Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 23. oktober 2019 kl. 21:12
WWW.HASLUND.INFO
 
EUROPACUP 2019/2020
CHAMPIONS LEAGUE, GRUPPE A
STILLING OG RESULTATER
KLUBKVUTFI+/-P
Paris SG330090+99
Real Madrid311135-24
Club Brugge302127-52
Galatasaray301202-21
Nummer 1 og 2 til 1/16-finalerne
HOLDClub BruggeGalatasarayParis SGReal Madrid
CLUB BRUGGE   18.09.2019
0 - 0
22.10.2019
0 - 5
11.12.2019
 
GALATASARAY 26.11.2019
 
 01.10.2019
0 - 1
22.10.2019
0 - 1
PARIS SG 06.11.2019
 
11.12.2019
 
  18.09.2019
3 - 0
REAL MADRID 01.10.2019
2 - 2
06.11.2019
 
26.11.2019
 
 
HOLDClub BruggeGalatasarayParis SGReal Madrid
KAMPFACTS
3. RUNDE
22.10.2019Club Brugge
Paris SG
0 (0)
5 (1)
22.10.2019Galatasaray
Real Madrid
0 (0)
1 (1)
7.0-1Mauro Icardi18.0-1Toni Kroos
61.0-2Kylian Mbappe
63.0-3Mauro Icardi
79.0-4Kylian Mbappe
83.0-5Kylian Mbappe
2. RUNDE
01.10.2019Real Madrid
Club Brugge
2 (0)
2 (2)
01.10.2019Galatasaray
Paris SG
0 (0)
1 (0)
9.0-1Emmanuel Dennis52.0-1Mauro Icardi
39.0-2Emmanuel Dennis
55.1-2Sergio Ramos
84.Ruud Vormer
85.2-2Casemiro
1. RUNDE
18.09.2019Club Brugge
Galatasaray
0 (0)
0 (0)
18.09.2019Paris SG
Real Madrid
3 (2)
0 (0)
14.1-0Angel Di Maria
33.2-0Angel Di Maria
90.3-0Thomas Meunier
KOMMENDE RUNDER
4. RUNDE
06.11.2019Paris SG
Club Brugge

06.11.2019Real Madrid
Galatasaray

5. RUNDE
26.11.2019Galatasaray
Club Brugge

26.11.2019Real Madrid
Paris SG

6. RUNDE
11.12.2019Paris SG
Galatasaray

11.12.2019Club Brugge
Real Madrid

  Forside
  Deltageroversigt

CHAMPIONS LEAGUE
  Indledende kvalrunder
  1. kvalrunde
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (ikke-mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (ikke-mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (ikke-mester)
  Gruppe A  Gruppe E
  Gruppe B  Gruppe F
  Gruppe C  Gruppe G
  Gruppe D  Gruppe H
  1/8-finaler  Semifinaler
  Kvartfinaler  Finale
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

EUROPA LEAGUE
  Indledende kvalrunde
  1. kvalrunde 
  2. kvalrunde 
  2. kvalrunde (mester)
  3. kvalrunde 
  3. kvalrunde (mester)
  4. kvalrunde
  4. kvalrunde (mester) 
  Gruppe A  Gruppe G
  Gruppe B    Gruppe H
  Gruppe C  Gruppe I
  Gruppe D  Gruppe J
  Gruppe E  Gruppe K
  Gruppe F  Gruppe L
  1/16-finaler  Semifinaler
  1/8-finaler  Finale
  Kvartfinaler
  Turneringsregler
  Kvalificerede hold
  Seedning i de enkelte runder

  2018/2019
  Øvrige år