Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 11. august 2020 kl. 20:24
WWW.HASLUND.INFO
 
SENESTE OPDATERINGER
10. AUGUST 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, KVARTFINALER (I TYSKLAND)
● Manchester United - FC København  1-0● Inter - Leverkusen  2-1
EUROPA CUP KOEFFICIENTER
  Klub-koefficienter 2015/2016 - 2019/2020 (seedning 2020/2021)
  Klub-koefficienter 2016/2017 - 2020/2021 (seedning 2021/2021)
  Lande-koefficienter 2015/2016 - 2019/2020 (antal klubber og indtræden i 2021/2022)
  Lande-koefficienter 2016/2017 - 2020/2021 (antal klubber og indtræden i 2022/2023)
  Lande-koefficienter 2017/2018 - 2021/2022 (antal klubber og indtræden i 2023/2024)
  Lande-koefficienter 2018/2019 - 2022/2023 (antal klubber og indtræden i 2024/2025)
  Lande-koefficienter 2019/2020 - 2023/2024 (antal klubber og indtræden i 2025/2026)
  Lande-koefficienter 2020/2021 - 2024/2025 (antal klubber og indtræden i 2026/2027)
10. AUGUST 2020
  EUROPACUP 2020/2021
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE, LODTRÆKNING 
● ● Buducnost/Ludogorets - FC Midtjylland  ● Celtic/KR Reykjavik - Ferencvaros/Djurgården
● FC Flora/Suduva - Maccabi Tel-Aviv/RigaYoung Boys - Klaksvik/Slovan Bratislava
● Celje/Dundalk - Molde/Kuopio PS● Dinamo Brest/FC Astana - Connah's Quay Nomads/FK Sarajevo
● Qarabag/Sileks - Sheriff Tiraspol/Fola Esch● Dinamo Tbilisi/KF Tirana - Røde Stjerne Beograd/Europa FC
● Floriana/ CFR Cluj - Dinamo Zagreb● Legia Warszawa/Drita/Linfield - Ararat-Armenia/Omonia Nicosia
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER(, LODTRÆKNING
● AZ Alkmaar - Viktoria Plzen● PAOK Saloniki - Besiktas
● Lokomotiv Zagreb - Rapid Wien
  EUROPA, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE, LODTRÆKNING 
● AGF  - Honka Espoo  ● Aberdeen - Runavik/Barry Town
● Malmö FF - KS Cracovia  ● St. Joseph's FC/B36 - Levadia
● Rosenborg - Breidablik  ● Motherwell - Glentoran/HB
● Hammarby - Puskas Akademia  ● Hafnarfjördur - Dunajska Streda
● Bodø/Glimt - Kauno Zalgiris  ● Dinamo Minsk - Piast Gliwice
● NK Maribor - Coleraine/La Fiorita  ● FK Riteriai - Derry City
● Zrinjski Mostar - Differdange  ● Ventspils - FC Dinamo-Auto
● The New Saints - MSK Zilina  ● Neftchi Baku - Shkupi
● Kalju Nomme - NK Mura  ● Apollon Limassol - FC Saburtalo
● Partizan Beograd - Riga FS  ● Steaua Bukarest - FC Shirak
● Zalgiris - Paide Linnameeskond  ● Valletta - Bala Town
● Shakhtyor Soligorsk - FC Sfantul Gheorghe  ● Shamrock Rovers - FC Ilves
● FC Vaduz - Hibernians  ● Keşla FK - Laci
● Maccabi Haifa - Zeleznicar  ● Lech Poznan - Valmiera FC
● Progres Niederkorn - UE Engordany/FK Zeta  ● Honved Budapest - Inter Turku
● Lincoln Red Imps/FC Prishtina - Union Titus Pétange  ● FK Kukësi - Slavia Sofia
● Servette - Ruzomberok  ● Hapoel Beer-Sheva - Dinamo Batumi
● Fehervar FC - Bohemians  ● Alashkert FC - Renova
● FC Ordabasy - FC Botosani  ● CSKA Sofia - Sirens FC
● Petrocub Hincesti - FK TSC  ● Teuta Durres - Beitar Jerusalem
● Sumgayit FK - Shkëndija  ● Borac Banja Luka - FK Sutjeska
● FC Kairat - Noah  ● Santa Coloma/FK Iskra Danilovgrad - Lokomotiv Plovdiv
● Lokomotive Tbilisi - Uni Craiova  ● Tre Penne/Gjilani - APOEL Nicosia
● Olimpija Ljubljana - Vikingur 
9. AUGUST 2020
  EUROPACUP 2020/2021
  CHAMPIONS LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE, LODTRÆKNING
