Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 26. august 2019 kl. 10:30
WWW.HASLUND.INFO
 
DANMARKSTURNERINGEN 2019/2020
2. DIVISION VEST
STILLING OG RESULTATER
#HOLDKVUTFI+/-P
1. AB 5 3 2 0 7 4 3 11
2. Aarhus Fremad 5 3 1 1 6 2 4 10
3. Brabrand 5 3 1 1 8 5 3 10
4. Vejgaard 5 2 3 0 10 7 3 9
5. Dalum 5 2 1 2 11 7 4 7
6. Middelfart 4 2 1 1 8 5 3 7
7. Thisted (N) 5 2 1 2 8 9 -1 7
8. Jammerbugt FC 4 1 3 0 4 3 1 6
9. VSK Aarhus (O) 5 1 1 3 7 8 -1 4
10. FC Sydvest 5 1 1 3 7 12 -5 4
11. Ringkøbing 5 0 2 3 5 10 -5 2
12. Næsby (O) 5 0 1 4 7 16 -9 1
Nummer 1-6 fortsætter i oprykningsspil og medtager pointene
Nummer 7-12 fortsætter i nedrykningsspil og medtager pointene
HJEMMEKVUTFI+/-P
1. Dalum 3 2 0 1 10 5 5 6
2. Brabrand 3 2 0 1 4 2 2 6
3. AB 2 2 0 0 4 2 2 6
4. Vejgaard 2 1 1 0 5 3 2 4
5. Jammerbugt FC 2 1 1 0 4 3 1 4
6. Middelfart 2 1 1 0 3 2 1 4
7. Aarhus Fremad 2 1 1 0 2 1 1 4
8. FC Sydvest 3 1 1 1 6 6 0 4
9. VSK Aarhus (O) 2 0 1 1 0 1 -1 1
10. Ringkøbing 3 0 1 2 2 5 -3 1
11. Thisted (N) 2 0 1 1 1 4 -3 1
12. Næsby (O) 3 0 1 2 3 10 -7 1
UDEKVUTFI+/-P
1. Aarhus Fremad 3 2 0 1 4 1 3 6
2. Thisted (N) 3 2 0 1 7 5 2 6
3. Vejgaard 3 1 2 0 5 4 1 5
4. AB 3 1 2 0 3 2 1 5
5. Brabrand 2 1 1 0 4 3 1 4
6. Middelfart 2 1 0 1 5 3 2 3
7. VSK Aarhus (O) 3 1 0 2 7 7 0 3
8. Jammerbugt FC 2 0 2 0 0 0 0 2
9. Dalum 2 0 1 1 1 2 -1 1
10. Ringkøbing 2 0 1 1 3 5 -2 1
11. Næsby (O) 2 0 0 2 4 6 -2 0
12. FC Sydvest 2 0 0 2 1 6 -5 0
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Superligaen, Grundspil
  NordicBet Liga
  2. division, Øst
  2. division, Vest

  Øvrige år

HoldABBrabrandDalumFC SydvestJammerbMiddelfNæsbyRingkøbThistedVejgaardVSKAarhus F
AB   27.10
 
21.08
1 - 0
08.03
 
13.10
 
03.11
 
01.09
 
22.09
 
11.08
3 - 2
04.04
 
29.09
 
22.03
 
BRABRAND 14.09
 
  21.03
 
07.09
 
28.09
 
19.10
 
04.04
 
10.08
2 - 0
24.08
1 - 2
07.03
 
02.11
 
17.08
1 - 0
DALUM 28.03
 
03.08
1 - 2
  17.08
5 - 1
09.04
 
28.09
 
12.10
 
14.09
 
26.10
 
02.11
 
24.08
4 - 2
07.03
 
FC SYDVEST 03.08
0 - 1
12.10
 
09.11
 
  15.09
 
31.08
 
10.08
3 - 2
21.08
3 - 3
04.04
 
28.09
 
14.03
 
26.10
 
JAMMERBUGT FC 17.08
1 - 1
14.03
 
22.09
 
19.10
 
  03.09
 
24.08
3 - 2
04.04
 
09.11
 
21.03
 
05.10
 
08.09
 
MIDDELFART 24.08
1 - 1
21.09
 
14.03
 
28.03
 
26.10
 
  09.11
 
05.10
 
07.09
 
12.10
 
17.08
2 - 1
04.04
 
NÆSBY 09.04
 
05.10
 
06.09
 
21.03
 
02.11
 
21.08
0 - 4
  07.03
 
21.09
 
17.08
3 - 3
19.10
 
03.08
0 - 3
RINGKØBING 15.03
 
29.03
 
20.10
 
03.11
 
02.08
0 - 0
09.04
 
29.09
 
  18.08
1 - 3
25.08
1 - 2
08.09
 
13.10
 
THISTED 20.10
 
09.04
 
01.09
 
06.10
 
21.08
0 - 0
08.03
 
29.03
 
22.03
 
  15.09
 
04.08
1 - 4
03.11
 
VEJGAARD 07.09
 
21.08
2 - 2
05.10
 
09.04
 
30.08
 
03.08
3 - 1
26.10
 
09.11
 
14.03
 
  28.03
 
21.09
 
VSK ÅRHUS 09.11
 
31.08
 
04.04
 
21.09
 
07.03
 
21.03
 
14.09
 
26.10
 
12.10
 
10.08
0 - 0
  21.08
0 - 1
AARHUS FREMAD 05.10
 
09.11
 
10.08
1 - 1
24.08
1 - 0
28.03
 
14.09
 
14.03
 
30.08
 
28.09
 
19.10
 
09.04
 
 
HoldABBrabrandDalumFC SydvestJammerbMiddelfNæsbyRingkøbThistedVejgaardVSKAarhus F