Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 26. august 2019 kl. 10:30
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019AEK Athen (Grækenland)
Trabzonspor (Tyrkiet)
1 (1)
3 (2)
29.08.2019Trabzonspor (Tyrkiet)
AEK Athen (Grækenland)

4.1-0Marko Livaja
29.1-1Caleb Ansah Ekuban
44.1-2Caleb Ansah Ekuban
70.1-3Caleb Ansah Ekuban
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019AZ Alkmaar (Holland)
Trabzonspor (Tyrkiet)
1 (0)
1 (1)
29.08.2019Trabzonspor (Tyrkiet)
AZ Alkmaar (Holland)

38.0-1Dylan Batubinsika
73.Buta, Trabzonspor
82.1-1Myron Boadu
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Espanyol (Spanien)
Zorya Luhansk (Ukraine)
3 (0)
1 (1)
29.08.2019Zorya Luhansk (Ukraine)
Espanyol (Spanien)

38.0-1Vladyslav Kochergin
58.1-1Facundo Ferreyra
79.2-1Javi Lopez
81.3-1Matias Ezequiel Vargas Martin
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Feyenoord (Holland)
Hapoel Be'er Sheva (Israel)
3 (1)
0 (0)
29.08.2019Hapoel Be'er Sheva (Israel)
Feyenoord (Holland)

33.1-0Sam Larsson
56.2-0Leroy Fer
78.3-0Leroy Fer
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Gent (Belgien)
Rijeka (Kroatien)
2 (0)
1 (1)
29.08.2019Rijeka (Kroatien)
Gent (Belgien)

39.0-1Tibor Halilovic
57.1-1Laurent Depoitre
71.2-1Laurent Depoitre
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Legia Warszawa (Polen)
Glasgow Rangers (Skotland)
0 (0)
0 (0)
29.08.2019Glasgow Rangers (Skotland)
Legia Warszawa (Polen)

Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Malmö FF (Sverige)
Bnei Yehuda (Israel)
3 (2)
0 (0)
29.08.2019Bnei Yehuda (Israel)
Malmö FF (Sverige)

36.1-0Markus Rosenberg
40.2-0Rasmus Bengtsson
47.3-0Oscar Lewicki
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Partizan Beograd (Serbien)
Molde (Norge)
2 (1)
1 (1)
29.08.2019Molde (Norge)
Partizan Beograd (Serbien)

44.0-1Mathis Bolly
45.1-1Seydouba Soumah
84.2-1Zoran Tosic
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019PSV Eindhoven (Holland)
Apollon Limassol (Cypern)
3 (0)
0 (0)
29.08.2019Apollon Limassol (Cypern)
PSV Eindhoven (Holland)

47.1-0Mohammed Ihattaren
56.2-0Cody Gakpo
61.3-0Denzel Dumfries
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019RC Strasbourg (Frankrig)
Frankfurt (Tyskland)
1 (1)
0 (0)
29.08.2019Frankfurt (Tyskland)
RC Strasbourg (Frankrig)

33.1-0Lucien Zohi
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Sporting Braga (Portugal)
Spartak Moskva (Rusland)
1 (0)
0 (0)
29.08.2019Spartak Moskva (Rusland)
Sporting Braga (Portugal)

74.1-0Ricardo Horta
Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Steaua Bukarest (Rumænien)
Guimaraes (Portugal)
0 (0)
0 (0)
29.08.2019Guimaraes (Portugal)
Steaua Bukarest (Rumænien)

Den samlede vinder videre til gruppespil
22.08.2019Torino (Italien)
Wolverhampton (England)
2 (0)
3 (1)
29.08.2019Wolverhampton (England)
Torino (Italien)

43.0-1Selvmål, Bremer
59.0-2Diogo Jota
61.1-2Lorenzo De Silvestri
72.1-3Raul Jimenez
89.2-3Andrea Belotti, straffe
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år