Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 23. oktober 2019 kl. 21:08
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE D
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Juventus321073+47
Atletico Madrid321052+37
Lokomotiv Moskva310235-23
Leverkusen300316-50
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDAtletico MJuventusLeverkusenLokomotiv M
ATLETICO MADRID  18.09.2019
2 - 2
22.10.2019
1 - 0
11.12.2019
 
JUVENTUS 26.11.2019
 
 01.10.2019
3 - 0
22.10.2019
2 - 1
LEVERKUSEN 06.11.2019
 
11.12.2019
 
 18.09.2019
1 - 2
LOKOMOTIV MOSKVA 01.10.2019
0 - 2
06.11.2019
 
26.11.2019
 
 
HOLDAtletico MJuventusLeverkusenLokomotiv M
KAMPFACTS
3. RUNDE
22.10.2019Atletico Madrid
Leverkusen
1 (0)
0 (0)
22.10.2019Juventus
Lokomotiv Moskva
2 (0)
1 (1)
78.1-0Alvaro Morata30.0-1Aleksej Mirantjuk
77.1-1Paulo Dybala
79.2-1Paulo Dybala
2. RUNDE
01.10.2019Juventus
Leverkusen
3 (1)
0 (0)
01.10.2019Lokomotiv Moskva
Atletico Madrid
0 (0)
2 (0)
17.1-0Gonzalo Higuain48.0-1Joao Felix
62.2-0Federico Bernardeschi58.0-2Thomas Partey
89.3-0Cristiano Ronaldo
1. RUNDE
18.09.2019Leverkusen
Lokomotiv Moskva
1 (1)
2 (2)
18.09.2019Atletico Madrid
Juventus
2 (0)
2 (0)
16.0-1Grzegorz Krychowiak48.0-1Juan Cuadrado
25.1-1Benedikt Höwedes, straffe65.0-2Blaise Matuidi
37.1-2Dmitri Barinov70.1-2Stefan Savic
90.2-2Hector Herrera
KOMMENDE RUNDER
4. RUNDE
06.11.2019Leverkusen
Atletico Madrid

06.11.2019Lokomotiv Moskva
Juventus

5. RUNDE
26.11.2019Lokomotiv Moskva
Leverkusen

26.11.2019Juventus
Atletico Madrid

6. RUNDE
11.12.2019Leverkusen
Juventus

11.12.2019Atletico Madrid
Lokomotiv Moskva

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år