www.haslund.info
 
FORSIDE DANSK FODBOLD INTERNATIONAL FODBOLD KALENDER
Tirsdag 4. august 2015 kl. 09:19
 
 
 

VIL DU VÆRE MEDEJER AF EN AF DE GODE GAMLE KØBENHAVNERKLUBBER?


Brønshøj Boldklub er igang med en kapitaludvidelse, så klubben hurtigt kan vende tilbage til 1. division.

Læs mere her
 
 
 
SENESTE OPDATERINGER
 
3. AUGUST 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  ALKA SUPERLIGAEN
● FC Nordsjælland - AaB  2-1
 
2. AUGUST 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  ALKA SUPERLIGAEN
● AGF - Randers FC  3-2● SønderjyskE - FC København  1-3
● Brøndby - Hobro  0-2
  BET25 LIGAEN
● FC Helsingør - Næstved  2-1● AC Horsens - Lyngby  2-4
● HB Køge - Skive  1-1● FC Fredericia - FC Roskilde  4-0
● Vendsyssel FF - Silkeborg  1-1
 
1. AUGUST 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  BET25 LIGAEN
● FC Vestsjælland - Vejle  2-2
 
31. JULI 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  ALKA SUPERLIGAEN
● Viborg - Esbjerg  2-1● FC Midtjylland - OB  1-0
 
30. JULI 2015
  EUROPACUP 2015/2016
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE 1. KAMP: 
● Brøndby (Danmark) - Omonia Nicosia (Cypern)  0-0● Hajduk Split - Strømsgodset (Norge)  2-0
● AIK Stockholm (Sverige) - Atromitos (Grækenland)  1-3● Krasnador (Rusland) - Slovan Bratislava (Slovakiet)  2-0
● Apollon Limassol (Cypern) - Gabala (Aserbajdsjan)  1-1● MSK Zilina (Slovakiet) - Vorskla Poltava (Ukraie)  2-0
● Athletic Bilbao (Spanien) - Inter Baku (Aserbajdsjan)  2-0● PAOK Saloniki (Grækenland) - Spartak Trnava (Slovakiet)  1-0
● AZ Alkmaar (Holland) - Istanbul Basaksehir (Tyrkiet)  2-0● Rabotnicki (Makedonien) - Trabzonspor (Tyrkiet)  1-0
● Belenenses (Portugal) - IFK Göteborg (Sverige)  2-1● Rheindorf Altach (Østrig) - Guimaraes (Portugal)  2-1
● Bordeaux (Frankrig) - AEK Larnaca (Cypern)  3-0● Sampdoria (Italien) - SD Vojvodina (Serbien)  0-4
● Charleroi (Belgien) - Zorya Luhansk (Ukraine)  0-2● Slovan Liberec (Tjekkiet) - Ironi Kiryat Shmona (Israel)  2-1
● Debrecen (Ungarn) - Rosenborg (Norge)  2-3● Southampton (England) - Vitesse (Holland)  3-0
● Elfsborg (Sverige) - Odd Grenland (Norge)  2-1● Standard Liége (Belgien) - Zeljeznicar (Bosnien)  2-1
● FC Kairat (Kasakhstan) - Aberdeen (Skotland)  2-1● Sturm Graz (Østrig) - Rubin Kazan (Rusland)  2-3
● FC Thun (Schweiz) - FC Vaduz (Liechtenstein)  0-0● Targu Mures (Rumænien) - St. Etienne (Frankrig)  0-3
● FC Zürich (Schweiz) - Dinamo Minsk (Hviderusland)  0-1● West Ham (England) - Astra Giurgiu (Rumænien)  2-2
● FK Kukësi (Albanien) - Legia Warszawa (Polen)  Afbrudt● Wolfsberger (Østrig) - Dortmund (Tyskland)  0-1
UEFA KOEFFICIENTER
  Lande-koefficienter 2011/2012 - 2015/2016 (deltagere og indtræden 2017/2018)
 
