Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 23. april 2018 kl. 00:04
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
2. DIVISION OPRYKNINGSSPIL
 
STILLING OG RESULTATER
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Hvidovre 13 10 2 1 36 12 +24 32
2. Næstved 13 7 2 4 20 16 +4 23
3. Jammerbugt FC 13 5 4 4 21 18 +3 19
4. Marienlyst 13 6 1 6 23 26 -3 19
5. Avarta 13 5 3 5 23 23 +0 18
6. Kjellerup 13 5 3 5 17 19 -2 18
7. Skovshoved 13 5 2 6 23 26 -3 17
8. Kolding IF 13 4 5 4 16 20 -4 17
9. Middelfart 13 4 4 5 20 21 -1 16
10. Ringkøbing 13 4 3 6 22 25 -3 15
11. Frem 13 4 1 8 19 21 -2 13
12. FC Sydvest 13 2 4 7 13 26 -13 10
Nummer 1 og 2 rykker op i NordicBet Liga.

HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Kolding IF 7 4 3 0 13 8 +5 15
2. Hvidovre 6 4 2 0 18 6 +12 14
3. Avarta 7 4 1 2 12 8 +4 13
4. Kjellerup 7 4 0 3 11 10 +1 12
5. Jammerbugt FC 6 3 2 1 13 7 +6 11
6. Middelfart 7 3 2 2 11 8 +3 11
7. Ringkøbing 7 3 2 2 15 13 +2 11
8. Næstved 6 3 1 2 8 6 +2 10
9. Marienlyst 6 3 1 2 14 13 +1 10
10. Frem 7 3 0 4 10 8 +2 9
11. FC Sydvest 6 2 2 2 8 9 -1 8
12. Skovshoved 6 2 1 3 11 13 -2 7
 

UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. Hvidovre 7 6 0 1 18 6 +12 18
2. Næstved 7 4 1 2 12 10 +2 13
3. Skovshoved 7 3 1 3 12 13 -1 10
4. Marienlyst 7 3 0 4 9 13 -4 9
5. Jammerbugt FC 7 2 2 3 8 11 -3 8
6. Kjellerup 6 1 3 2 6 9 -3 6
7. Avarta 6 1 2 3 11 15 -4 5
8. Middelfart 6 1 2 3 9 13 -4 5
9. Frem 6 1 1 4 9 13 -4 4
10. Ringkøbing 6 1 1 4 7 12 -5 4
11. Kolding IF 6 0 2 4 3 12 -9 2
12. FC Sydvest 7 0 2 5 5 17 -12 2
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Alka Superligaen, Grundspil
  Alka Superligaen, Slutspil
  Alka Superligaen, Nedrykning A
  Alka Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division, Pulje 1
  2. division, Pulje 2
  2. division, Pulje 3
  2. division, Oprykningsspil
  2. division, Nedrykningsspil

  Øvrige år

HoldAVAFCSFREHVIJFCKJEKIFMARMIDNÆSRINSKO
Avarta   08.04
3 - 0
13.05
 
22.04
0 - 2
20.05
 
25.03
1 - 0
      06.05
 
02.06
 
02.04
3 - 2
FC Sydvest 10.05
 
  16.05
 
05.05
 
    14.04
1 - 1
17.03
0 - 3
02.04
2 - 2
19.05
 
  02.06
 
Frem 14.04
2 - 1
21.04
2 - 0
    17.03
0 - 1
05.05
 
10.05
 
19.05
 
02.06
 
  02.04
1 - 2
 
Hvidovre 26.05
 
29.03
1 - 1
    02.06
 
07.04
2 - 2
24.03
4 - 1
10.05
 
16.05
 
  28.04
 
 
Jammerbugt FC 28.04
 
  09.06
 
14.04
0 - 1
    16.05
 
29.03
3 - 1
24.03
2 - 2
13.05
 
  26.05
 
Kjellerup 09.06
 
  29.03
1 - 5
13.05
 
    25.05
 
28.04
 
14.04
1 - 2
02.04
2 - 1
  17.03
0 - 2
Kolding IF   13.05
 
07.04
2 - 1
19.05
 
02.04
1 - 1
21.04
1 - 1
      02.06
 
17.03
2 - 1
28.04
 
Marienlyst   26.05
 
24.03
3 - 2
02.04
1 - 4
05.05
 
02.06
 
      14.04
2 - 2
16.05
 
13.05
 
Middelfart   09.06
 
28.04
 
17.03
3 - 2
10.05
 
21.05
 
      21.04
1 - 2
07.04
1 - 1
29.03
0 - 0
Næstved 18.03
2 - 0
29.04
 
    08.04
1 - 1
16.05
 
29.03
2 - 0
10.06
 
27.05
 
  10.05
 
 
Ringkøbing 29.03
3 - 3
  27.05
 
09.06
 
    06.05
 
22.04
3 - 0
13.05
 
25.03
0 - 3
  15.04
1 - 2
Skovshoved 16.05
 
24.03
3 - 1
    21.04
2 - 3
10.05
 
09.06
 
07.04
2 - 0
05.05
 
  19.05
 
 
HoldAVAFCSFREHVIJFCKJEKIFMARMIDNÆSRINSKO