Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 29. september 2020 kl. 12:07
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
EUROPA LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
27.08.2020AGF  - Honka Espoo (fin)5-2 (3-1)
21.1-0Frederik Tingager
29.2-0Patrick Mortensen
35.2-1Borja Martin
45.3-1Patrick Mortensen, straffe
64.3-2Lucas Paz Kaufmann
90.4-2Patrick Olsen
90.5-2Søren Tengstedt
AGF  til 2. kvaifikationsrunde
25.08.2020FK Riteriai (lit) - Derry City (irl)3-2 (1-1;2-2)
18.0-1Joseph Thomson
39.1-1Gytis Paulauskas
49.2-1Gytis Paulauskas
63.2-2Eoin Toal
91.3-2Donatas Kazlauskas
FK Riteriai til 2. kvaifikationsrunde
26.08.2020Progres Niederkorn (lux) - FK Zeta (mon)3-0 (1-0)
11.1-0Kempes Waldemar Tekiela
55.2-0Kempes Waldemar Tekiela, straffe
90.3-0Sebastien Thill
Progres Niederkorn til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020FC Kairat (kas) - Noah (arm)4-1 (2-1)
8.0-1Kirill Bor
12.1-1Gulzhigit Alykulov
35.2-1Vagner Love
70.3-1Vagner Love
90.4-1Aderinsola Eseola
FC Kairat til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020FC Ordabasy (kas) - FC Botosani (rum)1-2 (1-2)
26.0-1Marcel Holzmann
31.1-1May Mahlangu
33.1-2Marko Dugandzic
FC Botosani til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Ventspils (let) - FC Dinamo-Auto (mol)2-1 (1-1)
15.0-1Dumitru Rogac
22.1-1Lucas Villela
75.2-1Yevgeni Kozlov
90.Guga Phalavandishvili, Ventspil
Ventspils til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Borac Banja Luka (bos) - FK Sutjeska (mon)1-0 (1-0)
35.1-0Stojan Vranjes
Borac Banja Luka til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Teuta Durres (alb) - Beitar Jerusalem (isr)2-0 (1-0)
6.1-0Blerim Krasniqi
87.2-0Rubin Hebaj
Teuta Durres til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Dinamo Minsk (hvi) - Piast Gliwice (pol)0-2 (0-1)
10.0-1Patryk Lipski
56.0-2Jakub Swierczok
Piast Gliwice til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Lincoln Red Imps (gib) - Union Titus Petange (lux)2-0 (1-0)
36.1-0Lee Casciaro
90.2-0Mustapha Yahaya
Lincoln Red Imps til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Alashkert FC (arm) - Renova (mak)0-1 (0-0)
58.0-1Nenad Miskovski
Renova til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Apollon Limassol (cyp) - FC Saburtalo (geo)5-1 (2-0)
4.1-0Bagaly Dabo
32.2-0Bagaly Dabo
58.3-0Nicolas Diguiny
69.3-1Giorgi Guliashvili
76.4-1Bagaly Dabo
81.Anri Tchichanadze, FC Saburtalo
86.5-1Giannis Gianniotas
Apollon Limassol til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Bodø/Glimt (nor) - Kauno Zalgiris (lit)6-1 (2-0)
27.1-0Philip Zinckernagel 
36.2-0Philip Zinckernagel 
52.3-0Jens Hauge
59.4-0Jens Hauge, straffe
78.4-1Philip Otele
79.5-1Victor Okoh Boniface
81.6-1Sebastian Tounekti
Bodø/Glimt til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Neftchi Baku (ase) - Shkupi (nma)2-1 (0-0)
66.1-0Sabir Bougrine
70.JGoudiaby Oumar, Shkupi
88.2-0Anton Krivotsyuk
90.2-1Dembo Darboe
Neftchi Baku til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Sumgayit FK (ase) - Shkëndija (mak)0-2 (0-0)
56.0-1Besart Ibraimi, straffe
