkani (kos) / Zalgiris (LTU)   28.07.2022Ballkani (kos) / Zalgiris (LTU) - La Fiorita (san)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde mester
21.07.2022Malmö FF (sve) / Vikingur Reykjavik - The New Saints (wal) / Linfield (nir)   28.07.2022The New Saints (wal) / Linfield (nir) - Malmö FF (sve) / Viklingur Reykjavik (isl)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde mester
21.07.2022Ludogorets (bul) / Sutjeska (mon) - Bodø/Glimt (nor) / KI Klaksvik (fær)   28.07.2022Bodø/Glimt (nor) / KI Klaksvik (fær) - Ludogorets (bul) / Sutjeska (mon)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde mester
21.07.2022Shamrock Rovers (irl) / Hibernians (mal) - FCI Levadia (est)   28.07.2022FCI Levadia (est) - Shamrock Rovers (irl) / Hibernians (mal)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde mester
21.07.2022F91 Dudelange (lux) / KF Tirana (alb) - Zrinskij (bih) / Sheriff (mol)   28.07.2022Zrinskij (bih) / Sheriff (mol) - F91 Dudelange (lux) / KF Tirana (alb)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde mester
21.07.2022Lech (pol) / Qarabag (ase) - Slovan Bratislava (svk) / Dinamo Batumi (geo)   28.07.2022Slovan Bratislava (svk) / Dinamo Batumi (geo) - Lech (pol) / Qarabag (ase)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde mester
21.07.2022Pyunik (arm) / CFR Cluj (rum) - Inter Club d'Escaldes (and)   28.07.2022Inter Club d'Escaldes (and) - Pyunik (arm) / CFR Cluj (rum)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde mester
21.07.2022Tobol (kas) / Ferencvaros (ung) - Shkupi (mak) / Lincoln Red Imps (gib)   28.07.2022Shkupi (mak) / Lincoln Red Imps (gib) - Tobol (kas) / Ferencvaros (ung)  
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunderunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2021/2022
  Øvrige år