Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 29. september 2020 kl. 13:23
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSGRUPPE
RESULTATER
24.09.2020Viktoria Plzen (tje) - SønderjyskE  3-0 (2-0)
35.1-0Zdenek Ondrasek, straffe
41.2-0Adriel D'Avila Ba Loua
51.3-0Miroslav Kacer
Viktoria Plzen til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020FC København    - Piast Gliwice (pol)3-0 (1-0)
14.1-0Kamil Wilzcek
58.2-0Jonas Wind 
90.3-0Pep Biel
FC København    til 4. kvaifikationsrunde
23.09.2020Apollon Limassol (cyp) - Lech Poznan (pol)0-5 (0-1)
42.0-1Pedro Tiba
47.0-2Mikael Ishak
58.0-3Jakub Kaminski
81.0-4Jan Sykora
90.0-5Pedro Tiba
Lech Poznan til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Fehervar FC (ung) - Reims (fra)0-0 (0-0;0-0)
115.Thomas Foket
Fehervar FC til 4. kvaifikationsrunde (vandt 4-1 på straffe)
24.09.2020FC Rostov (rus) - Maccabi Haifa (isr)1-2 (1-0)
9.1-0Eldor Shomurodov
20.1-1Nikita Rukavytsya
60.1-2Dolev Haziza
69.Danil Glebov
Maccabi Haifa til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Malmö FF (sve) - Lokomotiv Zagreb (kro)5-0 (3-0)
5.1-0Isaac Kiese Thelin
17.2-0Isaac Kiese Thelin
31.3-0Adi Nalic
52.4-0Eric Larsson
72.5-0Søren Rieks 
Malmö FF til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Rosenborg (nor) - Alanyaspor (tyr)1-0 (0-0)
59.1-0Anders Konradsen
66.Anders Konradsen
90.Khouma Babacarc
Rosenborg til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020CSKA Sofia (bul) - B36 (fær)3-1 (2-0)
27.1-0Ali Sowe
38.2-0Georgi Yomov
61.2-1Sebastian Pingel 
83.3-1Jules Keita
CSKA Sofia til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Besiktas (tyr) - Rio Ave (por)1-1 (1-0;1-1)
15.1-0Güven Yalcin
85.1-1Bruno Moreira
Rio Ave til 4. kvaifikationsrunde (vandt 4-2 på straffe)
24.09.2020NK Mura (slo) - PSV Eindhoven (hol)1-5 (1-2)
17.0-1Donyell Malen
21.1-1Nino Kouter
28.1-2Mauro Junior
54.1-3Cody Gakpo
65.1-4Donyell Malen
90.1-5Cody Gakpo
PSV Eindhoven til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Charleroi (bel) - Partizan Beograd (ser)2-1 (1-0;1-1)
11.1-0Dorian Dessoleil
53.1-1Seydouba Soumah
107.2-1Kaveh Rezaei
Charleroi til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Hapoel Beer Sheva (isr) - Motherwell (sko)3-0 (1-0)
43.1-0Miguel Vitor
70.Declan Gallagher, Motherwell
71.2-0Josué
83.3-0Elton Acolatse
Hapoel Beer Sheva til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Steaua Bukarest (rum) - Slovan Liberec (tje)0-2 (0-0)
20.Stefan Cana, Steaua Bukarest
64.0-1Abdulla Yusuf Helal
82.0-2Michal Rabusic
Slovan Liberec til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Galatasaray (tyr) - Hajduk Split (kro)2-0 (0-0)
77.1-0Younes Belhanda
86.2-0Ryan Babel
Galatasaray til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Granada (spa) - Lokomotivi Tbilisi (geo)2-0 (0-0)
49.1-0Darwin Machis
59.Giorgi Gabadze, Lokomotivi Tbilisi
90.2-0Jorge Molina
Granada til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Standard Liége (bel) - SD Vojvodina (ser)2-1 (0-0;1-1)
47.1-0Felipe Avenatti , straffe
75.1-1Petar Bojic
91.2-1Selim Amallah
Standard Liége til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020APOEL Nicosia (cyp) - Zrinjski Mostar (bos)2-2 (2-1;2-2)
11.0-1Josip Ivancic
14.1-1Omer Atzili
26.2-1Atdhe Nuhiu
69.2-2Nemanja Bilbija
APOEL Nicosia til 4. kvaifikationsrunde (vandt 4-2 på straffe)
24.09.2020Wolfsburg (tys) - Desna Chernihiv (ukr)2-0 (1-0)
17.1-0Josuha Guilavogui
60.Joonas Tamm, Desna Chernihiv
90.2-0Daniel Ginczek
Wolfsburg til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020St. Gallen (sch) - AEK Athern (græ)0-1 (0-0)
71.0-1Nélson Oliveira
AEK Athen til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Milan (ita) - Bodø/Glimt (nor)3-2 (2-1)
15.0-1Kasper Junker 
16.1-1Hakan Calhanoglu
32.2-1Lorenzo Colombo
50.3-1Hakan Calhanoglu
55.0-1Jens Hauge
Milan til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020LASK Linz (øst) - Dunajska Streda (svk)7-0 (2-0)
6.1-0Marko Raguz
16.2-0Marko Raguz
47.3-0Petar Filipovic
48.Cesar Blackman, Dunajska Streda
51.4-0Peter Michorl
53.5-0Andreas Gruber
55.6-0Hussein Balic
77.7-0Thomas Sabitzer
LASK Linz til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Rijeka (kro) - Kolos Kovalivka (ukr)2-0 (0-0;0-0)
102.1-0Joao Rodrigo Escoval
115.2-0Franko Andrijasevic
Rijeka til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Willem II (hol) - Glasgow Rangers (sko)0-4 (0-2)
22.0-1James Tavernier, straffe
25.0-2Ryan Kent
55.0-3Filip Helander
71.0-4Connor Goldson
Glasgow Rangers til 4. kvaifikationsrunde
24.09.2020Sporting Lissabon (por) - Aberdeen (sko)1-0 (1-0)
8.1-0Tiago Tomas
Sporting Lissabon til 4. kvaifikationsrunde
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år