Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 24. august 2019 kl. 10:12
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, 1. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2.KAMP
Brøndby (Danmark) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
11.07.2019Brøndby (Danmark)
Inter Turku (Finland)
4 (1)
1 (1)
18.07.2019Inter Turku (Finland)
Brøndby (Danmark)
2 (0)
0 (0)
5.1-0Kamil Wilczek52.1-0Niko Markkula
20.1-1Timo Furuholm56.2-0Filip Valencic
67.2-1Kamil Wilczek
71.3-1Simon Tibbling
78.4-1Kasper Fisker
Aberdeen (Skotland) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
11.07.2019Aberdeen (Skotland)
Rovaniemi PS (Finland)
2 (1)
1 (0)
18.07.2019Rovaniemi PS (Finland)
Aberdeen (Skotland)
1 (1)
2 (1)
36.1-0Niall McGinn2.1-0Tarik Kada
48.2-0Sam Cosgrove27.1-1Sam Cosgrove, straffe
90.2-1Niklas Jokelainen90.1-2Lewis Ferguson
AEK Larnaca (Cypern) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
11.07.2019AEK Larnaca (Cypern)
Petrocub Hincesti (Moldova)
1 (1)
0 (0)
18.07.2019Petrocub Hincesti (Moldova)
AEK Larnaca (Cypern)
0 (0)
1 (0)
4.1-0Hector Hevel90.0-1Selvmål, Maxim Potirniche
Zrinjski Mostar (Bosnien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
11.07.2019Akademija Pandev (Nordmakedonien)
Zrinjski Mostar (Bosnien)
0 (0)
3 (2)
18.07.2019Zrinjski Mostar (Bosnien)
Akademija Pandev (Nordmakedonien)
3 (0)
0 (0)
12.0-1Irfan Hadzic50.1-0Stanisa Mandic
28.0-2Stanisa Mandic79.2-0Miljan Govedarica
55.0-3Miljan Govedarica90.3-0Renato Gojkovic
Alashkert FC (Armenien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
11.07.2019Alashkert FC (Armenien)
Makedonija GP (Nordmakedonien)
3 (1)
1 (0)
18.07.2019Makedonija GP (Nordmakedonien)
Alashkert FC (Armenien)
0 (0)
3 (1)
16.1-0Nikita Tankov21.0-1Uros Nenadovic
52.1-1Alen Jasharoski68.0-2Thiago Galvao
66.2-1Danilo Sekulic74.0-3Toron Voskanyan
82.3-1Selvmål, Bianor Das Gracas Lima Da Silva Neto
NK Domzale (Slovenien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-3
11.07.2019Balzan FC (Malta)
NK Domzale (Slovenien)
3 (2)
4 (1)
18.07.2019NK Domzale (Slovenien)
Balzan FC (Malta)
1 (1)
0 (0)
5.0-1Senijad Ibricic, straffe21.1-0Slobodan Vuk
34.1-1Ricardo Correa
38.2-1Uros Ljubomirac
49.2-2Slobodan Vuk
56.3-2Alfred Effiong
61.3-3Gregor Sikosek
76.3-4Matej Podlogar
Shamrock Rovers (Irland) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
11.07.2019Brann (Norge)
Shamrock Rovers (Irland)
2 (2)
2 (1)
18.07.2019Shamrock Rovers (Irland)
Brann (Norge)
2 (0)
1 (0)
12.1-0Taijo Teniste57.0-1Karamoko Daouda Bamba
34.1-1Selvmål, Amer Ordagic76.1-1Jack Byrne
36.2-1Veton Berisha, straffe87.2-1Gary O'Neill
90.2-2Roberto Lopes
FC Vaduz (Liechtenstein) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
11.07.2019Breidablik (Island)
FC Vaduz (Liechtenstein)
0 (0)
0 (0)
18.07.2019FC Vaduz (Liechtenstein)
Breidablik (Island)
2 (0)