29. JULI 2015
  EUROPACUP 2015/2016
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP:
● Celtic (Skotland) - Qarabag (Aserbajdsjan)  1-0● Lech Poznan (Polen) - FC Basel (Schweiz)  1-3
● FC Salzburg (Østrig) - Malmö FF (Sverige)  2-0● Steaua Bukarest (Rumænien) - Partizan Beograd (Serbien)  1-1
● HJK Helsinki (Finland) - FC Astana (Kasakhstan)  0-0
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP:
● Rapid Wien (Østrig) - Ajax (Holland)  2-2
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE 1. KAMP: 
● FK Jablonec (Tjekkiet) - FC København (Danmark)  0-1
 
28. JULI 2015
  EUROPACUP 2015/2016
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) 1. KAMP: 
● FC Midtjylland (Danmark) - APOEL Nicosia (Cypern)  1-2● Milsami (Moldova) - Skënderbeu Korcë (Albanien)  0-2
● Dinamo Zagreb (Kroatien) - Molde (Norge)  1-1● Videoton (Ungarn) - BATE Borisov (Hviderusland)  1-1
● Maccabi Tel-Aviv (Israel) - Viktoria Plzen (Tjekkiet)  1-2
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) 1. KAMP:
● CSKA Moskva (Rusland) - Sparta Prag (Tjekkiet)  2-2● Panathinaikos (Grækenland) - Club Brugge (Belgien)  2-1
● Fenerbahce (Tyrkiet) - Shakhtar Donetsk (Ukraine)  0-0● Young Boys (Schweiz) - Monaco (Frankrig)  1-3
 
27. JULI 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  ALKA SUPERLIGAEN
● Viborg - AGF  0-0
 
26. JULI 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  ALKA SUPERLIGAEN
● Randers FC - FC Nordsjælland  3-0● Esbjerg - FC København  1-2
● Brøndby - OB  1-2
  BET25 LIGAEN
● FC Roskilde - FC Helsingør  3-0● Skive - Vendsyssel FF  0-2
● Næstved - AC Horsens  2-1● Vejle - FC Fredericia  1-1
 
25. JULI 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  BET25 LIGAEN
● Silkeborg - FC Vestsjælland  2-1
 
  VM 2018 KVALIFIKATION
  EUROPA, GRUPPE A LODTRÆKNING
● Holland - Frankrig - Sverige - Bulgarien - Hviderusland - Luxembourg
  EUROPA, GRUPPE B LODTRÆKNING
● Portugal - Schweiz - Ungarn - Færøerne - Letland - Andorra
  EUROPA, GRUPPE C LODTRÆKNING
● Tyskland - Tjekkiet - Nordirland - Norge - Aserbajdsjan - San Marino
  EUROPA, GRUPPE D LODTRÆKNING
● Wales - Østrig - Serbien - Irland - Moldova - Georgien
  EUROPA, GRUPPE E LODTRÆKNING 
● Rumænien - Danmark - Polen - Montenegro - Armenien - Kasakhstan
  EUROPA, GRUPPE F LODTRÆKNING
● England - Slovakiet - Skotland - Slovenien - Litauen - Malta
  EUROPA, GRUPPE G LODTRÆKNING
● Spanien - Italien - Albanien - Israel - Makedonien - Liechtenstein
  EUROPA, GRUPPE H LODTRÆKNING
● Belgien - Bosnien - Grækenland - Estland - Cypern
  EUROPA, GRUPPE I LODTRÆKNING
● Kroatien - Island - Ukraine - Tyrkiet - Finland
  AFRIKA, 1. OMGANG LODTRÆKNING
● Centralafrikanske Republik - Madagaskar  ● Mauritius - Kenya 
● Chad - Sierra Leone  ● Sao Tomé og Principe - Etiopien 
● Comorerne - Lesotho  ● Seychellerne - Burundi 
● Djibouti - Swaziland  ● Somalia - Niger 
● Eritrea - Botswana  ● Sydsudan - Mauretanien 
● Gambia - Namibia  ● Tanzania - Malawi 
● Liberia - Guinea-Bissau 
  AFRIKA, 2. OMGANG LODTRÆKNING
● Angola - Sydafrika  ● Marokko - Ækvatorial Guinea 
● Benin - Burkina Faso  ● Mauritius/Kenya - Cape Verde 
● Centralafrikanske Republik/Madagaskar - Senegal  ● Mozambique - Gabon 
● Chad/Sierra Leone - Egypten  ● Sao Tomé og Principe/Etiopien - Congo 
● Comorerne/Lesotho - Ghana  ● Seychellerne/Burundi - DR Congo 
● Djibouti/Swaziland - Nigeria  ● Somalia/Niger - Cameroun 
● Eritrea/Botswana - Mali  ● Sudan - Zambia 
● Gambia/Namibia - Guinea  ● Sydsudan/Mauretanien - Tunesien 
● Liberia/Guinea-Bissau - Elfenbenskysten  ● Tanzania/Malawi - Algeriet 
● Libyen - Rwanda  ● Togo - Uganda 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 3. OMGANG LODTRÆKNING
● Antigua og Barbuda - Guatemala  ● Grenada - Haiti 
● Canada - Belize  ● Jamaica - Nicaragua 
● Curacao - El Salvador  ● St. Vincent og Grenadinerne - Aruba 
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 4. OMGANG GRUPPE A LODTRÆKNING
● Mexico - Honduras - Curacao/El Salvador - Canada/Belize
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 4. OMGANG GRUPPE B LODTRÆKNING
● Costa Rica - Panama - Grenada/Haiti - Jamaica/Nicaragua
  NORD- OG CENTRALAMERIKA, 4. OMGANG GRUPPE C LODTRÆKNING
● USA - Trinidad og Tobago - St. Vincent og Grenadinerne/Aruba - Antigua og Barbuda/Guatemala
  OCEANIEN, 2. OMGANG GRUPPE A LODTRÆKNING
● Tahiti - Ny Caledonien - Amerikansk Samoa/Cook Islands/Samoa/Tonga - Papua New Guinea
  OCEANIEN, 2. OMGANG GRUPPE B LODTRÆKNING
● New Zealand - Solomonøerne - Fiji - Vanuatu
 