● Celtic - KR Reykjavik  ● Ferencvaros - Djurgården 
● Legia Warszawa - Drita/Linfield  ● Sheriff Tiraspol - Fola Esch 
● Connah's Quay Nomads - FK Sarajevo  ● Røde Stjerne Beograd - Europa FC 
● Buducnost - Ludogorets  ● Ararat Armenia - Omonia Nicosia 
● Floriana - CFR Cluj  ● Maccabi Tel-Aviv - Riga FC 
● Qarabag - Sileks  ● Dinamo Tbilisi - KF Tirana 
● Dinamo Brest - FC Astana  ● Molde - Kuopio PS 
● FC Flora - Suduva  ● NK Celje - Dundalk 
● Klaksvik - Slovan Bratislava 
  EUROPA, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE, LODTRÆKNING
● Glentoran - HB  ● St. Joseph's FC - B36 
● Runavik - Barry Town  ● Tre Penne - Gjilani 
● Lincoln Red Imps - FC Prishtina  ● FC Santa Coloma - FK Iskra 
● UE Engordany - FK Zeta  ● Coleraine - La Fiorita 
8. AUGUST 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER, 2. KAMP
● Bayern München - Chelsea  4-1● FC Barcelona - Napoli  3-1
8. AUGUST 2020
  EUROPACUP 2020/2021
  CHAMPIONS LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE, SEMIFINALER
● Tre Fiori - FC Linfiled  0-2● Drita - Inter Club d'Escaldes  2-1
7. AUGUST 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  CHAMPIONS LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER, 2. KAMP
● Juventus - Lyon  2-1● Manchester City - Real Madrid  2-1
6. AUGUST 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER
● Sevilla - Roma  2-0● Leverkusen - Glasgow Rangers  1-0
● FC Basel - Frankfurt  1-0● Wolverhampton - Olympiakos Piræus  1-0
5. AUGUST 2020
  EUROPACUP 2019/2020
  EUROPA LEAGUE, OTTENDEDELSFINALER 
● Shakhtar Donetsk - Wolfsburg  3-0● FC København - Istanbul Basakhesir  3-0
● Manchester United - Lask Linz  2-1● Inter - Getafe  2-0
29. JULI 2020
  DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
  3F SUPERLIGA, EUROPA PLAYOFF
● AGF - OB  2-1
RUNDE FØDSELSDAGE 2020
15.08Henning Boel75 år
24.08Kim Christofte60 år
26.08Morten Donnerup60 år
26.08Carsten Brandenborg75 år
03.09Ole Rasmussen60 år
22.09Peter Ankersen30 år
25.09Niels Erik Andersen75 år
08.10Kasper Bøgelund40 år
07.11Alan Hansen60 år
14.11Erik Bo Andersen50 år
21.11Simon Makienok30 år
28.11Jan Michaelsen50 år
07.12Torben Nielsen75 år
08.12Lars Højer Nielsen50 år
11.12Max Rasmussen75 år
16.12Kjeld Seneca70 år
18.12Carsten Hemmingsen50 år
24.12Erik Rasmussen60 år
HAR RUNDET I ÅR
08.01Erik Rasmus Petersen90 år
22.01Erik Lykke Sørensen80 år
27.01Erik Sandvad75 år
27.01Steen Danielsen70 år
29.01Peter Løvenkrands40 år
31.01Søren Andersen50 år
02.02Tommy Hansen70 år
06.02Per Frandsen50 år
25.02Ole Qvist70 år
28.02Christian Poulsen40 år
15.03Mogens Therkildsen80 år
31.03Martin Albrechtsen40 år
09.04Povl H. Frederiksen70 år
10.04Karsten Jensen70 år
10.04Miklos Molnar50 år
23.04Mathias 'Zanka' Jørgensen30 år
25.04Knud Nørregaard70 år
05.05Martin Retov40 år
06.05Christian Gytkjær30 år
13.05Kjeld Thorst80 år
20.05Svend Andresen70 år
30.05Sten Ziegler70 år
31.05Steen Hansen60 år
31.05Claus Thomsen50 år
08.06Anders Christensen30 år
17.06Jan Andersen75 år
29.06Birger Pedersen70 år
30.06Morten Skoubo40 år
10.07Tommy Troelsen80 år
12.07Flemming Kjærsgaard75 år
14.07Jørgen Rasmussen75 år
17.07Poul-Erik Thygesen70 år
31.07Finn Laudrup75 år
04.08Jens Steffensen70 år
Er du til gamle
landskamp-magasiner?

 
www.kampprogrammer.dk
Live fodbold resultater
Fodbold fra sofaen