Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 23. oktober 2019 kl. 21:17
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE B
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Bayern München3300134+99
Tottenham311199+04
Røde Stjerne Beograd310239-63
Olympiakos Piræus301258-31
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDBayernOlympiakosRøde StjerneTottenham
BAYERN MÜNCHEN   06.11.2019
 
18.09.2019
3 - 0
11.12.2019
 
OLYMPIAKOS PIRÆUS 22.10.2019
2 - 3
  11.12.2019
 
18.09.2019
2 - 2
RØDE STJERNE BEOGRAD 26.11.2019
 
01.10.2019
3 - 1
  06.11.2019
 
TOTTENHAM 01.10.2019
2 - 7
26.11.2019
 
22.10.2019
5 - 0
 
HOLDBayernOlympiakosRøde StjerneTottenham

KAMPFACTS
3. RUNDE
22.10.2019Bayern München
Olympiakos Piræus
2 (1)
3 (1)
22.10.2019Tottenham
Røde Stjerne Beograd
5 (3)
0 (0)
23.1-0Youssef El-Arabi9.1-0Harry Kane
34.1-1Robert Lewandowski16.2-0Heung-Min Son
62.1-2Robert Lewandowski44.3-0Heung-Min Son
75.1-3Corentin Tolisso57.4-0Erik Lamela
79.2-3Guilherme72.5-0Harry Kane
2. RUNDE
01.10.2019Tottenham
Bayern München
2 (1)
7 (2)
01.10.2019Røde Stjerne Beograd
Olympiakos Piræus
3 (0)
1 (1)
12.1-0Heung-Min Son37.0-1Ruben Semedo
15.1-1Joshua Kimmich58.Yassine Benzia
45.1-2Robert Lewandowski62.1-1Milos Vulic
53.1-3Serge Gnabry87.2-1Nemanja Milunovic
55.1-4Serge Gnabry90.3-1Richmond Boakye
61.2-4Harry Kane, straffe
83.2-5Serge Gnabry
87.2-6Robert Lewandowski
88.2-7Serge Gnabry
1. RUNDE
18.09.2019Olympiakos Piræus
Tottenham
2 (1)
2 (2)
18.09.2019Bayern München
Røde Stjerne Beograd
3 (1)
0 (0)
26.0-1Harry Kane, straffe34.1-0Kingsley Coman
30.0-2Luca Moura80.2-0Robert Lewandowski
44.1-2Daniel Podence90.3-0Thomas Müller
54.2-2Mathieu Valbuena, straffe
KOMMENDE RUNDER
4. RUNDE
06.11.2019Olympiakos Piræus
Bayern München

06.11.2019Røde Stjerne Beograd
Tottenham

5. RUNDE
26.11.2019Røde Stjerne Beograd
Bayern München

26.11.2019Tottenham
Olympiakos Piræus

6. RUNDE
11.12.2019Bayern München
Tottenham

11.12.2019Olympiakos Piræus
Røde Stjerne Beograd

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år