24. JULI 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  ALKA SUPERLIGAEN
● Hobro - AaB  0-1● SønderjyskE - FC Midtjylland  1-2
 
23. JULI 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  BET25 LIGAEN
● Lyngby - HB Køge  1-0
 
  EUROPACUP 2015/2016
  EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP: 
● Brøndby (Danmark) - Beroe (Bulgarien)  0-0● Newtown FC (Wales) - FC København (Danmark)  1-3
● Aberdeen (Skotland) - Rijeka (Kroatien)  2-2● IFK Göteborg (Sverige) - Slask Wroclaw (Polen)  2-0
● Alashkert FC (Armenien) - FC Kairat (Kasakhstan)  2-1● Inter Baku (Aserbajdsjan) - Hafnarfjordur (Island)  2-2
● Astra Giurgiu (Rumænien) - Inverness CT (Skotland)  0-0● Linfield (Nordirland) - Spartak Trnava (Slovakiet)  1-3
● Beitar Jerusalem (Israel) - Charleroi (Belgien)  1-4● Mladost Podgorica (Montenegro) - FK Kukësi (Albanien)  2-4
● Birkirkara (Malta) - West Ham (England)  1-0● MSK Zilina (Slovakiet) - Dacia Chisinau (Moldova)  4-2
● Debrecen (Ungarn) - Skonto Riga (Letland)  9-2● Nomme Kalju (Estland) - FC Vaduz (Liechtenstein)  0-2
● Differdange (Luxembourg) - Trabzonspor (Tyrkiet)  1-2● Odd Grenland (Norge) - Shamrock Rovers (Irland)  2-1
● Dinamo Minsk (Hviderusland) - Cherno More (Bulgarien)  4-0● Omonia Nicosia (Cypern) - Jagiellonia Bialystok (Polen)  1-0
● FC Botosani (Rumænien) - Legia Warszawa (Polen)  0-3● PAOK Saloniki (Grækenland) - Lokomotiva Zagreb (Kroatien)  6-0
● FC Shirak (Armenien) - AIK Stockholm (Sverige)  0-2● Rabotnicki (Makedonien) - FK Jelgava (Letland)  2-0
● FC Thun (Schweiz) - Hapoel Be'er Sheva (Israel)  2-1● Rosenborg (Norge) - KR Reykjavik (Island)  3-0
● FK Spartaks (Letland) - SD Vojvodina (Serbien)  1-1● Strømsgodset (Norge) - Mlada Boleslav (Tjekkiet)  0-1
● FK Trakai (Litauen) - Apollon Limassol (Cypern)  0-0● UC Dublin (Irland) - Slovan Bratislava (Slovakiet)  1-5
● Gabala (Aserbajdsjan) - Cukaricki (Serbien)  2-0● Wolfsberger (Østrig) - Shakhtyor Saligorsk (Hviderusland)  2-0
● Hajduk Split - FC Koper (Slovenien)  4-1● Zeljeznicar (Bosnien) - Ferencvaros (Ungarn)  2-0
 
