Mandag 17. juni 2024 kl. 22:02
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2004/2005
DELTAGERE
DELTAGERE
  AlbanienNÅET TIL
Champions LeagueKF Tirana2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupDinamo Tirana1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupPartizani Tirana2. kvalifikationsrunde
ANDORRA

UEFA-cupSanta Coloma1. kvalifikationsrunde
ARMENIEN Champions LeagueFC Pyunik2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupBanants1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupShirak Gyumri1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupMika Ashtarak1. kvalifikationsrunde
ASERBAJDSJAN Champions LeagueNeftchi2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupGarabag Agdam1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupShamkir1. kvalifikationsrunde
  BELGIENNÅET TIL
Champions LeagueClub Brugge3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupAnderlechtGruppespil

UEFA-cupBeverenGruppespil

UEFA-cupStandard LiégeGruppespil

UEFA-cupClub BruggeGruppespil
BOSNIEN Champions LeagueSiroki Brijeg1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFK Modriga2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupZeljecnicar2. kvalifikationsrunde
  BULGARIENNÅET TIL
Champions LeagueLokomotiv Plovdiv2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupCSKA Sofia1. runde

UEFA-cupLitex1. runde

UEFA-cupLevski Sofia1. runde
  CYPERNNÅET TIL
Champions LeagueApoel Nicosia2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupAEK Larnaca2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupOmonia Nicosia2. kvalifikationsrunde
  DANMARKNÅET TIL
Champions LeagueFC København2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupBrøndby2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupAaB1. runde
  ENGLANDNÅET TIL
Champions LeagueManchester UnitedOttendedelsfinale

UEFA-cupArsenalOttendedelsfinale

UEFA-cupChelseaSemifinale

UEFA-cupLiverpoolFinale, vinder

UEFA-cupMillwall1. runde

UEFA-cupMiddlesbrough4. runde

UEFA-cupNewcastleKvartfinale
ESTLAND Champions LeagueFlora1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupTVMK Tallinn1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupLevadia2. kvalifikationsrunde
  FINLANDNÅET TIL
Champions LeagueHJK Helsinki2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupVantaa1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupHaka Valkeakoski2. kvalifikationsrunde
  FRANKRIGNÅET TIL
Champions LeagueParis St. GermainGruppespil

UEFA-cupAS MonacoOttendedelsfinale

UEFA-cupOlympique LyonKvartfinale

UEFA-cupBerrichonne1. runde

UEFA-cupSochaux3. runde

UEFA-cupLille4. runde

UEFA-cupAuxerreKvartfinale
F�R�ERNE Champions LeagueHB1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupB361. kvalifikationsrunde
UEFA-cupB681. kvalifikationsrunde
GEORGIEN Champions LeagueGeorgia Tblisi2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFC Tblisi2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDinamo TbilisiGruppespil
  GRÆKENLANDNÅET TIL
Champions LeaguePAOK Saloniki3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupPanathinaikosGruppespil (til UEFA-cup)

UEFA-cupOlympiakos PiræusGruppespil (til UEFA-cup)

UEFA-cupPAOK Saloniki1. runde

UEFA-cupAigaleoGruppespil

UEFA-cupAEK AthenGruppespil

UEFA-cupPanioniosGruppespil

UEFA-cupPanathinaikos3. runde

UEFA-cupOlympiakos Piræus4. runde
  HOLLANDNÅET TIL
Champions LeagueAjaxGruppespil (til UEFA-cup)

UEFA-cupPSV EindhovenSemifinale

UEFA-cupDOS UtrechtGruppespil

UEFA-cupAjax3. runde

UEFA-cupFeyenoord3. runde

UEFA-cupHeerenveen3. runde

UEFA-cupAZ67Semifinale
HVIDERUSLAND Champions LeagueGomel1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupBate Borisov1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupShakhtior Saligorsk1. kvalifikationsrunde
  IRLANDNÅET TIL
Champions LeagueShelbourne3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupBohemians1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupLongford1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupShelbourne1. runde
  ISLANDNÅET TIL
Champions LeagueKR Reykjavik1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupIA Akranes2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupHafnarfjordur1. runde
ISRAEL Champions LeagueMaccabi Haifa3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupMaccabi Tel AvivGruppespil
UEFA-cupMaccabi Haifa1. runde
UEFA-cupMaccabi Petah-Tikva1. runde
UEFA-cupBnei Sakhnin1. runde
  ITALIENNÅET TIL
Champions LeagueAS RomaGruppespil

