Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Fredag 16. april 2021 kl. 05:42
WWW.HASLUND.INFO
 
EM 2020
TURNERINGSPROGRAM
INDLEDENDE RUNDE
DATOGRPMODSTANDERESPILLESTEDRESULTAT
  11.06.2021  ATyrkiet - ItalienRom
  12.06.2021  15:00AWales - SchweizBaku
  12.06.2021  18:00BDanmark - FinlandKøbenhavn
  12.06.2021  21:00BRusland - BelgienSt. Petersborg
  13.06.2021  15:00DEngland - KroatienLondon
  13.06.2021  18:00CØstrig - NordmakedonienBukarest
  13.06.2021  21:00CHolland - UkraineAmsterdam
  14.06.2021  15:00DSkotland C - TjekkietGlasgow
  14:06.2021  18:00EPolen - SlovakietDublin
  14.06.2021  21:00ESpanien - SverigeBilbao
  15.06.2021  18:00FUngarn - PortugalBudapest
  15.06.2021  21:00FFrankrig - TysklandMünchen
  16.06.20210  15:00BFinland - RuslandSt. Petersborg
  16.06.2021  18:00ATyrkiet - WalesBaku
  16.06.2021  21:00AItalien - SchweizRom
  17.06.2021  18:00BDanmark - BelgienKøbenhavn
  17.06.2021  21:00CHolland - ØstrigAmsterdam
  17.06.2021  15:00CUkraine - NordmakedonienBukarest
  18.06.2021  15:00ESverige - SlovakietDublin
  18.06.2021  18:00DKroatien - TjekkietGlasgow
  18.06.2021  21:00DEngland - SkotlandLondon
  19.06.2021  15:00FUngarn - FrankrigBudapest
  19.06.2021  21:00ESpanien - PolenBilbao
  19.06.2021  18:00FPortugal - TysklandMünchen
  20.06.2021  18:00AItalien - WalesRom
  20.06.2021  18:00ASchweiz - TyrkietBaku
  21.06.2021  18:00CNordmakedonien - HollandAmsterdam
  21.06.2021  18:00CUkraine - ØstrigBukarest
  21.06.2021  21:00BDanmark - RuslandKøbenhavn
  21.06.2021  21:00BFinland - BelgienSt. Petersborg
  22.06.2021  21:00DTjekkiet - EnglandLondon
  22.06.2021  21:00DKroatien - SkotlandGlasgow
  23.06.2021  18:00ESlovakiet - SpanienBilbao
  23.06.2021  18:00ESverige - PolenDublin
  23.06.2021  21:00FPortugal - FrankrigBudapest
  23.06.2021  21:00FTyskland - UngarnMünchen
OTTENDEDELSFINALER
DATOMODSTANDERESPILLESTEDRESULTAT
  26.06.2021  18:002'er gruppa A - 2'er gruppe BAmsterdam
  26.06.2021  21:00Vinder gruppe A - 2'er gruppe CLondon
  27.06.2021  18:00Vinder gruppe C - 3'er i gruppe D, E eller FBudapest
  27.06.2021  21:00Vinder gruppe B - 3'er i gruppe A, D, E eller FBilbao
  28.06.2021  18:002'er gruppe D - 2' gruppe EKøbenhavn
  28.06.2021  21:00Vinder gruppe F - 3 i gruppe A, B eller CBukarest
  29.06.2021  18:00Vinder gruppe D - 2' er i gruppe FDublin
  29.06.2021  21:00Vinder gruppe E - Nummer 3 i gruppe A, B, C eller DGlasgow
KVARTFINALER
DATOMODSTANDERESPILLESTEDRESULTAT
  02.07.2021  18:00St. Petersborg
  02.07.2021  21:00München
  03.07.2021  18:00Baku
  03.07.2021  21:00Rom
SEMIFINALER
DATOMODSTANDERESPILLESTEDRESULTAT
  06.07.2021  21:00London
  07.07.2021  21:00London
FINALE
DATOMODSTANDERESPILLESTEDRESULTAT
  11.07.2021  21:00London
ØVRIGE
  Forside
RESULTATER
  Gruppe A
  Gruppe B 
  Gruppe C
  Gruppe D
  Gruppe E
  Gruppe F
  3'erne, stilling
  Ottendedelsfinaler
  Kvartfinaler
  Semifinaler
  Finale
  Turneringsprogram
  Slutplacering
  Målscorere
  Trænere
SPILLERTRUPPER
  Belgien
  Danmark 
  England
  Finland
  Frankrig
  Holland
  Italien
  Kroatien
  Nordmakedonien
  Polen
  Portugal
  Rusland
  Schweiz
  Skotland
  Slovakiet
  Spanien
  Sverige
  Tjekkiet
  Tyrkiet
  Tyskland
  Ukraine
  Ungarn
  Wales
  Østrig