Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 25. februar 2020 kl. 07:54
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, SEKSTENDEDELSFINALER
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
20.02.2020FC København
Celtic
1 (0)
1 (1)
27.02.2020Celtic
FC København

14.0-1Odsonne Edouard
52.1-1Dame N'Doye
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Sporting Lissabon
Istanbul Basakhesir
3 (2)
0 (0)
27.02.2020Istanbul Basakhesir
Sporting Lissabon

3.1-0Sebastian Coates
44.2-0Andrez Sporar
51.3-0Luciuano Vietto
77.3-1Edin Visca
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Getafe
Ajax
2 (1)
0 (0)
27.02.2020Ajax
Getafe

37.1-0Deyverson
90.2-0Kenedy
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Club Brugge
Manchester United
1 (1)
1 (1)
27.02.2020Manchester United
Club Brugge

15.1-0Emmanuel Dennis
36.1-1Anthony Martial
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Ludogorets
Inter
0 (0)
2 (0)
27.02.2020Inter
Ludogorets

71.0-1Christian Eriksen
90.2-0Romelu Lukaku, straffe
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Frankfurt
FC Salzburg
4 (1)
1 (0)
27.02.2020FC Salzburg
Frankfurt

12.1-0Daichi Kamada
43.2-0Daichi Kamada
53.3-0Daichi Kamada
56.4-0Filip Kostic
85.4-1Hee-Chan Hwang
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Shakhtar Donetsk
Benfica
2 (0)
1 (0)
27.02.2020Benfica
Shakhtar Donetsk

56.1-0Alan Patrick
66.1-1Pizzi, straffe
72.2-1Viktor Kovalenko
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020CFR Cluj
Sevilla
1 (0)
1 (0)
27.02.2020Sevilla
CFR Cluj

59.1-0Ciprian Ioan Deac, straffe
82.1-1Youssef En-Nesyri
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Leverkusen
FC Porto
2 (1)
1 (0)
27.02.2020FC Porto
Frankfurt

29.1-0Lucas Alario
57.2-0Kai Havertz, straffe
73.2-1Luis Diaz
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Glasgow Rangers
Sporting Braga
3 (0)
2 (1)
26.02.2020Sporting Braga
Glasgow Rangers

11.0-1Fransergio
59.0-2Abel Ruiz
67.1-2Ianis Hagi
75.2-2Joe Aribo
82.2-2Ianis Hagi
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020APOEL Nicosia
FC Basel
0 (0)
3 (1)
27.02.2020FC Basel
APOEL Nicosia

16.0-1Raoul Petretta
53.0-2Valentin Stocker
66.0-3Arthur Cabral
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Olympiakos Piræus
Arsenal
0 (0)
1 (0)
27.02.2020Arsenal
Olympiakos Piræus

81.0-1Alexandre Lacazette
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020AZ Alkmaar
Linzer ASK
1 (0)
1 (1)
27.02.2020Linzer ASK
AZ Alkmaar

26.0-1Marko Raguz
86.1-1Teun Koopmeiners
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Wolfsburg
Malmö FF
2 (0)
1 (0)
27.02.2020Malmö FF
Wolfsburg

47.0-1Isaac Kiese Thelin, straffe
49.1-1Josip Brekalo
62.2-1Selvmål, Isaac Kiese Thelin
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Roma
Gent
1 (1)
0 (0)
27.02.2020Gent
Roma

13.1-0Carles Perez
Den samlede vinder videre til ottendedelsfinaler
19.02.2020Wolverhampton
Espanyol
4 (1)
0 (0)
27.02.2020Espanyol
Wolverhampton

15.1-0Diogo Jota
52.2-0Ruben Neves
67.3-0Diogo Jota
81.4-0Diogo Jota
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler    Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år