UEFA-cupJuventusKvartfinale

UEFA-cupInterKvartfinale

UEFA-cupAC MilanFinale, taber

UEFA-cupUdinese1. runde

UEFA-cupLazioGruppespil

UEFA-cupParmaSemifinale
KROATIEN Champions LeagueHajduk Split2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupNK Rijeka2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDinamo ZagrebGruppespil
LETLAND Champions LeagueSkonto Riga2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupMetalurgs1. runde
UEFA-cupVentspils1. runde
LIECHTENSTEIN
UEFA-cupVaduz2. kvalifikationsrunde
LITAUEN Champions LeagueFBK Kaunas2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupEkranas2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupZalgiris2. kvalifikationsrunde
  LUXEMBOURGNÅET TIL
Champions LeagueJeunesse D'Esch1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupF911. kvalifikationsrunde

UEFA-cupEtzella1. kvalifikationsrunde
MAKEDONIEN Champions LeaguePobeda1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupSileks1. kvalifikationsrunde
UEFA-cupSloga Skopje1. kvalifikationsrunde
  MALTANÅET TIL
Champions LeagueSliema Wanderers1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupBirkirkara1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupMarsaxlokk1. kvalifikationsrunde
MOLDOVA Champions LeagueSheriff Tiraspol2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupOtaci2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupFC Tiraspol2. kvalifikationsrunde
  NORDIRLANDNÅET TIL
Champions LeagueLinfield1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupPortadown1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupGlentoran2. kvalifikationsrunde
  NORGENÅET TIL
Champions LeagueRosenborgGruppespil

UEFA-cupStab�k1. runde

UEFA-cupBod�1. runde

UEFA-cupOdd Grenland1. runde
  POLENNÅET TIL
Champions LeagueWisla Krakow3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupLech Poznan2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupWisla Krakow1. runde

UEFA-cupLegia Warszawa1. runde

UEFA-cupAmica WronkiGruppespil
  PORTUGALNÅET TIL
Champions LeagueBenfica3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupFC PortoOttendedelsfinale

UEFA-cupBraga1. runde

UEFA-cupNacional1. runde

UEFA-cupMaritimo1. runde

UEFA-cupBenfica3. runde

UEFA-cupSporting LissabonFinale, taber
  RUMÆNIENNÅET TIL
Champions LeagueDinamo Bukarest3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupOtelul Galati2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupDinamo Bukarest1. runde

UEFA-cupSteaua Bukarest4. runde
RUSLAND Champions LeagueCSKA MoskvaGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupRubin Kazan2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupTerek Grozny1. runde
UEFA-cupZenitGruppespil
UEFA-cupCSKA MoskvaFinale, vinder
SAN MARINO
UEFA-cupPennarossa1. kvalifikationsrunde
  SCHWEIZNÅET TIL
Champions LeagueYoung Boys2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupFC Basel3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupFC Wil2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupServette2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupFC Basel3. runde
SERBIEN Champions LeagueRøde Stjerne Beograd3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupFK Zeleznik2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupBoducnost2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupRøde Stjerne Beograd1. runde
UEFA-cupPartisan Beograd4. runde
  SKOTLANDNÅET TIL
Champions LeagueGlasgow Rangers3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupCelticGruppespil

UEFA-cupDunfermline2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupGlasgow RangersGruppespil