1 (0)
57.1-0Mohamed Coulibaly
79.2-0Dominik Schwizer
90.2-1Höskuldur Gunnlaugsson
Haugesund (Norge) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
11.07.2019Cliftonville (Nordirland)
Haugesund (Norge)
0 (0)
1 (1)
18.07.2019Haugesund (Norge)
Cliftonville (Nordirland)
5 (3)
1 (1)
42.0-1Christian Grindheim5.1-0Kristoffer Velde
79.Torbjørn Kallevåg, Haugesund17.1-1Conor McMenamin
36.2-1Niklas Sandberg
45.3-1Ibrahima Kone
52.4-1Bruno Leite
68.5-1Kristoffer Velde
Connah's Quay Nomads (Wales) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
11.07.2019Connah's Quay Nomads (Wales)
Kilmarnock (Skotland)
1 (0)
2 (0)
18.07.2019Kilmarnock (Skotland)
Connah's Quay Nomads (Wales)
0 (0)
2 (0)
75.1-0Selvmål, Greg Taylor50.0-1Ryan Wignall
82.1-1Eamonn Brophy, straffe79.Stuart Findlay, Kilmarnock
90.1-2Stuart Findlay80.0-2Callum Morris, straffe
85.Ryan Wignall, Connah's Quay Nomads
Progres Niederkorn (Luxembourg) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
11.07.2019Cork City (Irland)
Progres Niederkorn (Luxembourg)
0 (0)
2 (2)
18.07.2019Progres Niederkorn (Luxembourg)
Cork City (Irland)
1 (0)
2 (1)
11.0-1Belmin Muratovic3.0-1Garry Buckley
21.0-2Mayron De Almeida, straffe47.0-2Conor McCarthy
68.1-2Issa Bah
Crusaders (Nordirland) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
11.07.2019Crusaders (Nordirland)
B36 (Færøerne)
2 (1)
0 (0)
18.07.2019B36 (Færøerne)
Crusaders (Nordirland)
2 (1)
3 (2)
33.1-0Chris Hegarty3.0-1Jordan Forsythe
79.2-0Philip Lowry28.0-2Paul Heatley
37.1-2Hugin Samuelsen
51.2-2Lukasz Cieslewicz
68.2-3Paul Heatley
CSKA Sofia (Bulgarien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
09.07.2019CSKA Sofia (Bulgarien)
OFK Titograd (Montenegro)
4 (1)
0 (0)
16.07.2019OFK Titograd (Montenegro)
CSKA Sofia (Bulgarien)
0 (0)
0 (0)
40.1-0Evandro Da Silva
53.2-0Tiago Rodrigues
55.3-0Geferson
72.4-0Kristiyan Malinov
Cukaricki (Serbien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 8-0
11.07.2019Cukaricki (Serbien)
FC Banants (Armenien)
3 (1)
0 (0)
16.07.2019FC Banants (Armenien)
Cukaricki (Serbien)
0 (0)
5 (2)
43.1-0Slobodan Tedic3.0-1Luka Stojanovic
80.2-0Stefan Kovac31.0-2Slobodan Tedic
90.3-0Slobodan Tedic49.0-3Luka Lukovic
71.0-4Veljko Birmancevic
75.0-5Luka Stojanovic, straffe
Debrecen (Ungarn) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
11.07.2019Debrecen (Ungarn)
FK Kukësi (Albanien)
3 (0)
0 (0)
18.07.2019FK Kukësi (Albanien)
Debrecen (Ungarn)
1 (1)
1 (0)
54.1-0Haruna Zambuk Garba17.1-0Valon Ethemi
77.2-0Kevin Varga58.1-1Csaba Szatmari
83.3-0Kevin Varga
Dinamo Tbilisi (Georgien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-0
11.07.2019Dinamo Tbilisi (Georgien)
Engordany (Andorra)
6 (2)
0 (0)
18.07.2019Engordany (Andorra)
Dinamo Tbilisi (Georgien)
0 (0)
1 (0)
6.1-0Nika Ninua81.0-1Abdel Jalil Zaim Idriss Medioub
21.2-0Giorgi Kukhianidze
