Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 15. august 2020 kl. 18:21
WWW.HASLUND.INFO
 
NATIONS LEAGUE 2020/2021
LEAGUE D, GRUPPE 1
STILLING OG RESULTATER
HOLDKVUTFI+/-P
Georgien6510122+1016
Kasakhstan613287+16
Letland604226-44
Andorra604229-74
Georgien til playoff-semifinaler og oprykning til lag C, Nations League

HoldAndorraGeorgienKasakhstanLetland
ANDORRA   15.11.2018
1 - 1
10.09.2018
1 - 1
19.11.2018
0 - 0
GEORGIEN 13.10.2018
3 - 0
  19.11.2018
2 - 1
09.09.2018
1 - 0
KASAKHSTAN 16.10.2018
4 - 0
06.09.2018
0 - 2
  15.11.2018
1 - 1
LETLAND 06.09.2018
0 - 0
16.10.2018
0 - 3
13.10.2018
1 - 1
 
HoldAndorraGeorgienKasakhstanLetland
KAMPFACTS
DATOKAMP
19.11.2018Georgien - Kasakhstan   2-1 (0-0)
1-0 Giorgi Merebashvili (59) ; 2-0 Giorgi Chakvetadze (84) ; 2-1 Oralkhan Omirtayev (90)
19.11.2018Andorra - Letland   0-0 (0-0)
Valerijs Sabala, Letland (38)
15.11.2018Kasakhstan - Letland   1-1 (1-0)
1-0 Gafurzhan Suyumbayev (37) ; 1-1 Deniss Rakels (49)
15.11.2018Andorra - Georgien   1-1 (0-1)
0-1 Giorgi Chakvetadze (9) ; 1-1 Cristian Martinez (63)
16.10.2018Letland - Georgien   0-3 (0-2)
0-1 Jaba Kankava (8) ; 0-2 Valerian Gvilia (29) ; 0-3 Giorgi Chakvetadze (61)
16.10.2018Kasakhstan - Andorra   4-0 (2-0)
1-0 Yerkebulan Seidakhmet (21) ; 2-0 Bauyrzhan Turysbek (39) ; 3-0 Selvmål, Josep Gomes (61) ; Jordi Alaez, Andorra (64) ; 4-0 Roman Murtazayev (74)
13.10.2018Letland - Kasakhstan   1-1 (1-1)
0-1 Baktiyor Zainutdinov (16) ; 1-1 Arturs Karasausks (40)
13.10.2018Georgien - Andorra   3-0 (1-0)
1-0 Valeri Kazaishvili (33) ; 2-0 Valeri Kazaishvili (84) ; Marcio Vieira, Andorra (90) ; 3-0 Jaba Kankava (90)
10.09.2018Andorra - Kasakhstan   1-1 (0-0)
0-1 Yuri Logvinenko (68) ; Serikzhan Muzhikov, Kasakhstan (76) ; 1-1 Jordi Alaez
09.09.2018Georgien - Letland   1-0 (0-0)
1-0 Tornike Okriashvili (77)
06.09.2018Letland - Andorra   0-0 (0-0)
06.09.2018Kasakhstan - Georgien   0-2 (0-0)
0-1 Giorgi Chakvetadze (69) ; 0-2 Selvmål, Sergei Maliy (74)
OVERSIGT
  Forside
  Deltagere
  Gruppe A1
  Gruppe A2 
  Gruppe A3
  Gruppe A4
  Gruppe B1
  Gruppe B2
  Gruppe B3
  Gruppe B4
  Gruppe C1
  Gruppe C2
  Gruppe C3
  Gruppe C4
  Gruppe D1
  Gruppe D2
  League C playoff
  Semifinaler
  Bronzekamp
  Finale
  Nations League 2018/2019