Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 23. oktober 2019 kl. 21:16
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE K
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Slovan Bratislava 2 1 1 0 6 4 +2 4
Sporting Braga 2 1 1 0 3 2 +1 4
Wolverhampton 2 1 0 1 1 1 +0 3
Besiktas 2 0 0 2 2 5 -3 0
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDBesiktasSlovan BSporting BWolverh
BESIKTAS   28.11.2019
 
24.10.2019
 
03.10.2019
0 - 1
SLOVAN BRATISLAVA 19.09.2019
4 - 2
  12.12.2019
 
24.10.2019
 
SPORTING BRAGA 07.11.2019
 
03.10.2019
2 - 2
  28.11.2019
 
WOLVERHAMPTON 12.12.2019
 
07.11.2019
 
19.09.2019
0 - 1
 
HOLDBesiktasSlovan BSporting BWolverh

KAMPFACTS
1. RUNDE
19.09.2019Slovan Bratislava
Besiktas
4 (1)
2 (2)
19.09.2019Wolverhampton
Sporting Braga
0 (0)
1 (0)
14.1-0Andraz Sporar71.0-1Ricardo Horta
29.1-1Adem Ljajic, straffe
45.1-2Vasil Bozhikov
58.2-2Andraz Sporar
90.3-2Marin Ljubicic
90.4-2Moha
2. RUNDE
03.10.2019Sporting Braga
Slovan Bratislava
2 (1)
2 (1)
03.10.2019Besiktas
Wolverhampton
0 (0)
1 (0)
31.1-0Bruno Viana90.0-1Willy Boly
45.1-1Andraz Sporar
63.2-1Wenderson Galeno
87.2-2Selvmål, Bruno Viana
3. RUNDE
24.10.2019Slovan Bratislava
Wolverhampton

24.10.2019Besiktas
Sporting Braga

4. RUNDE
07.11.2019Wolverhampton
Slovan Bratislava

07.11.2019Sporting Braga
Besiktas

5. RUNDE
28.11.2019Sporting Braga
Wolverhampton

28.11.2019Besiktas
Slovan Bratislava

6. RUNDE
12.12.2019Wolverhampton
Besiktas

12.12.2019Slovan Bratislava
Sporting Braga

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år