Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 19. november 2019 kl. 13:26
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, INDLEDENDE KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
Ballymena (Nordirland) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
27.06.2019Ballymena (Nordirland)
Runavik (Færøerne)
2 (0)
0 (0)
04.07.2019Runavik (Færøerne)
Ballymena (Nordirland)
0 (0)
0 (0)
49.1-0Leroy Millar
55.2-0Jude Winchester
Cliftonville (Nordirland) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
27.06.2019Barry Town (Wales)
Cliftonville (Nordirland)
0 (0)
0 (0)
04.07.2019Cliftonville (Nordirland)
Barry Town (Wales)
4 (2)
0 (0)
25.1-0Conor McMenamin
44.2-0Joe Gormley
82.3-0Conor McDermott
84.4-0Rory Donnelly
St. Joseph's FC (Gibraltar) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
27.06.2019FC Prishtina (Kosovo)
St. Joseph's FC (Gibraltar)
1 (1)
1 (1)
02.07.2019St. Joseph's FC (Gibraltar)
FC Prishtina (Kosovo)
2 (0)
0 (0)
28.1-0Armend Dallku, straffe48.Leotrim Bekteshi, FC Prishtina, Runavik
31.1-1Juan Pena48.Armend Dallku, FC Prishtina, Runavik
75.1-0Federico Martin Villar
80.2-0Juan Pena
90.Ezequiel Rojas Piner, St. Joseph's FC, Runavik
Klaksvik (Færøerne) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 9-1
27.06.2019Klaksvik (Færøerne)
Tre Fiori (San Marino)
5 (2)
1 (0)
04.07.2019Tre Fiori (San Marino)
Klaksvik (Færøerne)
0 (0)
4 (3)
9.1-0Patrik Johannesen29.0-1Joannes Bjartalid, straffe
37.2-0Simen Raaen Sandmæl33.0-2Jonn Johannesen
56.3-0Jonn Johannesen45.0-3Patrick Johannesen
73.4-0Joannes Bjartalid75.0-4Joannes Danielsen
83.5-0Joannes Bjartalid
90.5-1Andrea Compagno
Engordany (Andorra) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
27.06.2019La Fiorita (San Marino)
Engordany (Andorra)
0 (0)
1 (1)
04.07.2019Engordany (Andorra)
La Fiorita (San Marino)
2 (1)
1 (0)
31.0-1Aaron Sanchez17.1-0Nikola Zugic
86.Deivis Hilario De Jesus Soares, Engordany78.1-1Selvmål, Jesus Coca
87.Mirco Vassallo, La Fiorita84.2-1Selvmål, Marco Gasperoni
Progres Niederkorn (Luxembourg) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-2 (flest udebanemål)
27.06.2019Progres Niederkorn (Luxembourg)
Cardiff Metropolitan University (Wales)
1 (0)
0 (0)
04.07.2019Cardiff Metropolitan University (Wales)
Progres Niederkorn (Luxembourg)
2 (1)
1 (0)
62.1-0Mayron De Almeida2.1-0Jordan Lam
67.2-0Dylan Rees, straffe
73.2-1Mayron De Almeida
Europa FC (Gibraltar) videre til 1. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-3
27.06.2019Sant Julia (Andorra)
Europa FC (Gibraltar)
3 (1)
2 (1)
04.07.2019Europa FC (Gibraltar)
Sant Julia (Andorra)
4 (1)
0 (0)
4.0-1Adrian Gallardo Valdes38.1-0Adrian Gallardo Valdes
44.1-1Joel Mendez48.2-0Tjay De Barr
46.1-2Selvmål, Sénah Mango78.3-0Liam Walker
64.2-2Joel Mendez83.Jonny, Sant Julia
75.Fousseyni Cisse, Sant Julia90.4-0Juan Pedro Rico Dominguez
90.3-2Pedro Munoz
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år