Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 29. september 2020 kl. 12:09
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2020/2021
CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE
RESULTATER
16..09.2020FC Midtjylland  - Young Boys (sch)3-0 (0-0)
51.1-0Selvmål, Jordan Lefort
78.2-0Anders Dreyer 
84.3-0Awer Mabil
FC Midtjylland  til 4. kvalifikationsrunde
Young Boys til Europa League 4. kvalifikationsrunde (mester)
16.09.20Ferencvaros (ung) - Dinamo Zagreb (kro)2-1 (1-1)
2.1-0Gergo Lovrencsics
23.1-1Selvmål, Myrtu Izuni
65.2-1Myrtu Izuni
Ferencvaros til 4. kvalifikationsrunde
Dinamo Zagreb til Europa League 4. kvalifikationsrunde (mester)
16.09.2020Omonia Nicosia (cyp) - Røde Stjerne Beograd (ser)1-1 (1-1;1-1)
31.1-0Michael Lüftner
45.1-1Mirko Ivanic
Ominia Nicosia til 4. kvalifikationsrunde (vandt 4-2 på straffe)
Røde Stjerne Beograd til Europa League 4. kvalifikationsrunde (mester)
16.09.2020Maccabi Tel-Aviv (isr) - Dinamo Brest (hvi)1-0 (0-0)
50.1-0Dan Biton
Maccabi Tel-Aviv til 4. kvalifikationsrunde
Dinamo Brest til Europa League 4. kvalifikationsrunde (mester)
16.09.2020Qarabag (ase) - Molde (nor)0-0 (0-0;0-0)
Molde til 4. kvalifikationsrunde (vandt 6-5 på straffe)
Qarabag til Europa League 4. kvalifikationsrunde (mester)
OVERSIGT
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde 
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester)
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2019/2020
  Øvrige år