Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 15. august 2020 kl. 19:12
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2020/2021
2. DIVISION ØST
STILLING OG RESULTATER
SAMLETKVUTFI+/-P
AB000000+00

AB Tårnby (O)000000+00
Avarta000000+00
Brønshøj000000+00
FA 2000000000+00
FC Roskilde (N)000000+00
HIK000000+00
Hillerød000000+00
Nykøbing FC (N)000000+00
Næstved (N)000000+00

Roskilde KFUM (O)000000+00
Skovshoved000000+00
Slagelse000000+00
Vanløse000000+00
Nummer 1 rykker op i NordicBet Liga
Nummer 2-6 spiller næste sæson i tredjebedste række, der i øjeblikket hedder 1. division
Nummer 7-10 spiller næste sæson i fjerdebedste række, der i øjeblikket hedder 2. division
Nummer 11-14 rykker ned i Danmarksserien
HJEMMEKVUTFI+/-P
AB000000+00
AB Tårnby (O)000000+00
Avarta000000+00
Brønshøj000000+00
FA 2000000000+00
FC Roskilde (N)000000+00
HIK000000+00
Hillerød000000+00
Nykøbing FC (N)000000+00
Næstved (N)000000+00
Roskilde KFUM (O)000000+00
Skovshoved000000+00
Slagelse000000+00
Vanløse000000+00
UDEKVUTFI+/-P
AB000000+00
AB Tårnby (O)000000+00
Avarta000000+00
Brønshøj000000+00
FA 2000000000+00
FC Roskilde (N)000000+00
HIK000000+00
Hillerød000000+00
Nykøbing FC (N)000000+00
Næstved (N)000000+00
Roskilde KFUM (O)000000+00
Skovshoved000000+00
Slagelse000000+00
Vanløse000000+00
ØVRIGE
  Forside
  Resultater (med målscorere)
  Superligaen, Grundspil
  Superligaen, Slutspil
  Superligaen, Nedrykning Slutspil
  NordicBet Liga
  NordicBet Liga, Oprykning Slutspil
  NordicBet Liga, Nedrykning Slutspil
  2. division, Øst
  2. division, Vest
  Øvrige år

HoldABTårnbyAvartaBrønshjFA2000FC RoskHIKHillerødNyk FCNæstvedR KFUMSkovshSlagelseVanløse
AB 05.06
 
05.04
 
02.05
 
25.10
 
24.05
 
27.09
 
14.03
 
13.09
 
08.11
 
21.03
 
11.10
 
06.09
 
18.04
 
AB TÅRNBY 14.11
 
31.10
 
05.09
 
24.05
 
17.04
 
20.03
 
29.05
 
19.09
 
08.05
 
17.10
 
05.04
 
24.04
 
03.10
 
AVARTA 04.10
 
16.05
 
08.11
 
02.05
 
20.09
 
18.10
 
11.04
 
06.09
 
25.04
 
30.05
 
22.11
 
25.10
 
21.03
 
BRØNSHØJ 17.10
 
27.03
 
08.05
 
19.09
 
15.05
 
10.04
 
31.10
 
21.11
 
29.05
 
24.04
 
03.10
 
14.11
 
29.08
 
FA 2000 10.04
 
12.09
 
29.09
 
20.03
 
31.10
 
08.05
 
15.05
 
24.04
 
14.11
 
21.11
 
29.05
 
26.09
 
17.10
 
FC ROSKILDE 20.11
 
09.10
 
26.03
 
11.09
 
12.03
 
23.04
 
25.09
 
09.04
 
28.08
 
06.11
 
23.10
 
28.05
 
07.05
 
HIK 28.05
 
28.08
 
16.04
 
23.10
 
06.11
 
02.10
 
09.10
 
20.11
 
14.05
 
05.04
 
11.09
 
26.03
 
30.04
 
HILLERØD 29.08
 
07.11
 
12.09
 
05.04
 
03.10
 
05.06
 
24.05
 
17.10
 
20.03
 
08.05
 
17.04
 
01.05
 
21.11
 
NYKØBING FC 15.05
 
01.05
 
13.03
 
26.09
 
10.10
 
14.11
 
05.06
 
27.03
 
31.10
 
17.04
 
29.08
 
12.09
 
05.04
 
NÆSTVED 28.03
 
25.10
 
09.10
 
05.06
 
18.04
 
05.04
 
18.09
 
04.09
 
24.05
 
25.09
 
30.04
 
14.03
 
08.11
 
ROSKILDE KFUM 19.09
 
13.03
 
14.11
 
10.10
 
05.06
 
01.05
 
05.09
 
24.10
 
03.10
 
10.04
 
27.03
 
15.05
 
24.05
 
SKOVSHOVED 24.04
 
26.09
 
05.06
 
24.05
 
05.09
 
20.03
 
13.03
 
14.11
 
08.05
 
17.10
 
31.10
 
10.04
 
19.09
 
SLAGELSE 09.05
 
22.11
 
24.05
 
18.04
 
05.04
 
18.10
 
01.11
 
20.09
 
21.03
 
04.10
 
30.08
 
08.11
 
05.06
 
VANLØSE 31.10
 
10.04
 
26.09
 
13.03
 
27.03
 
05.09
 
14.11
 
24.04
 
24.10
 
29.05
 
12.09
 
15.05
 
10.10
 
HoldABTårnbyAvartaBrønshjFA2000FC RoskHIKHillerødNyk FCNæstvedR KFUMSkovshSlagelseVanløse