Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 23. oktober 2019 kl. 21:18
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE F
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Arsenal 2 2 0 0 7 0 +7 6
Standard Liége 2 1 0 1 2 4 -2 3
Frankfurt 2 1 0 1 1 3 -2 3
Guimaraes 2 0 0 2 0 3 -3 0
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDArsenalFrankfurtGuimaraesStandard L
ARSENAL   28.11.2019
 
24.10.2019
 
03.10.2019
4 - 0
FRANKFURT 19.09.2019
0 - 3
  12.12.2019
 
24.10.2019
 
GUIMARAES 06.11.2019
 
03.10.2019
0 - 1
  27.11.2019
 
STANDARD LIÉGE 12.12.2019
 
07.11.2019
 
19.09.2019
2 - 0
 
HOLDArsenalFrankfurtGuimaraesStandard L

KAMPFACTS
1. RUNDE
19.09.2019Frankfurt
Arsenal
0 (0)
3 (1)
19.09.2019Standard Liége
Guimaraes
2 (0)
0 (0)
38.0-1Joseph Willock66.1-0Selvmål, Florent Hanin
79.Dominik Koh, Frankfurt90.2-0Paul-Jose M'Poku
85.0-2Bukayo Saka
88.0-3Pierre-Emerick Aubameyang
2. RUNDE
02.10.2019Guimaraes
Frankfurt
0 (0)
1 (1)
03.10.2019Arsenal
Standard Liége
4 (3)
0 (0)
36.0-1Evan N'Dicka14.1-0Gabriel Martinelli
16.2-0Gabriel Martinelli
22.3-0Joseph Willock
57.4-0Dani Ceballos
3. RUNDE
24.10.2019Frankfurt
Standard Liége

24.10.2019Arsenal
Guimaraes

4. RUNDE
06.11.2019Guimaraes
Arsenal

07.11.2019Standard Liége
Frankfurt

5. RUNDE
27.11.2019Guimaraes
Standard Liége

28.11.2019Arsenal
Frankfurt

6. RUNDE
12.12.2019Standard Liége
Arsenal

12.12.2019Frankfurt
Guimaraes

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år