UEFA-cupHeartsGruppespil
SLOVAKIET Champions LeagueMSK Zilina2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupPetrzalka2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupDukla Banska1. runde
SLOVENIEN Champions LeagueNova Gorica3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupPrimorje2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupMaribor Branik1. runde
UEFA-cupNova Gorica1. runde
  SPANIENNÅET TIL
Champions LeagueLa CorunaGruppespil

UEFA-cupValenciaGruppespil (til UEFA-cup)

UEFA-cupFC BarcelonaOttendedelsfinale

UEFA-cupReal MadridOttendedelsfinale

UEFA-cupValencia3. runde

UEFA-cupAthletic Bilbao3. runde

UEFA-cupSevilla4. runde

UEFA-cupReal Zaragoza4. runde

UEFA-cupVillarrealKvartfinale
  SVERIGENÅET TIL
Champions LeagueDjurg�rden3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cup�ster2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupElfsborg1. runde

UEFA-cupDjurg�rden1. runde

UEFA-cupHammarby1. runde
TJEKKIET Champions LeagueBanik Ostrava3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)
UEFA-cupSparta PragGruppespil
UEFA-cupSlavia Prag2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupSigma Olomouc1. runde
UEFA-cupBanik Ostrava1. runde
  TYRKIETNÅET TIL
Champions LeagueTrabzonspor3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupFenerbahceGruppespil (til UEFA-cup)

UEFA-cupGenclerbirligi1. runde

UEFA-cupTrabzonspor1. runde

UEFA-cupBesiktasGruppespil

UEFA-cupFenerbahce3. runde
  TYSKLANDNÅET TIL
Champions LeagueWerder BremenOttendedelsfinale

UEFA-cupLeverkusenOttendedelsfinale

UEFA-cupBayern MünchenKvartfinale

UEFA-cupBochum1. runde

UEFA-cupSchalke 043. runde

UEFA-cupAlemannia Aachen3. runde

UEFA-cupStuttgart3. runde
UKRAINE Champions LeagueShakhtar DonetskGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupDinamo KievGruppespil (til UEFA-cup)
UEFA-cupIllichivets2. kvalifikationsrunde
UEFA-cupMetalurg Donetsk1. runde
UEFA-cupDnepr3. runde
UEFA-cupDinamo Kiev3. runde
UEFA-cupShakhtar Donetsk4. runde
  UNGARNNÅET TIL
Champions LeagueFerencvaros3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupKispest2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupUjpest Budapest1. runde

UEFA-cupFerencvarosGruppespil
  WALESNÅET TIL
Champions LeagueFC Rhyl1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupLlansantffraid1. kvalifikationsrunde

UEFA-cupHaverfordwest1. kvalifikationsrunde
  ØSTRIGNÅET TIL
Champions LeagueGrazer AK3. kvalifikationsrunde (til UEFA-cup)

UEFA-cupPasching2. kvalifikationsrunde

UEFA-cupRapid Wien1. runde

UEFA-cupGrazer AK3. runde

UEFA-cupAustria WienKvartfinale
OVERSIGT
  Forside
  Albanien  Litauen
  Andorra  Luxembourg
  Armenien  Makedonien
  Aserbajdsjan  Malta
  Belgien  Moldova
  Bosnien  Nordirland
  Bulgarien  Norge
  Cypern  Polen
  Danmark  Portugal
  England  Rumænien
  Estland  Rusland
  Finland  San Marino
  Frankrig  Schweiz
  F�r�erne  Serbien
  Georgien  Skotland
  Grækenland  Slovakiet
  Holland  Slovenien
  Hviderusland  Spanien
  Irland  Sverige
  Island  Tjekkiet
  Israel  Tyrkiet
  Italien  Tyskland
  Kasakhstan  Ukraine
  Kroatien  Ungarn
  Letland  Wales
  Liechtenstein  Østrig
CHAMPIONS LEAGUE
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  3. kvalifikationsrunde
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finale
  Kvartfinale
  Semifinale
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
UEFA-CUP
  1. kvalifikationsrunde
  2. kvalifikationsrunde 
  1. runde 
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  3. runde
  4. runde
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2003/2004
  2005/2006
  �vrige �r