Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 2. juli 2022 kl. 16:19
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2022/2023
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE
Kampene spilles 21. juli 2022, og returkampene spilles 28. juli 2022
1. KAMP2.KAMP
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022Pogon (pol) / KR (isl) - Brøndby     28.07.2022Brøndby - Pogon (pol) / KR (isl)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022Suduva (lit) - Viborg     28.07.2022Viborg - Suduva (lit)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
21.07.2022Gzira (mal) / Atlètic d'Escaldes (and) - Radnicki (ser)   28.07.2022Radnicki (ser) - Gzira (mal) / Atlètic d'Escaldes (and)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Gomel (blr) - Aris Thessaloniki (græ)   28.07.2022Aris Thessaloniki (græ) - Gomel (blr)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Botev Plovdiv (bul) - APOEL (cyp)   28.07.2022APOEL (cyp) - Botev Plovdiv (bul)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Fehervar (ung) - Gabala (ase)   28.07.2022Gabala (ase) - Fehervar (ung)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Istanbul Basaksehir (tyr) - Maccabi Netanya (isr)   28.07.2022Maccabi Netanya (isr) - Istanbul Basaksehir (tyr)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Aris Limassol (cyp) - Neftci (ase)   28.07.2022Neftci (ase) - Aris Limassol (cyp)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Velez (bih) - Alashkert (arm) / Hamrun Spartans (mal)   28.07.2022Alashkert (arm) / Hamrun Spartans (mal) - Velez (bih)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Saburtalo (geo) / Partizani () - FCSB (rum)   28.07.2022FCSB (rum) - Saburtalo (geo) / Partizani ()  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022CSKA Sofia (bul) - Makedonija GP (mak)   28.07.2022Makedonija GP (mak) - CSKA Sofia (bul)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Hapoel Beer-Sheva (isr) - Dinamo Minsk (blr) / Decic (mon)   28.07.2022Dinamo Minsk (blr) / Decic (mon) - Hapoel Beer-Sheva (isr)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Zira (ase) - Maccabi Tel-Aviv (isr)   28.07.2022Maccabi Tel-Aviv (isr) - Zira (ase)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Vllaznia (alb) - Universitatea Craiova (rum)   28.07.2022Universitatea Craiova (rum) - Vllaznia (alb)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Ararat-Armenia (arm) - Dinamo Tbilisi (geo) / Paide Linnameeskond (est)   28.07.2022Dinamo Tbilisi (geo) / Paide Linnameeskond (est) - Ararat-Armenia (arm)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Kairat (kas) - Kisvarda (ung)   28.07.2022Kisvarda (ung) - Kairat (kas)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022BATE (blr) - Konyaspor (tyr)   28.07.2022Konyaspor (tyr) - BATE (blr)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Sepsi (rum) - Olimpija Ljubljana (svn) / Differdange (lux)   28.07.2022Olimpija Ljubljana (svn) / Differdange (lux) - Sepsi (rum)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Kyzylzhar (kas) - Osijek (kro)   28.07.2022Osijek (kro) - Kyzylzhar (kas)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Liepaja (LVA) / Gjilani (kos) - Young Boys (sch)   28.07.2022Young Boys (sch) - Liepaja (LVA) / Gjilani (kos)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Rapid Wien (øst) - Lechia (pol) / Akademia Pandev (mak)   28.07.2022Lechia (pol) / Akademia Pandev (mak) - Rapid Wien (øst)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Flora (est) / Seinäjoki JK (fin) - Lillestrøm (nor)   28.07.2022Lillestrøm (nor) - Flora (est) / Seinäjoki JK (fin)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Breidablikk (isl) / UE Santa Coloma (and) - Buducnost Podgorica (mon) / Llapi (ko)   28.07.2022Buducnost Podgorica (mon) / Llapi (ko) - Breidablikk (isl) / UE Santa Coloma (and)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Alashkert (arm) - Hamrun (mal)   