Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 23. oktober 2019 kl. 21:10
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
EUROPA LEAGUE, GRUPPE A
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Sevilla 2 2 0 0 4 0 +4 6
Qarabag 2 1 0 1 4 4 +0 3
F91 Dudelange 2 1 0 1 5 7 -2 3
APOEL Nicosia 2 0 0 2 3 5 -2 0
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDAPOELF91QarabagSevilla
APOEL NICOSIA   19.09.2019 
3 - 4
07.11.2019
 
12.12.2019
 
F91 DUDELANGE 28.11.2019
 
 03.10.2019
1 - 4
07.11.2019
 
QARABAG 24.10.2019
 
12.12.2019
 
  19.09.2019
0 - 3
SEVILLA 03.10.2019
1 - 0
24.10.2019
 
28.11.2019
 
 
HOLDAPOELF91QarabagSevilla

KAMPFACTS
1. RUNDE
19.09.2019APOEL Nicosia
F91 Dudelange
3 (0)
4 (1)
19.09.2019Qarabag
Sevilla
0 (0)
3 (0)
36.0-1Daniel Sinani62.0-1Javier Hernandez
51.0-2Antoine Bernier78.0-2Munir El Haddadi
54.1-2Andrija Pavlovic85.0-3Oliver torres
56.2-2Tomas De Vincenti, straffe
58.3-2Andrija Pavlovic
72.3-3Dominik Stolz
82.3-4Daniel Sinani
2. RUNDE
03.10.2019Sevilla
APOEL Nicosia
1 (1)
0 (0)
03.10.2019F91 Dudelange
Qarabag
1 (0)
4 (3)
17.1-0Javier Hernandez11.0-1Abdellah Zoubir
30.0-2Michel
37.0-3Richard Almeida, straffe
62.Michael Garos, F91 Dudelange
69.0-4Dani Quintana
90.1-4Antoine Berner
3. RUNDE
24.10.2019Qarabag
APOEL Nicosia

24.10.2019Sevilla
F91 Dudelange

4. RUNDE
07.11.2019APOEL Nicosia
Qarabag

07.11.2019F91 Dudelange
Sevilla

5. RUNDE
28.11.2019F91 Dudelange
APOEL Nicosia

28.11.2019Sevilla
Qarabag

6. RUNDE
12.12.2019APOEL Nicosia
Sevilla

12.12.2019Qarabag
F91 Dudelange

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år