61.3-0Nodar Kavtaradze
69.4-0Levani Kutalia, straffe
71.5-0Giorgi Kukhianidze
80.6-0Giorgi Zaria
Dunajska Streda (Slovakiet) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
11.07.2019Dunajska Streda (Slovakiet)
KS Cracovia (Polen)
1 (1)
1 (1)
18.07.2019KS Cracovia (Polen)
Dunajska Streda (Slovakiet)
2 (1;1)
2 (0;1)
40.0-1Selvmål, Dominik Kruzliak2.1-0Rafael Guimaraes Lopes
44.1-1Marko Divkovic47.1-1Connor Ronan
94.1-2Eric Kleybel Ramirez Matheus
120.2-2Filip Piszczek
 Efter forlænget spilletid
Legia Warszawa (Polen) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
11.07.2019Europa FC (Gibraltar)
Legia Warszawa (Polen)
0 (0)
0 (0)
18.07.2019Legia Warszawa (Polen)
Europa FC (Gibraltar)
3 (2)
0 (0)
7.1-0Carlitos
13.2-0Sandro Kulenovic
53.Sergio Jiménez Sanchez, Europa FC
60.3-0Carlitos
FC Flora (Estland) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
11.07.2019FC Flora (Estland)
Radnicki Nis (Serbien)
2 (0)
0 (0)
18.07.2019Radnicki Nis (Serbien)
FC Flora (Estland)
2 (0)
2 (0)
75.1-0Mark Anders Lepik68.1-0Stefan Mihajlovic
89.2-0Konstantin Vassiljev80.1-1Henrik Pürg
84.2-1Nikola Cumic
90.2-2Mark Anders Lepik
FC Ordabasy (Kasakhstan) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-0
11.07.2019FC Ordabasy (Kasakhstan)
Torpedo Kutaisi (Georgien)
1 (0)
0 (0)
18.07.2019Torpedo Kutaisi (Georgien)
FC Ordabasy (Kasakhstan)
0 (0)
2 (0)
67.1-0Temirlan Yerlanov81.0-1Mirzad Mehanovic
90.0-2Ziguy Badibanga
FC Pyunik (Armenien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-4
11.07.2019FC Pyunik (Armenien)
Shkupi (Nordmakedonien)
3 (1)
3 (2)
18.07.2019Shkupi (Nordmakedonien)
FC Pyunik (Armenien)
1 (0)
2 (2)
4.1-0Erik Vardanyan, straffe7.0-1Artak Edigaryan
26.1-1Muarem Bajrami31.0-2Artur Miranyan
43.1-2Darko Ilieski82.1-2Marin Jurina
60.1-3Muarem Bajrami85.Sergio Antonio Da Luz Junior, Shkupi
80.2-3Maksim Zhestokov
85.3-3Edgar Manucharyan
FK Liepaja (Letland) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-2
11.07.2019FK Liepaja (Letland)
Dinamo Minsk (Hviderusland)
1 (1)
1 (0)
18.07.2019Dinamo Minsk (Hviderusland)
FK Liepaja (Letland)
1 (0)
2 (1)
12.1-0Janis Ikaunieks, straffe10.0-1Dan Spatura
88.1-1Nikita Kaplenko70.0-2Dodo
90.1-2Selvmål, Valentins Ralkevics
Klaksvik (Færøerne) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-1 (flest udebanemål)
11.07.2019FK Riteriai (Litauen)
Klaksvik (Færøerne)
1 (0)
1 (0)
16.07.2019Klaksvik (Færøerne)
FK Riteriai (Litauen)
0 (0)
0 (0)
46.1-0Valdemar Borovskij
56.1-1Jakup Andreasen
Fehervar FC (Ungarn) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-1
11.07.2019FK Zeta (Montenegro)
Fehervar FC (Ungarn)
1 (1)
5 (3)
18.07.2019Fehervar FC (Ungarn)
FK Zeta (Montenegro)
0 (0)
0 (0)
3.0-1Loic Nego74.Djordjije Vukcevic, FK Zeta
12.0-2Loic Nego
17.1-2Balsa Goranovic
23.1-3Loic Nego
86.1-4Roland Juhasz
90.1-5Szbolcs Huszti