14.07.2022Hamrun (mal) - Alashkert (arm)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022St. Patrick's (irl) - Sfantul Gheorghe (mol) / Mura (svn)   28.07.2022Sfantul Gheorghe (mol) / Mura (svn) - St. Patrick's (irl)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Alashkert (arm) - Hamrun (mal)   14.07.2022Hamrun (mal) - Alashkert (arm)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Larne (nir) / St Joseph's (gib) - Slavia Prag (tje)   28.07.2022Slavia Prag (tje) - Larne (nir) / St Joseph's (gib)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Spartak Trnava (svk) - HB (fær) / Newtown (wal)   28.07.2022HB (fær) / Newtown (wal) - Spartak Trnava (svk)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Víkingur Gøta (fær) / Europa FC (gib) - Dunajska Streda (svk) / Cliftonville (nir)   28.07.2022Dunajska Streda (svk) / Cliftonville (nir) - Víkingur Gøta (fær) / Europa FC (gib)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Tre Penne (san) / Tuzla City (bih) - AZ (hol)   28.07.2022AZ (hol) - Tre Penne (san) / Tuzla City (bih)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Motherwell (sko) - Bala (wal) / Sligo Rovers (irl)   28.07.2022Bala (wal) / Sligo Rovers (irl) - Motherwell (sko)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Molde (nor) - Elfsborg (sve)   28.07.2022Elfsborg (sve) - Molde (nor)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Koper (svn) - FC Vaduz (lie)   28.07.2022FC Vaduz (lie) - Koper (svn)  
07.07.2022Alashkert (arm) - Hamrun (mal)   14.07.2022Hamrun (mal) - Alashkert (arm)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Borac Banja Luka (bih) / B36 (fær) - Tre Fiori (SMR) / Fola Esch (lux)   28.07.2022Tre Fiori (SMR) / Fola Esch (lux) - Borac Banja Luka (bih) / B36 (fær)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Ruzomberok (svk) / Kauno Zalgiris (lit) - Derry City (irl) / Riga FC (let)   28.07.2022Derry City (irl) / Riga FC (let) - Ruzomberok (svk) / Kauno Zalgiris (lit)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022FC Basel (sch) - Bruno's Magpies (gib) / Crusaders (nir)   28.07.2022Bruno's Magpies (gib) / Crusaders (nir) - FC Basel (sch)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Antwerpen (bel) - Inter Turku (fin) / Drita (kos)   28.07.2022Inter Turku (fin) / Drita (kos) - Antwerpen (bel)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Floriana (mal) / Petrocub (mol) - Laci (alb) / Iskra (mon)   28.07.2022Laci (alb) / Iskra (mon) - Floriana (mal) / Petrocub (mol)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Racing Union (LUX) - Cukaricki (ser)   28.07.2022Cukaricki (ser) - Racing Union (LUX)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Levski Sofia (bul) - PAOK (græ)   28.07.2022PAOK (græ) - Levski Sofia (bul)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Vitoria Guimaraes (por) - Puskas Akademia (ung)   28.07.2022Puskas Akademia (ung) - Vitoria Guimaraes (por)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Rijeka (kro) - Djurgården (sve)   28.07.2022Djurgården (sve) - Rijeka (kro)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022AIK Stockholm (sve) - Vorskla Poltava (ukr)   28.07.2022Vorskla Poltava (ukr) - AIK Stockholm (sve)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Valmiera (let) - Shkëndija (mak) / Ararat (arm)   28.07.2022Shkëndija (mak) / Ararat (arm) - Valmiera (let)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Kuopio PS (fin) / Dila (geo) - Panevezys (lit) / Milsami (mol)   28.07.2022Panevezys (lit) / Milsami (mol) - Kuopio PS (fin) / Dila (geo)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Sparta Prag (tje) - Viking (nor)   28.07.2022Viking (nor) - Sparta Prag (tje)  
Vinder til 3. kvalifikationsrunde
07.07.2022Rakow (pol) - Astana (kas)   28.07.2022Astana (kas) - Rakow (pol)  
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunderunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2021/2022
  Øvrige år