Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 13. november 2019 kl. 13:26
WWW.HASLUND.INFO
 
VM 2022 KVALIFIKATION
ASIEN, 2. OMGANG GRUPPE A
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Syrien 3 3 0 0 11 3 +8 9
Kina 3 2 1 0 12 0 +12 7
Filippinerne 3 1 1 1 6 6 +0 4
Maldiverne 3 1 0 2 2 7 -5 3
Guam 4 0 0 4 1 16 -15 0
Nummer 1 til 3. omgang. Nummer 2 til 3. omgang, hvis blandt de fire bedste 2'ere
HoldFilippinerneGuamKinaMaldiverneSyrien
FILIPPINERNE   26.03.2020
 
15.10.2019
0 - 0
09.06.2020
 
05.09.2019
2 - 5
GUAM 10.09.2019
1 - 4
  31.03.2020
 
05.09.2019
0 - 1
04.06.2020
 
KINA 04.06.2020
 
10.10.2019
7 - 0
  26.03.2020
 
09.06.2020
 
MALDIVERNE 14.11.2019
 
19.11.2019
 
10.09.2019
0 - 5
  31.03.2020
 
SYRIEN 19.11.2019
 
15.10.2019
4 - 0
14.11.2019
 
10.10.2019
2 - 1
 
HoldFilippinerneGuamKinaMaldiverneSyrien
KAMPFACTS
DATOKAMP
15.10.2019Filippinerne - Kina  0-0 (0-0)
15.10.2019Syrien - Guam  4-0 (2-0)
1-0 Omar Al Somah (3) ; 2-0 Omar Al Somah (44) ; 3-0 Omar Al Somah (83) ; 4-0 Mahmoud Al Mawas (90)
10.10.2019Syrien - Maldiverne  2-1 (1-0)
1-0 Omar Al Somah (26) ; 2-0 Omar Al Somah (61) ;   Ahmad Al Salih, Syrien (66) ; 2-1 Ali Ashfaq (70)
10.10.2019Kina - Guam  7-0 (6-0)
1-0 Xu Yang (7) ; 2-0 Lei Wu (17) ; 3-0 Xu Yang (19) ; 4-0 Xu Yang (24) ; 5-0 Xu Yang (31) Maldiverne (82) ;6-0 Xi Wu (45) ; 7-0 Elkeson (75)
05.09.2019Maldiverne - Kina  0-5 (0-2)
0-1 Xi Wu (34) ; 0-2 Lei Wu (45) ; 0-3 Xu Yang, straffe (64) ;   Akram Ghanee, Maldiverne (82) ; 0-4 Elkeson, straffe (83) ; 0-5 Elkeson (90)
10.09.2019Guam - Filippinerne  1-4 (0-2)
0-1 Angel Guirado (7) ; 0-2 Patrick Reichelt (12) ; 1-2 Marcus Lopez, straffe (67) ; 1-3 Stephan Schröck (71) ; 1-4 John-Patrick Strauss (82)
05.09.2019Guam - Maldiverne  0-1 (0-1)
0-1 Ibrahim Mahudhee Hussain (27)
05.09.2019Filippinerne - Syrien  2-5 (1-2)
1-0 Javier Patino (6) ; 1-1 Omar Al Soma (14) ; 1-2 Khaled Mobayed (30) ; 1-3 Firas Al-Khatib, straffe (48) ; 1-4 Omar Al Soma (55) ; 2-4 Mike Rigoberto Gelito Ott (83) ; 2-5 Mahmoud Al Mawas (85)
PULJER I ASIEN
  1. omgang
  2. omgang, gruppe A
  2. omgang, gruppe B
  2. omgang, gruppe C
  2. omgang, gruppe D
  2. omgang, gruppe E
  2. omgang, gruppe F
  2. omgang, gruppe G
  2. omgang, gruppe H
  2. omgang, 2'erne stilling
  3. omgang, gruppe A
  3. omgang, gruppe B
  4. omgang
  Playoff

KVALIFIKATIONSTURNERINGERNE
  Asien
  Europa
  Sydamerika
  Afrika
  Asien
  Nord- og Centralamerika
  Oceanien
  Interkontinentale playoffs

  Kvalifikation
  Slutrunde