Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 15. august 2020 kl. 19:22
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
2. DIVISION VEST
STILLING OG RESULTATER
SAMLETKVUTFI+/-P
B93000000+00

Brabrand000000+00
Dalum000000+00
FC Sydvest000000+00
Frem000000+00
Holbæk000000+00
Holstebro (O)000000+00
Jammerbugt FC000000+00
Middelfart000000+00
Næsby000000+00

SfB-Oure (O)000000+00
Thisted000000+00
VSK Aarhus000000+00
Aarhus Fremad000000+00
Nummer 1 rykker op i NordicBet Liga
Nummer 2-6 spiller næste sæson i tredjebedste række, der i øjeblikket hedder 1. division
Nummer 7-10 spiller næste sæson i fjerdebedste række, der i øjeblikket hedder 2. division
Nummer 11-14 rykker ned i Danmarksserien
HJEMMEKVUTFI+/-P
B93000000+00
Brabrand000000+00
Dalum000000+00
FC Sydvest000000+00
Frem000000+00
Holbæk000000+00
Holstebro (O)000000+00
Jammerbugt FC000000+00
Middelfart000000+00
Næsby000000+00
SfB-Oure (O)000000+00
Thisted000000+00
VSK Aarhus000000+00
Aarhus Fremad000000+00
UDEKVUTFI+/-P
B93000000+00
Brabrand000000+00
Dalum000000+00
FC Sydvest000000+00
Frem000000+00
Holbæk000000+00
Holstebro (O)000000+00
Jammerbugt FC000000+00
Middelfart000000+00
Næsby000000+00
SfB-Oure (O)000000+00
Thisted000000+00
VSK Aarhus000000+00
Aarhus Fremad000000+00
ØVRIGE
  Forside
  Resultater (med målscorere)
  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning Slutspil
  NordicBet Liga
  NordicBet Liga, Oprykning Slutspil
  NordicBet Liga, Nedrykning Slutspil
  2. division, Øst
  2. division, Vest
  Øvrige år

HoldB93BrabrDalumSydvestFremHolbækHolstebJammerbMiddelfNæsbySfB-OureThistedVSKAarhus F
B93 27.09
 
24.05
 
01.11
 
04.10
 
14.03
 
28.03
 
13.09
 
25.04
 
18.10
 
15.11
 
09.05
 
11.04
 
05.06
 
BRABRAND 02.05
 
04.10
 
05.06
 
24.05
 
11.04
 
14.03
 
15.11
 
20.09
 
09.05
 
01.11
 
06.09
 
28.03
 
18.10
 
DALUM 08.11
 
21.03
 
30.08
 
27.09
 
13.09
 
11.10
 
11.04
 
18.10
 
30.05
 
25.04
 
22.11
 
09.05
 
05.04
 
FC SYDVEST 16.05 
 
25.10
 
28.03
 
06.09
 
25.04
 
30.05
 
27.09
 
15.11
 
11.04
 
11.10
 
08.11
 
13.09
 
14.03
 
FREM 30.05
 
11.10
 
14.03
 
09.05
 
15.11
 
20.09
 
28.03
 
13.09
 
25.04
 
11.04
 
18.10
 
01.11
 
30.08
 
HOLBÆK 06.09
 
22.11
 
02.05
 
18.10
 
18.04
 
01.11
 
05.06
 
16.05
 
05.04
 
20.09
 
24.05
 
21.03
 
11.10
 
HOLSTEBRO 30.08
 
13.09
 
05.06
 
22.11
 
21.03
 
09.05
 
18.10
 
11.04
 
08.11
 
27.09
 
25.04
 
04.10
 
24.05
 
JAMMERBUGT FC 21.03
 
30.05
 
20.09
 
24.05
 
08.11
 
25.10
 
05.04
 
09.05
 
22.11
 
30.08
 
04.10
 
25.04
 
18.04
 
MIDDELFART 11.10
 
05.04
 
18.04
 
02.05
 
05.06
 
08.11
 
25.10
 
06.09
 
27.09
 
24.05
 
21.03
 
30.08
 
22.11
 
NÆSBY 18.04
 
30.08
 
01.11
 
20.09
 
25.10
 
04.10
 
02.05
 
16.05
 
28.03
 
14.03
 
05.06
 
15.11
 
13.09
 
SFB-OURE 05.04
 
16.05
 
25.10
 
21.03
 
22.11
 
30.05
 
18.04
 
02.05
 
04.10
 
06.09
 
13.09
 
18.10
 
08.11
 
THISTED 20.09
 
18.04
 
16.05
 
05.04
 
02.05
 
30.08
 
15.11
 
14.03
 
01.11
 
11.10
 
28.03
 
30.05
 
27.09
 
VSK AARHUS 22.11
 
08.11
 
06.09
 
18.04
 
05.04
 
27.09
 
16.05
 
11.10
 
14.03
 
24.05
 
05.06
 
25.10
 
02.05
 
AARHUS FREMAD 25.10
 
25.04
 
15.11
 
04.10
 
16.05
 
28.03
 
06.09
 
01.11
 
30.05
 
21.03
 
09.05
 
11.04
 
20.09
 
HoldB93BrabrDalumSydvestFremHolbækHolstebJammerbMiddelfNæsbySfB-OureThistedVSKAarhus F