Chikhura (Georgien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
11.07.2019Fola Esch (Luxembourg)
Chikhura (Georgien)
1 (1)
2 (0)
17.07.2019Chikhura (Georgien)
Fola Esch (Luxembourg)
2 (1)
1 (0)
22.1-0Dejvid Sinani, straffe25.1-0Rati Ardazishvili
59.1-1Mishiko Sardalishvili32.Veldin Muharemovic, Fola Esch
86.1-2Giorgi Koripadze, straffe73.2-0Mishiko Sardalishvili
89.2-1Dejvid Sinani, straffe
Gzira United (Malta) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
09.07.2019Gzira United (Malta)
Hajduk Split (Kroatien)
0 (0)
2 (1)
18.07.2019Hajduk Split (Kroatien)
Gzira United (Malta)
1 (1)
3 (0)
44.0-1Adam Gyurcso7.1-0Bassel Jradi
90.0-2Ivan Dolcek57.1-1Jefferson
69.1-2Hamed Kone
90.1-3Hamed Kone
Honved Budapest (Ungarn) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
11.07.2019Honved Budapest (Ungarn)
Zalgiris (Litauen)
3 (1)
1 (0)
18.07.2019Zalgiris (Litauen)
Honved Budapest (Ungarn)
1 (1)
1 (0)
32.1-0Bence Bano-Szabo18.1-0Liviu Antal
55.2-0David Ngog62.1-1Djordje Kamber
69.3-0Daniel Gazdag, straffe
90.3-1Karolis Uzela
Jeunesse d'Esch (Luxembourg) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 1-1 (flest udebanemål)
10.07.2019Jeunesse d'Esch (Luxembourg)
FC Tobol (Kasakhstan)
0 (0)
0 (0)
18.07.2019FC Tobol (Kasakhstan)
Jeunesse d'Esch (Luxembourg)
1 (1)
1 (0)
22.1-0Selvmål, Halim Medy Meddour
59.1-1Mehmet Arslan, straffe
Apollon Limassol (Cypern) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-0
11.07.2019Kauno Zalgiris (Litauen)
Apollon Limassol (Cypern)
0 (0)
2 (1)
18.07.2019Apollon Limassol (Cypern)
Kauno Zalgiris (Litauen)
4 (2)
0 (0)
14.0-1Ioannis Pittas5.1-0Emilio Zelaya
90.0-2Emilio Zelaya, straffe43.2-0Emilio Zelaya, straffe
60.3-0Emilio Zelaya, straffe
83.4-0Attila Szalai
Kuopio PS (Finland) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
11.07.2019Kuopio PS (Finland)
FC Vitebsk (Hviderusland)
2 (0)
0 (0)
18.07.2019FC Vitebsk (Hviderusland)
Kuopio PS (Finland)
1 (1)
1 (0)
61.1-0Luis Carlos Murillo27.1-0Artem Starhorodskiy
74.2-0Rangel53.1-1Babacar Diallo
Hapoel Be'er Sheva (Israel) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-1
11.07.2019Laci (Albanien)
Hapoel Be'er Sheva (Israel)
1 (1)
1 (0)
18.07.2019Hapoel Be'er Sheva (Israel)
Laci (Albanien)
1 (0)
0 (0)
3.1-0Kyrian Nwabueze69.1-0Naor Sabag
78.1-1Gal Levi
Maccabi Haifa (Israel) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 5-2
11.07.2019Maccabi Haifa (Israel)
NK Mura (Slovenien)
2 (0)
0 (0)
18.07.2019NK Mura (Slovenien)
Maccabi Haifa (Israel)
2 (1)
3 (2)
64.1-0Yuval Ashkenazi6.1-0Luka Bobicanec
68.2-0Mohammad Awwad31.1-1Mohammad Awwad
35.1-2Yuval Ashkenazi
76.1-3Yuval Ashkenazi
81.2-3Jon Sporn
Malmö FF (Sverige) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 11-0
11.07.2019Malmö FF (Sverige)
Ballymena (Nordirland)
7 (3)
0 (0)
18.07.2019Ballymena (Nordirland)
Malmö FF (Sverige)
0 (0)
4 (1)
