Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 26. august 2019 kl. 10:34
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER)
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019FC København (Danmark)
Riga FC (Letland)
3 (1)
1 (1)
29.08.2019Riga FC (Letland)
FC København (Danmark)

18.1-0Viktor Fischer
41.1-1Vladimirs Kamess
62.2-1Pieros Sotiriou, straffe
90.3-1Mohammed Daramy
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Ararat-Armenia (Armenien)
F91 Dudelange (Luxembourg)
2 (1)
1 (0)
29.08.2019F91 Dudelange (Luxembourg)
Ararat-Armenia (Armenien)

22.1-0Mailson Lima
68.1-1Danel Sinani
90.2-1Ilja Antonov
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Celtic (Skotland)
AIK Stockholm (Sverige)
2 (0)
0 (0)
29.08.2019AIK Stockholm (Sverige)
Celtic (Skotland)

48.1-0James Forrest
73.2-0Odsonne Edouard
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019FC Astana (Kasakhstan)
BATE Borisov (Hviderusland)
3 (2)
0 (0)
29.08.2019BATE Borisov (Hviderusland)
FC Astana (Kasakhstan)

23.1-0Marin Tomasov
44.2-0Yuri Logvinenko
52.3-0Runar Mar Sigurjonsson, straffe
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Linfield (Nordirland)
Qarabag (Aserbajdsjan)
3 (2)
2 (1)
29.08.2019Qarabag (Aserbajdsjan)
Linfield (Nordirland)

15.0-1Faycal Rherras
40.1-1Mark Stafford
45.2-1Shayne Lavery
75.3-1Shayne Lavery
90.3-2Magaye Gueye, straffe
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Ludogorets (Bulgarien)
NK Maribor (Slovenien)
0 (0)
0 (0)
29.08.2019NK Maribor (Slovenien)
Ludogorets (Bulgarien)

57.Dino Hotic, NK Maribor
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Slovan Bratislava (Slovakiet)
PAOK Saloniki (Grækenland)
1 (0)
0 (0)
29.08.2019PAOK Saloniki (Grækenland)
Slovan Bratislava (Slovakiet)

90.1-0Leo Myenty Janna Abena
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Suduva (Litauen)
Ferencvaros (Ungarn)
0 (0)
0 (0)
29.08.2019Ferencvaros (Ungarn)
Suduva (Litauen)

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år