Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 3. december 2022 kl. 23:30
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2022/2023
EUROPA CONFERENCE LEAGUE, DELTAGERE
INDTRÆDEN I TURNERINGEN
1. KVALIFIKATIONSRUNDE (60)
  AlbanienFK Partizani   AlbanienLaci
  AndorraUE Santa Coloma   AndorraAthletic d'Escaldes
  ArmenienAlashkert   ArmenienArarat
  BelarusDinamo Minsk   Bosnien-HTuzla City
  Bosnien-HBorac Banja Luka-   EstlandFlora
  EstlandPaide Linnameeskond   FinlandKuopio PS
  FinlandSeinäjoki JK   FinlandInter Turku
  FærøerneB36   FærøerneHB
  FærøerneVikingur Gøta   GeorgienSaburtalo
  GeorgienDinamo Tbilisi   GeorgienDila
  GibraltarEuropa FC   GibraltarSt. Joseph's FC
  GibraltarBruno's Magpies   IrlandSligo Rovers
  IrlandDerry City   IslandBreidablikk
  IslandKR   KosovoGjilani
  KosovoDrita   KosovoLlapi
  LetlandRiga FC   LetlandFK Liepaja
  LitauenKauno Zalgiris   LitauenPanevezys
  LuxembourgFola Esch   LuxembourgDifferdange
  MaltaFloriana   MaltaHamrun
  MaltaGzira   MoldovaPetrocub
  MoldovaMilsami   MoldovaSfantul Gheorghe
  MontenegroBuducnost Podgorica   MontenegroDecic
  MontenegroIskra   NordirlandCrusaders
  NordirlandCliftonville   NordirlandLarne
  NordmakedonienAkademia Pandev   NordmakedonienKF Shkëndija
  PolenLechia   PolenPogon
  San MarinoTre Fiori   San MarinoTre Penne
  SlovakietRuzomberok   SlovakietDunejska Streda
  SlovenienOlimpija Ljubljana   SlovenienMura
  WalesBala   WalesNewtown
2. KVALIFIKATIONSRUNDE (60) 
  AlbanienVllaznia   ArmenienArarat-Armenia
  AserbajdsjanNeftchi   AserbajdsjanGabala
  AserbajdsjanZira   BelarusBATE
  BelarusFC Gomel   BelgienAntwerpen
  Bosnien-HVelez   BulgarienLevski Sofia
  BulgarienCSKA Sofia   BulgarienBotev Plovdiv
  CypernAris Limassol   CypernAPOEL
  DanmarkBrøndby   DanmarkViborg
  GrækenlandPAOK   GrækenlandAris Thessaloniki
  HollandAZ   IrlandSt. Patricks
  IsraelHapoel Beer-Sheva   IsraelMaccabi Tel-Aviv
  IsraelMaccabi Netanya   KasakhstanKairat
  KasakhstanAstana   KasakhstanKyzylzhar
  KroatienOsijek   KroatienRijeka
  LetlandValmiera   LiechtensteinFC Vaduz
  LitauenSuduva   LuxembourgRacing Union
  NordmakedonienMakedonija GP   NorgeMolde
  NorgeViking   NorgeLillestrøm
  PolenRakow   PortugalVitoria Guimaraes
  RumænienFCSB   RumænienSepsi
  RumænienUniversitatea Craiova   SchweizYoung Boys
  SchweizFC Basel   SerbienCukaricki
  SerbienRadnicki   SkotlandMotherwell
  SlovakietSpartak Trnava   SlovenienKoper
  SverigeAIK Stockholm   SverigeDjurgården
  SverigeElfsborg   TjekkietSlavia Prag
  TjekkietSparta Prag   TyrkietIstanbul Basaksehir
  TyrkietKonyaspor   UkraineVorskla Poltava
  UngarnKisvardar   UngarnPuskas Akademia
  UngarnFehervar   ØstrigRapid Wien
2. KVALIFIKATIONSRUNDE MESTER (60)
Fra Champions League indledende kvaliffikatoinsrunde (3 deltagere)
  AndorraInter Club d'Escaldes   EstlandFCI Levadia
  San MarinoLa Fiorita (san)
Fra Champions League 1. kvaliffikatoinsrunde (13 deltagere)
  AlbanienKF Tirana   FærøerneKlaksvik (fær)
  GeorgienDinamo Batumi   GibraltarLincoln Red Imps
  IslandVikingur Reykjavik   KasakhstanTobol
  KosovoBallkani   MaltaHibernians
  MoldovaZrinskij   MontenegroSutjeska
  PolenLech   RumænienCFR Cluj
  WalesThe New Saints
3. KVALIFIKATIONSRUNDE (9)
  BelgienAnderlecht   GrækenlandPanathinaikos
  HollandTwente   KroatienHajduk Split
  PortugalGil Vicente   SchweizFC Lugano
  SkotlandDundee United   UkraineZorya Luhansk
  ØstrigWolfsberger
3. KVALIFIKATIONSRUNDE MESTER (12)
Fra Champions League 1. kvaliffikatoinsrunde (2 deltagere)
  BelarusShakhtyor Soligorsk   LetlandRiga FS
Fra Champions League 2. kvaliffikatoinsrunde (10 deltagere)
  FinlandHelsinki JK   GrækenlandOlympiakos Piræus
  IrlandShamrock Rovers   LuxembourgF91 Dudelange
  NordirlandLinfield   NordmakedonienShkupi
  SchweizFC Zürich   SlovakietSlovan Bratislava
  SlovenienMaribor   SverigeMalmö FF
4. KVALIFIKATIONSRUNDE (7)
  EnglandWest Ham   FrankrigNice
  ItalienFiorentina   SpanienVillarreal
  TysklandFC Köln
Fra Europa League 3. kvaliffikatoinsrunde (2 deltagere)
  SerbienPartizan Beograd   TjekkietSlovacko
4. KVALIFIKATIONSRUNDE, MESTER (5)
Fra Europa League 3. kvaliffikatoinsrunde (2 deltagere)
  LuxembourgF91 Dudelange   NordirlandLinfield
  NordmakedonienShkupi   SlovenienMaribor
  SlovakietSlovan Bratislava
GRUPPESPIL (10) 
Fra Europa League 4. kvaliffikationsrunde (10 deltagere)
  ArmenienPyunik   BelgienGent
  CypernApollon Limassol   DanmarkSilkeborg
  IrlandShamrock Rovers   LitauenZalgiris
  SkotlandHearts   TyrkietSivasspor
  UkraineDnipro-1   ØstrigAustria Wien
1/16-FINALER (8)
3'ere fra Europa League gruppespil
  ArmenienQarabag   BulgarienLudogorets
  CypernAEK Larnaca   ItalienLazio
  MoldovaSheriff   NorgeBodø/Glimt
  PortugalBraga   TyrkietTrabzonspor
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrifikationsunde
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde ikke-mester 
  4. kvalifikationsrunde 
  4. kvalifikationsrunde ikke-mester
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G 
  Gruppe H
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA LEAGUE
  3. kvalifikationsrunde
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvalifikationsrunde 
  Gruppe A
  Gruppe B
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F 
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler 
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
EUROPA CONFERENCE LEAGUE
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  2. kvalifikationsrunde mester
  3. kvalifikationsrunde 
  3. kvalifikationsrunde mester
  4. kvaifikationslrunde 
  4. kvalifikationsrunde mester
  Gruppe A
  Gruppe B 
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  Gruppe G
  Gruppe H
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  2021/2022
  Øvrige år