Søndag 14. juli 2024 kl. 09:58
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2010/2011
CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALRUNDE
1. KAMP2. KAMP
13.07.2010Inter BAKU - LECH POZNAN   0-1 (0-0)
0-1 Artur Wichniarek (47)
21.07.2010LECH POZNAN - Inter BAKU   0-1 (0-0 ; 0-1)   Efter forlænget spilletid
0-1 Girts Karlsons (84)
Lech Poznan til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-1 (vandt 9-8 p� straffespark)
 
13.07.2010LIEPAJA METALURGS - Sparta Prag   0-3 (0-1)
0-1 Vaclav Kadlec (37) ; 0-2 Bony Wilfried (51) ; 0-3 Bony Wilfried (58)
21.07.2010Sparta Prag - LIEPAJA METALURGS   2-0
1-0 Marek Matejovsky (12) ; 2-0 Martin Zeman (43)
Sparta Prag til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
 
13.07.2010LEVADIA - DEBRECEN   1-1 (0-0)
1-0 Tarmo Neemelo (59) ; 1-1 Laszlo Rezes (90)
21.07.2010DEBRECEN - LEVADIA   3-2 (2-1)
0-1 Konstantin Nahk (3) ; 1-1 Adamo Coulibaly (24) ; 2-1 Yannick (32) ; 2-2 Vitali Leitan (53) ; 3-2 Peter Szakaly (54)
Debrecen til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
 
13.07.2010BIRKIRKARA - MSK ZILINA   1-0 (1-0)
1-0 Nicola Vukanac (1)
21.07.2010MSK ZILINA - BIRKIRKARA   3-0 (1-0)
1-0 Jozef Piacek (21) ; 2-0 Ivan Lietava (77) ; 3-0 Tomas Oravec (90)
MSK Zilina til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
13.07.2010FC SALZBURG - HB   5-0
1-0 Gonzalo Eulogio Zarate (21) ; 2-0 Jakob Jantscher (43) ; 3-0 Andreas Ulmer (46) ; 4-0 Roman Wallner (64) ; 5-0 Stefan Hierlander (82)
20.07.2010HB - FC SALZBURG   1-0 (0-0)
1-0 Simun Samuelsen (73)
FC Salzburg til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
 
13.07.2010LITEX LOVECH - RUDAR PLJEVLJA   1-0 (1-0)
1-0 Ivelin Popov (8)
20.07.2010RUDAR PLJEVLJA - LITEX LOVECH   0-4
0-1 Wilfried Niflore (28) ; 0-2 Nebojsa Jelenkovic (39) ; 0-3 Florin Daniel Bratu (72) ; 0-4 Florin Daniel Bratu (89)
Litex Lovech til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
 
13.07.2010Omonia Nicosia - RENOVA DZEPCISTE   3-0
1-0 Michalis Konstantinou, straffe (7) ; 2-0 Davidson (28) ; 3-0 Michalis Konstantinou (62)
20.07.2010RENOVA DZEPCISTE - Omonia Nicosia   0-2
0-1 Efstathios Aloneftis (15) ; 0-2 Leandro (24)
Omonia Nicosia til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-0
 
13.07.2010AIK Stockholm - Jeunesse D'Esch   1-0 (0-0)
1-0 Pontus Engblom (57)
21.07.2010Jeunesse D'Esch - AIK Stockholm   0-0 (0-0)
AIK Stockholm til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-0
 
13.07.2010HAPOEL TEL AVIV - Zeljeznicar   5-0 (5-0)
1-0 Maaran Lala (10) ; 2-0 Yossi Shivhon (12) ; 3-0 Selvmål, Mirsad Beslija (28) ; 4-0 Maaran Lala (31) ; 5-0 Maaran Lala (38)
21.07.2010Zeljeznicar - HAPOEL TEL AVIV   0-1 (0-0)
0-1 Douglas Da Silva (76)
Hapoel Tel Aviv til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
 
