Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 19. november 2019 kl. 15:01
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, 4. KVALIFIKATIONSRUNDE
1. KAMP2. KAMP
Ajax (Holland) videre til gruppespil med sammenlagt 2-0
APOEL Nicosia (Cypern) overføres til Europa League, gruppespil
20.08.2019APOEL Nicosia (Cypern)
Ajax (Holland)
0 (0)
0 (0)
28.08.2019Ajax (Holland)
APOEL Nicosia (Cypern)
2 (1)
0 (0)
43.1-0Edson Alvarez43.1-0Edson Alvarez
80.2-0Dusan Tadic80.2-0Dusan Tadic
Slavia Prag (Tjekkiet) videre til gruppespil med sammenlagt 2-0
CFR Cluj (Rumænien) overføres til Europa League, gruppespil
20.08.2019CFR Cluj (Rumænien)
Slavia Prag (Tjekkiet)
0 (0)
1 (1)
28.08.2019Slavia Prag (Tjekkiet)
CFR Cluj (Rumænien)
1 (0)
0 (0)
28.0-1Lukas Masopust66.1-0Jan Boril
Dinamo Zagreb (Kroatien) videre til gruppespil med sammenlagt 3-1
Rosenborg (Norge) overføres til Europa League, gruppespil
21.08.2019Dinamo Zagreb (Kroatien)
Rosenborg (Norge)
2 (2)
0 (0)
21.08.2019Rosenborg (Norge)
Dinamo Zagreb (Kroatien)
1 (1)
1 (0)
8.1-0Bruno Petkovic, straffe11.1-0David Akintola
28.2-0Mislav Orsic71.1-1Amer Gojak
Røde Stjerne Beograd (Serbien) videre til gruppespil med sammenlagt 3-3 (flest udebanemål)
Young Boys (Schweiz) overføres til Europa League, gruppespil
21.08.2019Young Boys (Schweiz)
Røde Stjerne Beograd (Serbien)
2 (1)
2 (1)
21.08.2019Røde Stjerne Beograd (Serbien)
Young Boys (Schweiz)
1 (0)
1 (0)
7.1-0Roger Assalé59.1-0Aleksa Vukanovic
18.1-1Milos Degenek82.1-1Selvmål, El Fardou Ben Nabouhane
46.1-2Mateo Garcia Ezequiel90.Tomané, Røde Stjerne Beograd
76.2-2Guillaume Hoarau, straffe
  Forside
  Deltageroversigt
CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder
  2018/2019
  Øvrige år