22. JULI 2015
  EUROPACUP 2015/2016
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP:
● Dundalk (Irland) - BATE Borisov (Hviderusland)  0-0● Rudar (Montenegro) - Qarabag (Aserbajdsjan)  0-1
● FC Astana (Kasakhstan) - NK Maribor (Slovenien)  3-1● Steaua Bukarest (Rumænien) - Trencin (Slovakiet)  2-3
● Fola Esch (Luxembourg) - Dinamo Zagreb (Kroatien)  0-3● Stjarnan (Island) - Celtic (Skotland)  1-4
● Lech Poznan (Polen) - FK Sarajevo (Bosnien)  1-0● Videoton (Ungarn) - The New Saints (Wales)  1-1
 
21. JULI 2015
  EUROPACUP 2015/2016
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP: 
● Lincoln Red Imps (Gibraltar) - FC Midtjylland (Danmark)  0-2● Maccabi Tel-Aviv (Israel) - Hibernians (Malta)  5-1
● Crusaders (Nordirland) - Skënderbeu Korcë (Albanien)  3-2● Milsami (Moldova) - Ludogorets (Bulgarien)  2-1
● Dila Gori (Georgien) - Partizan Beograd (Serbien)  0-2● Vardar (Makedonien) - APOEL Nicosia (Cypern)  1-1
● FC Pyunik (Armenien) - Molde (Norge)  1-0● Zalgiris Vilnius (Litauen) - Malmö FF (Sverige)  0-1
● HJK Helsinki (Finland) - Ventspils (Letland)  1-0
  EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE 2. KAMP: 
● Elfsborg (Sverige) - Randers FC (Danmark)  1-0
UEFA KOEFFICIENTER
  Klub-koefficienter 2011/2012 - 2015/2016 (seedning 2016/2017)
  Lande-koefficienter 2011/2012 - 2015/2016 (deltagere og indtræden 2017/2018)
SEEDNING
  Champions League 2015/2016, 3. kvalifikationsrunde
  Europa League 2015/2016, 3. kvalifikationsrunde
 
20. JULI 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  ALKA SUPERLIGAEN
● AaB - Esbjerg  1-1
 
19. JULI 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  ALKA SUPERLIGAEN
● OB - Hobro  3-0● AGF - Brøndby  2-1
● FC København - Randers FC  Udsat
 