89.Tellur Mutallimov, Sumgayit
89.0-2Ljupche Doriev
Shkëndija til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020CSKA Sofia (bul) - Sirens FC (mal)2-1 (0-0)
69.0-1Maxuell Samurai
75.1-1Ahmed Ahmedov
90.2-1Ali Sowe
CSKA Sofia til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Olimpija Ljubljana (slo) - Vikingur (isl)2-1 (0-1;1-1)
6.Sølvi Ottesen, Vikingur
27.0-1Ottar Magnus Karlsson
88.1-1Matic Fink
106.2-1Radivoj Bosic
Olimpija Ljubljana til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Fehervar FC (ung) - Bohemians (irl)1-1 (1-1;1-1)
22.0-1Keith Ward
37.1-1Nemanja Nikolic, straffe
Fehervar FC til 2. kvaifikationsrunde (vandt 4-2 på straffe)
27.08.2020Hammarby (sve) - Puskas Akademia (ung)3-0 (2-0)
14.1-0Abdul Khalili
32.2-0Darijan Bojanic
84.3-0Paulinho
Hammarby til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Lokomotive Tbilisi (geo) - Uni Craiova (rum)2-1 (0-0)
57.1-0Irakli Sikharulidze
61.2-0Imran Omar
90.2-1Stefan Baiaram
Lokomotive Tbilisi til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Malmö FF (sve) - KS Cracovia (pol)2-0 (2-0)
1.1-0Jo Inge Berget
44.2-0Søren Rieks 
Malmö FF til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Rosenborg (nor) - Breidablik (isl)4-2 (4-0)
4.1-0Torgeir Børven
17.2-0Tore Reginiussen
24.3-0Even Hovland
29.4-0Torgeir Børven
61.4-1Viktor Einarsson
90.4-2Thomas Mikkelsen, straffe 
Rosenborg til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020FC Vaduz (lie) - Hibernians (mal)0-2 (0-1)
33.0-1Jurgen Degabriele
57.0-2Jurgen Degabriele
64.Bjørn Kristensen, Hibernians
Hibernians til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Gjilani (kos) - APOEL Nicosia (cyp)0-2 (0-0;0-0)
102.0-1Georgios Efrem
116.0-2Dieumerci Ndongala
APOEL Nicosia til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Kesla FK (ase) - Laci (alb)0-0 (0-0;0-0)
72.Lucas Ramos, Laci
112.Shahriyar Aliyev, Kesla FK
Laci til 2. kvaifikationsrunde (vandt 5-4 på straffe)
27.08.2020Zalgiris (lit) - Paide Linnameeskond (est)2-0 (2-0)
9.1-0Andrija Kaludjerovic
32.2-0Liviu Antal
Zalgiris til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Hafnarfjordur (isl) - Dunajska Streda (svk)0-2 (0-1)
23.0-1Andrija Balic
76.0-2Eric Ramirez
Dunajska Streda til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020The New Saints (wal) - MSK Zilina (svk)3-1 (0-0)
56.1-0Louis Robles
77.1-1Patrik Myslovic, straffe
100.2-1Leo Smith
108.3-1Adrian Cieslewicz
108. Branislav Sluka, MSK Zilina
The New Saints til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Hapoel Beer-Sheva (isr) - Dinamo Batumi (geo)3-0 (2-0)
9.1-0Josué
21.2-0Selvmål, Mamuka Kobakhidze
61.3-0Josué
Hapoel Beer-Sheva til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Shakhtyor Soligorsk (hvi) - FC Sfantul Gheorghe (mol)0-0 (0-0)
28.Darko Bodul, Shakhtyor Soligorsk
120.Maxim Railean, FC Sfantul Gheorghe
FC Sfantul Gheorghe til 2. kvaifikationsrunde (vandt 4-1 på straffe)
27.08.2020FK Iskra (mon) - Lokomotiv Plovdiv (bul)0-1 (0-0)
75.0-1Dimitar Iliev, straffe
Lokomotiv Plovdiv til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020FK Kukesi (alb) - Slavia Sofia (bul)2-1 (0-0)
