Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 28. september 2022 kl. 23:32
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN
2021/2022
3F SUPERLIGA
  STILLING OG RESULTATER, GRUNDSPIL
FC København, FC Midtjylland, Brøndby, AaB, Randers FC og Silkeborg til Slutspil
Viborg, AGF, OB, FC Nordsjælland, Vejle og SønderjyskE til Kvalifikationsspil
  STILLING OG RESULTATER, SLUTSPIL
FC København, FC Midtjylland, Brøndby, AaB, Randers FC og Silkeborg fra Grundspillet
Guld, sølv og bronze FC København, FC Midtjylland og Silkeborg
Ingen nedrykning
  STILLING OG RESULTATER, KVALIFIKATIONSSPIL
Viborg, AGF, OB, FC Nordsjælland, Vejle og SønderjyskE fra Grundspillet
Vejle og SønderjyskE rykker ned i NordicBet Liga
NORDICBET LIGA
  STILLING OG RESULTATER, GRUNDSPIL
FC Helsingør, Lyngby, Hvidovre, AC Horsens, FC Fredericia og Nykøbing FC til Slutspil
HB Køge, Vendsyssel FF, Hobro, Esbjerg, Fremad Amager og Jammerbugt FC til Kvalifikationsspil
  STILLING OG RESULTATER, SLUTSPIL
FC Helsingør, Lyngby, Hvidovre, AC Horsens, FC Fredericia og Nykøbing FC fra Grundspillet
AC Horsens og Lyngby rykker op i 3f Superliga
  STILLING OG RESULTATER, KVALIFIKATIONSSPIL
HB Køge, Vendsyssel FF, Hobro, Esbjerg, Fremad Amager og Jammerbugt FC fra Grundspillet
Esbjerg og Jammerbugt FC rykker ned i 2. division
2. DIVISION
  STILLING OG RESULTATER, GRUNDSPIL
Næstved, Hillerød, B93, Thisted, AB og HIK til Slutspil
Aarhus Fremad, Skive, Brabrand, Kolding IF, FA 2000 og Middelfart til Kvalifikationsspil
  STILLING OG RESULTATER, SLUTSPIL
Næstved, Hillerød, B93, Thisted, AB og HIK fra Grundspillet
Næstved og Hillerød rykker op i NordicBet Liga
  STILLING OG RESULTATER, KVALIFIKATIONSSPIL
Aarhus Fremad, Skive, Brabrand, Kolding IF, FA 2000 og Middelfart fra Grundspillet
Middelfart og FA 2000 rykker ned i 3. division
3. DIVISION
  STILLING OG RESULTATER, GRUNDSPIL
FC Roskilde, Frem, VSK Aarhus, Næsby, Lyseng og Dalum til Slutspil
Young Boys, Vanløse, Roskilde, KFUM, Karlslunde, Slagelse og Herlev til Kvalifikationsspil
  STILLING OG RESULTATER, SLUTSPIL
FC Roskilde, Frem, VSK Aarhus, Næsby, Lyseng og Dalum fra Grundspillet
FC Roskilde og Frem rykker op i 2. division
  STILLING OG RESULTATER, KVALIFIKATIONSSPIL
Young Boys, Vanløse, Roskilde, KFUM, Karlslunde, Slagelse og Herlev fra Grundspillet
Karlslunde, Slagelse, Roskilde KFUM og Herlev rykker ned i Danmarksserien
ØVRIGE
  2020/2021
  2022/2023
  Øvrige år