18. JULI 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  ALKA SUPERLIGAEN
● FC Midtjylland - Viborg  2-0
 
17. JULI 2015
  DANMARKSTURNERINGEN 2015/2016
  ALKA SUPERLIGAEN
● FC Nordsjælland - SønderjyskE  0-2
 
  EUROPACUP 2015/2016
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (MESTER) LODTRÆKNING: 
● FC Midtjylland (Danmark)/Lincoln Red Imps (Gibraltar) - APOEL Nicosia (Cypern)/Vardar (Makedonien) 
● Celtic (Skotland)/Stjarnan (Island) - Qarabag (Aserbajdsjan)/Rudar (Montenegro) 
● Dinamo Zagreb (Kroatien)/Fola Esch (Luxembourg) - Molde (Norge)/FC Pyunik (Armenien) 
● FC Salzburg (Østrig) - Malmö FF (Sverige)/Zalgiris Vilnius (Litauen) 
● FK Sarajevo (Bosnien)/Lech Poznan (Polen) - FC Basel (Schweiz) 
● Hibernians (Malta)/Maccabi Tel-Aviv (Israel) - Viktoria Plzen (Tjekkiet) 
● Ludogorets (Bulgarien)/Milsami (Moldova) - Skënderbeu Korcë (Albanien)/Crusaders (Nordirland) 
● The New Saints (Wales)/Videoton (Ungarn) - BATE Borisov (Hviderusland)/Dundalk (Irland) 
● Trencin (Slovakiet)/Steaua Bukarest (Rumænien) - Partizan Beograd (Serbien)/Dila Gori (Georgien) 
● Ventspils (Letland)/HJK Helsinki (Finland) - NK Maribor (Slovenien)/FC Astana (Kasakhstan) 
  CHAMPIONS LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE (IKKE-MESTER) LODTRÆKNING:
● CSKA Moskva (Rusland) - Sparta Prag (Tjekkiet)  ● Rapid Wien (Østrig) - Ajax (Holland) 
● Fenerbahce (Tyrkiet) - Shakhtar Donetsk (Ukraine)  ● Young Boys (Schweiz) - Monaco (Frankrig) 
● Panathinaikos (Grækenland) - Club Brugge (Belgien) 
  EUROPA LEAGUE, 3. KVALIFIKATIONSRUNDE LODTRÆKNING: 
● Beroe (Bulgarien)/Brøndby (Danmark) - Jagiellonia Bialystok (Polen)/Omonia Nicosia (Cypern) 
● FK Jablonec (Tjekkiet) - FC København (Danmark)/Newtown FC (Wales) 
● Randers FC (Danmark)/Elfsborg (Sverige) - Shamrock Rovers (Irland)/Odd Grenland (Norge) 
● AIK Stockholm (Sverige)/FC Shirak (Armenien) - Atromitos (Grækenland) 
● Athletic Bilbao (Spanien) - Hafnarfjordur (Island)/Inter Baku (Aserbajdsjan) 
● AZ Alkmaar (Holland) - Istanbul Basaksehir (Tyrkiet) 
● Belenenses (Portugal) - Slask Wroclaw (Polen)/IFK Göteborg (Sverige) 
● Bordeaux (Frankrig) - AEK Larnaca (Cypern) 
● Charleroi (Belgien)/Beitar Jerusalem (Israel) - Zorya Luhansk (Ukraine) 
● Cukaricki (Serbien)/Gabala (Aserbajdsjan) - Apollon Limassol (Cypern)/FK Trakai (Litauen) 
● Dacia Chisinau (Moldova)/MSK Zilina (Slovakiet) - Vorskla Poltava (Ukraie) 
● FC Kairat (Kasakhstan)/Alashkert FC (Armenien) - Rijeka (Kroatien)/Aberdeen (Skotland) 
● FC Koper (Slovenien)/Hajduk Split - Mlada Boleslav (Tjekkiet)/Strømsgodset (Norge) 
● FC Zürich (Schweiz) - Cherno More (Bulgarien)/Dinamo Minsk (Hviderusland) 
● FK Jelgava (Letland)/Rabotnicki (Makedonien) - Trabzonspor (Tyrkiet)/Differdange (Luxembourg) 
● FK Kukësi (Albanien)/Mladost Podgorica (Montenegro) - Legia Warszawa (Polen)/FC Botosani (Rumænien) 
● Hapoel Be'er Sheva (Israel)/FC Thun (Schweiz) - FC Vaduz (Liechtenstein)/Nomme Kalju (Estland) 
● Krasnador (Rusland) - Slovan Bratislava (Slovakiet)/UC Dublin (Irland) 
● Lokomotiva Zagreb (Kroatien)/PAOK Saloniki (Grækenland) - Spartak Trnava (Slovakiet)/Linfield (Nordirland) 
● Rheindorf Altach (Østrig) - Guimaraes (Portugal) 
● Sampdoria (Italien) - SD Vojvodina (Serbien)/FK Spartaks (Letland) 
● Shakhtyor Saligorsk (Hviderusland)/Wolfsberger (Østrig) - Dortmund (Tyskland) 
● Skonto Riga (Letland)/Debrecen (Ungarn) - KR Reykjavik (Island)/Rosenborg (Norge) 
● Slovan Liberec (Tjekkiet) - Ironi Kiryat Shmona (Israel) 
● Southampton (England) - Vitesse (Holland) 
● Standard Liége (Belgien) - Ferencvaros (Ungarn)/Zeljeznicar (Bosnien) 
● Sturm Graz (Østrig) - Rubin Kazan (Rusland) 
● Targu Mures (Rumænien) - St. Etienne (Frankrig) 
● West Ham (England)/Birkirkara (Malta) - Inverness CT (Skotland)/Astra Giurgiu (Rumænien) 
 