13.07.2010Dinamo Zagreb - NK KOPER   5-1 (2-1)
0-1 Davor Bubanja (11) ; 1-1 Mario Mandzukic (30) ; 2-1 Miroslav Slepicka (38) ; 3-1 Mario Mandzukic (62) ; 4-1 Sammir (77) ; 5-1 Etto (80)
20.07.2010NK KOPER - Dinamo Zagreb   3-0 (1-0)
1-0 Enes Handanagic (11) ; 2-0 Ivica Guberac (54) ; 3-0 Mitja Brulc, straffe (79)
Dinamo Zagreb til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-4
 
13.07.2010BOHEMIANS - NEW SAINTS   1-0 (0-0)
1-0 Killian Brennan (66)
20.07.2010NEW SAINTS - BOHEMIANS   4-0 (3-0)
1-0 Craig Jones (5) ; 2-0 Matthew Williams (13) ; 3-0 Chris Sharp (19) ; 4-0 Matthew Williams (73)
New Saints til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
 
14.07.2010FK AKTOBE - OLIMPI RUSTAVI   2-0 (1-0)
1-0 Samat Smakov, straffe (40) ; 2-0 Samat Smakov (53)
20.07.2010OLIMPI RUSTAVI - FK AKTOBE   1-1 (1-0)
1-0 Giorgi Rekhviashvili (30) ; 1-1 Murat Tleshev (90)
FK Aktobe til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
 
14.07.2010BATE BORISOV - HAFNARFJORDUR   5-1 (0-0)
1-0 Pavel Nekhaychik (48) ; 2-0 Renan Bressan (58) ; 3-0 Pavel Nekhaychik (85) ; 4-0 Pavel Nekhaychik (88) ; 4-1 Atli Bj�rnsson (89) ; 5-1 Vitali Rodionov (90)
21.07.2010HAFNARFJORDUR - BATE BORISOV   0-1 (0-1)
0-1 Vitali Rodionov (15)
BATE Borisov til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
 
14.07.2010EKRANAS - HJK Helsinki   1-0 (1-0)
1-0 Ramunas Radavicius (3)
21.07.2010HJK Helsinki - EKRANAS   2-0 (0-0 ; 1-0)   Efter forlænget spilletid
1-0 Juhani Ojala (77) ; 2-0 Selvmål, Andrius Sidlauskas (119)
HJK Helsinki til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
 
14.07.2010SHERIFF TIRASPOL - Dinamo Tirana   3-1
1-0 Vladimir Volkov (9) ; 1-1 Lucas Malacarne (12) ; 2-1 Baco Nikolic (62) ; 3-1 Jose Nadson (70)
20.07.2010Dinamo Tirana - SHERIFF TIRASPOL   1-0 (1-0)
1-0 Emiljan Vila (18)
Sheriff Tiraspol til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
 
14.07.2010Partizan Beograd - PYUNIK YEREVAN   3-1 (2-1)
1-0 Nemanja Tomic (29) ; 1-1 Artak Yedigaryan (30) ; 2-1 Almani Moreira (45) ; 3-1 Cleo (59)
21.07.2010PYUNIK YEREVAN - Partizan Beograd   0-1 (0-1)
0-1 Cleo (45)
Partizan Beograd til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
 
14.07.2010Linfield - Rosenborg   0-0 (0-0)
21.07.2010Rosenborg - Linfield   2-0 (1-0)
1-0 Rade Prica (32) ; 2-0 Markus Henriksen (87)
Rosenborg til 3. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0

  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde
  3. kvalrunde (mester) 
  3. kvalrunde (ikke mester)
  4. kvalrunde (mester) 
  4. kvalrunde (ikke mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D    Gruppe H
  1/8-finale 
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  3. kvalrunde 
  4. kvalrunde 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H 
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler
  1/8-finaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2009/2010
  2011/2012
  �vrige �r