56.1-0Patrick Eze
81.1-1Kaloyan Krastev
85.2-1Godberg Cooper
FK Kukesi til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Petrocub Hincesti (mol) - FK TSC (ser)0-2 (0-1)
17.0-1Sasa Tomanovic
31.Boris Varga, FK TSC
54.Artjom Rozgoniuc, Petrocub Hincesti
55.0-2Nenad Lukic
FK TSC til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Valletta (mal) - Bala Town (wal)0-1 (0-1)
38.0-1Chris Venables
Bala Town til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Zrinjski Mostar (bos) - Differdange (lux)3-0 (2-0)
37.1-0Nemanja Bilbija
40.2-0Milos Filipovic
80.3-0Josip Ivancic
Zrinjski Mostar til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020B36 (fær) - Levadia (est)4-3 (0-0;2-2)
52.0-1Karl Oigus
72.1-1Sebastian Pingel 
76.2-1Sebastian Pingel 
80.2-2Trevor Elhi
101.2-3Kouadio Manucho
107.3-3Gilli Samuelsen
113.4-3Hannes Agnarsson
B36 til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Servette (sch) - Ruzomberok (svk)3-0 (0-0)
54.1-0Miroslav Stevanovic
77.2-0Arial Mendy
86.3-0Alexis Antunes
Servette til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Steaua Bukarest (rum) - FC Shirak (arm)3-0 (1-0)
34.1-0Darius Olaru
65.2-0Florin Tanase, straffe
83.3-0Alexandru Buziuc
Steaua Bukarest til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Aberdeen (sko) - Runavik (fær)6-0 (2-0)
37.1-0Lewis Ferguson
43.2-0Curtis Main
50.3-0Ryan Hedges
59.4-0Ryan Hedges
63.5-0Jonathan Hayes
87.6-0Ryan Hedges, straffe
Aberdeen til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Motherwell (sko) - Glentoran (nir)5-1 (0-0)
51.Seanan Clucas, Glentoran
58.1-0Callum Lang
72.2-0Stephen O'Donnell
75.3-0Liam Polworth
78.4-0Anthony Watt
87.5-0Chris Long
90.5-1Robbie McDaid, straffe
Motherwell til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Lech Poznan (pol) - Valmiera FC (let)3-0 (0-0)
59.1-0Mikael Ishak
78.2-0Mikael Ishak
88.3-0Filip Szymczak
Lech Poznan til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Partizan Beograd (ser) - Riga FS (let)1-0 (0-0)
52.1-0Bebras Natcho, straffe
Partizan Beograd til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020NK Maribor (slo) - Coleraine (nir)1-1 (0-0;1-1)
62.0-1James McLaughlin
62.1-1Rudi Pozeg Vancas
Coleraine til 2. kvaifikationsrunde (vandt 5-4 på straffe)
27.08.2020Honved Budapest (ung) - Inter Turku (fin)2-1 (0-0;1-1)
90.1-0Boubacar Traore
90.1-1Liliu
105.2-1Selvmål, Juuso Hämäläinen
Honved Budapest til 2. kvaifikationsrunde
27.08.2020Shamrock Rovers (irl) - FC Ilves (fin)2-2 (1-1;2-2)
10.0-1Lauri Ala-Myllymäki, straffe
14.1-1Graham Burke
62.1-2Joona Veteli
78.2-2Roberto Lopes
88.Liam Scales
Shamrock Rovers til 2. kvaifikationsrunde (vandt 12-11 på straffe)
09.09.2020Maccabi Haifa (isr) - Zeljeznicar (bos)3-1 (1-1)
34.0-1Ivan Lendric
38.1-1Tjaronn Chery
59.2-1Nikita Rukavytsya
66.3-1Yuval Ashkenazi
Maccabi Haifa til 2. kvaifikationsrunde
10.09.2020Kalju Nomme (est) - NK Mura (slo)0-4 (0-4)
17.0-1Kevin Zizek
27.0-2Kevin Zizek
32.0-3Ziga Kous
36.0-4Alen Kozar
NK Mura til 2. kvaifikationsrunde
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år