Lørdag 15. juni 2024 kl. 21:09
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
2. DIVISION NEDRYKNINGSSPIL
STILLING OG RESULTATER
SAMLETKVUTFI+/-P
HIK2216335533+2251
AB2210843521+1438
Aarhus Fremad2211473429+537
B.932210574030+1035
Hillerød22111104740+734
Brønshøj228864130+1132
Dalum2293103335-230
Odder228683340-730

Greve227784147-628
Næsby2283114546-127
VSK Aarhus2264123645-922
Lyseng2212191256-445
Greve, Næsby, VSK Aarhus og Lyseng rykker ned rykker ned
HJEMMEKVUTFI+/-P
HIK119203316+1729
Hillerød118032813+1524
Aarhus Fremad117222311+1223
B.93117222211+1123
Brønshøj116412512+1322
Greve116323419+1521
AB11560168+821
Dalum116232014+620
Næsby115242219+317
Odder115151418-416
VSK Aarhus114252223-114
Lyseng110110325-221
UDEKVUTFI+/-P
HIK117132217+522
AB115241913+617
Odder113531922-314
Aarhus Fremad114251118-714
B.93113351819-112
Br nsh j112451618-210
N sby113172327-410
Hiller d113171927-810
Dalum113171321-810
VSK Aarhus112271422-88
Greve11146728-217
Lyseng11119931-224
OVERSIGT
  Forside
  Resultater runde for runde
  Alka Superligaen, Grundspil
  Alka Superligaen, Slutspil
  Alka Superligaen, Nedrykning A
  Alka Superligaen, Nedrykning B
  Alka Superligaen, Europa playoff
  Alka Superligaen, Nedryk playoff
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division pulje 1
  2. division pulje 2
  2. division pulje 3
  2. division oprykning
  2. division nedrykning
  øvrige år

HoldABB.93BrønshøjDalumGreveHIKHillerødLysengNæsbyOdderVSKAarhus F
AB     24.03
1 - 0
25.05
0 - 0
29.04
0 - 0
  07.04
2 - 1
09.06
4 - 3
29.03
2 - 2
22.04
1 - 1
13.05
1 - 1
B.93     19.05
3 - 1
13.05
0 - 0
21.04
1 - 3
  18.03
2 - 1
05.05
4 - 1
02.04
1 - 3
02.06
1 - 0
16.06
1 - 1
Brønshøj     10.05
2 - 1
16.06
5 - 1
19.05
6 - 1
  14.04
1 - 1
26.05
2 - 2
05.05
0 - 0
02.04
1 - 1
02.06
3 - 2
Dalum 05.05
0 - 2
25.04
3 - 2
07.04
1 - 1
    02.06
2 - 1
13.05
2 - 1
  17.03
1 - 1
09.06
1 - 2
28.04
1 - 0
Greve 02.04
2 - 2
07.04
3 - 0
28.04
2 - 2
    10.05
4 - 5
02.06
5 - 0
  09.06
5 - 0
19.05
5 - 4
24.03
0 - 1
HIK 02.06
1 - 0
09.06
2 - 1
29.03
2 - 2
    14.04
3 - 1
05.05
3 - 1
  13.05
2 - 1
17.03
4 - 2
02.04
6 - 1
Hillerød     21.04
6 - 0
17.03
6 - 1
16.06
3 - 2
  29.03
4 - 1
13.05
1 - 0
26.05
0 - 3
05.05
2 - 0
07.04
1 - 2
Lyseng 10.05
0 - 4
26.05
0 - 2
09.06
0 - 4
02.04
0 - 2
21.04
0 - 0
24.03
0 - 2
19.05
0 - 3
  28.04
1 - 2
   
Næsby 14.04
0 - 2
24.03
2 - 2
17.03
3 - 1
    02.04
2 - 1
16.06
4 - 1
  21.04
3 - 3
10.05
1 - 0
19.05
4 - 1
Odder 19.05
1 - 1
10.05
1 - 4
24.03
1 - 0
16.06
1 - 2
14.04
1 - 0
07.04
0 - 4
28.04
1 - 3
  02.06
1 - 2
   
VSK Aarhus 16.06
4 - 3
28.04
0 - 3
13.05
3 - 3
14.04
2 - 1
29.03
3 - 0
26.05
1 - 2
24.03
2 - 2
  07.04
2 - 5
   
Aarhus Fremad 17.03
1 - 2
14.04
1 - 1
21.04
2 - 1
25.05
1 - 0
05.05
3 - 0
10.05
0 - 1
09.06
3 - 2
  29.03
3 - 2
   
HoldABB.93BrønshøjDalumGreveHIKHillerødLysengNæsbyOdderVSKAarhus F