Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Mandag 23. april 2018 kl. 00:05
WWW.HASLUND.INFO
FORSIDE                         DANSK FODBOLD                         INTERNATIONAL FODBOLD                         KALENDER
 
DANMARKSTURNERINGEN 2017/2018
2. DIVISION NEDRYKNINGSSPIL
 
STILLING OG RESULTATER
ALLE KAMPE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. HIK 13 10 2 1 41 20 +21 32
2. Aarhus Fremad 13 8 2 3 22 16 +6 26
3. AB 13 7 4 2 21 12 +9 25
4. Odder 13 7 4 2 24 21 +3 25
5. Hillerød 13 5 1 7 27 25 +2 16
6. Greve 13 4 4 5 19 28 -9 16
7. Dalum 12 4 3 5 20 20 +0 15
8. VSK Aarhus 13 4 3 6 22 24 -2 15
9. B93 12 4 3 5 19 21 -2 15
10. Brønshøj 13 3 4 6 14 18 -4 13
11. Næsby 13 3 2 8 26 31 -5 11
12. Lyseng 13 1 2 10 8 27 -19 5
Nummer 9-12 rykker ned

HJEMME
#HOLDKVUTFI+/-P
1. HIK 7 5 2 0 25 13 +12 17
2. Hillerød 7 5 0 2 22 8 +14 15
3. AB 7 4 3 0 12 5 +7 15
4. Odder 6 5 0 1 9 6 +3 15
5. Aarhus Fremad 7 4 2 1 16 8 +8 14
6. B93 6 4 0 2 13 8 +5 12
7. Greve 6 3 2 1 13 8 +5 11
8. VSK Aarhus 7 3 1 3 14 12 +2 10
9. Dalum 5 2 2 1 11 6 +5 8
10. Brønshøj 5 2 2 1 7 5 +2 8
11. Næsby 8 2 2 4 13 17 -4 8
12. Lyseng 6 0 1 5 2 10 -8 1
 

UDE
#HOLDKVUTFI+/-P
1. HIK 6 5 0 1 16 7 +9 15
2. Aarhus Fremad 6 4 0 2 6 8 -2 12
3. AB 6 3 1 2 9 7 +2 10
4. Odder 7 2 4 1 15 15 +0 10
5. Dalum 7 2 1 4 9 14 -5 7
6. VSK Aarhus 6 1 2 3 8 12 -4 5
7. Brønshøj 8 1 2 5 7 13 -6 5
8. Greve 7 1 2 4 6 20 -14 5
9. Lyseng 7 1 1 5 6 17 -11 4
10. Næsby 5 1 0 4 13 14 -1 3
11. B93 6 0 3 3 6 13 -7 3
12. Hillerød 6 0 1 5 5 17 -12 1
 

 
  Forside

  Resultater (med målscorere)

  Alka Superligaen, Grundspil
  Alka Superligaen, Slutspil
  Alka Superligaen, Nedrykning A
  Alka Superligaen, Nedrykning B
  NordicBet Liga
  Playoff, Superliga kvalifikation
  2. division, Pulje 1
  2. division, Pulje 2
  2. division, Pulje 3
  2. division, Oprykningsspil
  2. division, Nedrykningsspil

  Øvrige år

HoldABB93BRØDALGREHIKHILLYSNÆSODDVSKAAR
AB     24.03
1 - 0
25.05
 
29.04
 
  07.04
2 - 1
09.06
 
29.03
2 - 2
22.04
1 - 1
15.03
 
B93     19.05
 
13.05
 
21.04
1 - 3
  18.03
2 - 1
05.05
 
02.04
1 - 3
02.06
 
16.06
 
Brønshøj     10.05
 
16.06
 
19.05
 
  14.04
1 - 1
26.05
 
05.05
 
02.04
1 - 1
02.06
 
Dalum 05.05
 
25.04
 
07.04
1 - 1
    02.06
 
13.05
 
  17.03
1 - 1
09.06
 
28.04
 
Greve 02.04
2 - 2
07.04
3 - 0
28.04
 
    10.05
 
02.06
 
  09.06
 
19.05
 
24.03
0 - 1
HIK 02.06
 
09.06
 
29.03
2 - 2
    14.04
3 - 1
05.05
 
  13.05
 
17.03
4 - 2
02.04
6 - 1
Hillerød     21.04
6 - 0
17.03
6 - 1
16.06
 
  29.03
4 - 1
13.05
 
26.05
 
05.05
 
07.04
1 - 2
Lyseng 10.05
 
26.05
 
09.06
 
02.04
0 - 2
21.04
0 - 0
24.03
0 - 2
19.05
 
  28.04
 
   
Næsby 14.04
0 - 2
24.03
2 - 2
17.03
3 - 1
    02.04
2 - 1
16.06
 
  21.04
3 - 3
10.05
 
19.05
 
Odder 19.05
 
10.05
 
24.03
1 - 0
16.06
 
14.04
1 - 0
07.04
0 - 4
28.04
 
  02.06
 
   
VSK Aarhus 16.06
 
28.04
 
13.05
 
14.04
2 - 1
29.03
3 - 0
26.05
 
24.03
2 - 2
  07.04
2 - 5
   
Aarhus Fremad 17.03
1 - 2
14.04
1 - 1
21.04
2 - 1
25.05
 
05.05
 
10.05
 
09.06
 
  29.03
3 - 2
   
HoldABB93BRØDALGREHIKHILLYSNÆSODDVSKAAR