31.1-0Markus Rosenberg27.0-1Behrang Safari
33.2-0Markus Rosenberg52.0-2Guillermo Molins
44.3-0Erdal Rakip68.0-3Erdal Rakip
46.4-0Franz Brorsson79.0-4Romain Gall, straffe
48.5-0Markus Rosenberg
54.6-0Guillermo Molins
74.7-0Erdal Rakip
Molde (Norge) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 7-1
11.07.2019Molde (Norge)
KR Reykjavik (Island)
7 (4)
1 (0)
18.07.2019KR Reykjavik (Island)
Molde (Norge)
0 (0)
0 (0)
7.1-0Leke James
29.2-0Fredrik Aursnes
31.3-0Leke James
41.4-0Leke James
63.5-0Vegard Forren
66.6-0Etzaz Hussain
71.6-1Tobias Thomsen
90.7-1Ohi Omoijuanfo
Buducnost (Montenegro) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-1
11.07.2019Narva Trans (Estland)
Buducnost (Montenegro)
0 (0)
2 (1)
18.07.2019Buducnost (Montenegro)
Narva Trans (Estland)
4 (1)
1 (1)
12.0-1Igor Ivanovic2.1-0Milos Vucic
88.0-2Milos Mijic39.1-1Eduard Golovljov
49.2-1Dusan Bakic
56.3-1Mihailo Perovic
78.4-1Dejan Zarubica
Olimpija Ljubljana (Slovenien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-3
11.07.2019Olimpija Ljubljana (Slovenien)
Riga FS (Letland)
2 (0)
3 (0)
18.07.2019Riga FS (Letland)
Olimpija Ljubljana (Slovenien)
0 (0)
2 (1)
52.0-1Darko Lemajic, straffe45.0-1Endri Cekici
81.1-1Eric Boakye90.0-2Stefan Savic
88.1-2Glebs Kluskins
90.2-2Luka Menalo
90.2-3Tin Vukmanic
Spartak Trnava (Slovakiet) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-2 (vandt 3-2 efter straffe)
11.07.2019Radnik Bijeljina (Bosnien)
Spartak Trnava (Slovakiet)
2 (1)
0 (0)
18.07.2019Spartak Trnava (Slovakiet)
Radnik Bijeljina (Bosnien)
2 (1;2)
0 (0;0)
34.1-0Nedim Mekic10.1-0Alexander Sobczyk
48.2-0Velibor Djuric87.2-0Kristian Mihalek
108.Bogdan Mitrea, Spartak Trnava
 Efter forlænget spilletid
Levski Sofia (Bulgarien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-0
11.07.2019Ruzomberok (Slovakiet)
Levski Sofia (Bulgarien)
0 (0)
2 (1)
18.07.2019Levski Sofia (Bulgarien)
Ruzomberok (Slovakiet)
2 (1)
0 (0)
36.0-1Davide Mariani33.1-0Davide Mariani
51.0-2Paulinho90.2-0Deni Alar
Universitatea Craiova (Rumænien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 6-4
11.07.2019Sabail FK (Aserbajdsjan)
Universitatea Craiova (Rumænien)
2 (1)
3 (1)
18.07.2019Universitatea Craiova (Rumænien)
Sabail FK (Aserbajdsjan)
3 (1)
2 (0)
13.0-1Alexandru Mateiu28.1-0Alexandru Cicaldau
33.1-1Agabala Ramazanov54.2-0Bogdan Vatajelu
51.1-2Nicusor Bancu67.2-1Agabala Ramazanov
67.1-3Mihai Roman69.2-2Dylan Duventru
82.2-3Agabala Ramazanov90.3-2Carlos Manuel Dos Santos Fortes
Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 2-0
11.07.2019Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland)
Hibernians (Malta)
1 (0)
0 (0)
18.07.2019Hibernians (Malta)
Shakhtyor Soligorsk (Hviderusland)
0 (0)
1 (0)
69.1-0Valeri Gromyko33.Aleksandr Selyava, Shakhtyor Soligorsk
65.0-1Nikita Tatarkov
73.Ferdinando Apap, Hibernians
