Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 23. oktober 2019 kl. 21:11
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE L
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Partizan Beograd 2 1 1 0 4 3 +1 4
Manchester United 2 1 1 0 1 0 +1 4
AZ Alkmaar 2 0 2 0 2 2 +0 2
FC Astana 2 0 0 2 1 3 -2 0
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDAlkmaarAstanaMan UtdPartizan B
AZ ALKMAAR   24.10.2019
 
03.10.2019
0 - 0
28.11.2019
 
FC ASTANA 07.11.2019
 
  28.11.2019
 
03.10.2019
1 - 2
MANCHESTER UNITED 12.12.2019
 
19.09.2019
1 - 0
  07.11.2019
 
PARTIZAN BEOGRAD 19.09.2019
2 - 2
12.12.2019
 
24.10.2019
 
 
HOLDAlkmaarAstanaMan UtdPartizan B

KAMPFACTS
1. RUNDE
19.09.2019Partizan Beograd
AZ Alkmaar
2 (1)
2 (1)
19.09.2019Manchester United
FC Astana
1 (0)
0 (0)
12.0-1Calvin Stengs73.1-0Mason Greenwood
27.Jonas Svensson, AZ Alkmaar
42.1-1Bebras Natcho, straffe
61.2-1Bebras Natcho
67.2-2Myran Boadu
2. RUNDE
03.10.2019AZ Alkmaar
Manchester United
0 (0)
0 (0)
03.10.2019FC Astana
Partizan Beograd
1 (0)
2 (1)
29.0-1Umar Sadiq
73.0-2Umar Sadiq
85.1-2Runar Sigurjonsson
3. RUNDE
24.10.2019Partizan Beograd
Manchester United

24.10.2019AZ Alkmaar
FC Astana

4. RUNDE
07.11.2019Manchester United
Partizan Beograd

07.11.2019FC Astana
AZ Alkmaar

5. RUNDE
28.11.2019AZ Alkmaar
Partizan Beograd

28.11.2019FC Astana
Manchester United

6. RUNDE
12.12.2019Partizan Beograd
FC Astana

12.12.2019Manchester United
AZ Alkmaar

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år