FC Kairat (Kasakhstan) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-2
11.07.2019Siroki Brijeg (Bosnien)
FC Kairat (Kasakhstan)
1 (1)
2 (1)
18.07.2019FC Kairat (Kasakhstan)
Siroki Brijeg (Bosnien)
2 (0)
1 (0)
29.0-1Aderinsola Habib Eseola90.0-1Drazen Bagaric, straffe
34.1-1Ivan Enin90.1-1Ramazan Orazov
58.1-2Aderinsola Habib Eseola90.2-1Islambek Kuat
Neftchi Baku (Aserbajdsjan) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 9-0
11.07.2019Speranta Nisporeni (Moldova)
Neftchi Baku (Aserbajdsjan)
0 (0)
3 (2)
18.07.2019Neftchi Baku (Aserbajdsjan)
Speranta Nisporeni (Moldova)
6 (4)
0 (0)
16.0-1Emin Makhmudov, straffe18.1-0Vangelis Platellas
36.0-2Steven Joseph-Monrose24.2-0Emin Makhmudov, straffe
76.0-3Rahman Hajiyev40.3-0Vangelis Platellas
42.4-0Dario Frederico
67.5-0Steven Joseph-Monrose
78.6-0Ismayil Zulfugarli
Glasgow Rangers (Skotland) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 10-0
09.07.2019St. Joseph's FC (Gibraltar)
Glasgow Rangers (Skotland)
0 (0)
4 (0)
18.07.2019Glasgow Rangers (Skotland)
St. Joseph's FC (Gibraltar)
6 (2)
0 (0)
50.0-1Ryan Jack3.1-0Joseph Ayodele-Aribo
56.0-2Sheyi Ojo45.2-0Alfredo Morelos
68.0-3Connor Goldson57.3-0Alfredo Morelos, straffe
77.0-4Alfredo Morelos66.4-0Alfredo Morelos
77.5-0Jermain Defoe
86.6-0Jermain Defoe
IFK Norrköping (Sverige) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
11.07.2019St. Patrick's (Irland)
IFK Norrköping (Sverige)
0 (0)
2 (0)
18.07.2019IFK Norrköping (Sverige)
St. Patrick's (Irland)
2 (1)
1 (0)
55.0-1Simon Thern36.1-0Jordan Larsson
85.0-2Selvmål, Lee Desmond72.1-1Conor Clifford
85.2-1Karl Holmberg
89.Ciaran Kelly, St. Patrick's
Steaua Bukarest (Rumænien) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-1
11.07.2019Steaua Bukarest (Rumænien)
Milsami (Moldova)
2 (1)
0 (0)
18.07.2019Milsami (Moldova)
Steaua Bukarest (Rumænien)
1 (0)
2 (2)
12.1-0Florin Tanase4.0-1Cristian Dumitru
56.2-0Florin Tanase42.0-2Razvan Oaida
72.Lucian Filip, Steaua Bukarest47.1-2Vadim Bolohan
Stjarnan (Island) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 4-4 (flest udebanemål)
11.07.2019Stjarnan (Island)
FCI Levadia (Estland)
2 (1)
1 (0)
18.07.2019FCI Levadia (Estland)
Stjarnan (Island)
3 (1;2)
2 (1;1)
15.1-0Thorsteinn Mar Ragnarsson17.1-0Evgeny Osipov
74.2-0Thorsteinn Mar Ragnarsson25.1-1Thorsteinn Mar Ragnarsson
79.2-1Nikita Andraev89.2-1Evgeny Osipov
105.3-1Dmitri Kruglov, straffe
120.3-2Brynjar Gudjonsson
 Efter forlænget spilletid
Ventspils (Letland) videre til 2. kvalifikationsrunde med sammenlagt 3-1
11.07.2019Ventspils (Letland)
Teuta Durrës (Albanien)
3 (1)
0 (0)
18.07.2019Teuta Durrës (Albanien)
Ventspils (Letland)
1 (0)
0 (0)
5.1-0Mykhailo Serhiichuk48.1-0Sherif Kallaku
78.2-0Daniils Ulimbasevs
88.3-0Aiyegun Tosin
  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B  Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år