16. JULI 2015
  EUROPACUP 2015/2016
  EUROPA LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE 1. KAMP: 
● Beroe (Bulgarien) - Brøndby (Danmark)  0-1● Randers FC (Danmark) - Elfsborg (Sverige)  0-0
● FC København (Danmark) - Newtown FC (Wales)  2-0● Jagiellona Bialystok (Polen) - Omonia Nicosia (Cypern)  0-0
● AIK Stockholm (Sverige) - FC Shirak (Armenien)  2-0● KR Reykjavik (Island) - Rosenborg (Norge)  0-1
● Apollon Limassol (Cypern) - FK Trakai (Litauen)  4-0● Legia Warszawa (Polen) - FC Botosani (Rumænien)  1-0
● Charleroi (Belgien) - Beitar Jerusalem (Israel)  5-1● Lokomotiva Zagreb (Kroatien) - PAOK Saloniki (Grækenland)  2-1
● Cherno More (Bulgarien) - Dinamo Minsk (Hviderusland)  1-1● Mlada Boleslav (Tjekkiet) - Strømsgodset (Norge)  1-2
● Cukaricki (Serbien) - Gabala (Aserbajdsjan)  1-0● Rijeka (Kroatien) - Aberdeen (Skotland)  0-3
● Dacia Chisinau (Moldova) - MSK Zilina (Slovakiet)  1-2● SD Vojvodina (Serbien) - FK Spartaks (Letland)  3-0
● FC Kairat (Kasakhstan) - Alashkert FC (Armenien)  3-0● Shakhtyor Saligorsk (Hviderusland) - Wolfsberger (Østrig)  0-1
● FC Koper (Slovenien) - Hajduk Split (Kroatien)  3-2● Shamrock Rovers (Irland) - Odd Grenland (Norge)  0-2
● FC Vaduz (Liechtenstein) - Nomme Kalju (Estland)  3-1● Skonta Riga (Letland) - Debrecen (Ungarn)  2-2
● Ferencvaros (Ungarn) - Zeljeznicar (Bosnien)  0-1● Slask Wroclaw (Polen) - IFK Göteborg (Sverige)  0-0
● FK Jelgava (Letland) - Rabotnicki (Makedonien)  1-0● Slovan Bratislava (Slovakiet) - UC Dublin (Irland)  1-0
● FK Kukësi (Albanien) - Mladost Podgorica (Montenegro)  0-1● Spartak Trnava (Slovakiet) - Linfield (Nordirland)  2-1
● Hafnarfjordur (Island) - Inter Baku (Aserbajdsjan)  1-2● Trabzonspor (Tyrkiet) - Differdange (Luxembourg)  1-0
● Hapoel Be'er Sheva (Israel) - FC Thun (Schweiz)  1-1● West Ham (England) - Birkirkara (Malta)  1-0
● Inverness CT (Skotland) - Astra Giurgiu (Rumænien)  0-1
 
15. JULI 2015
  EUROPACUP 2015/2016
  CHAMPIONS LEAGUE, 2. KVALIFIKATIONSRUNDE 1. KAMP:
● BATE Borisov (Hviderusland) - Dundalk (Irland)  2-1● Malmö FF (Sverige) - Zalgiris Vilnius (Litauen)  0-0
● Celtic (Skotland) - Stjarnan (Island)  2-0● Qarabag (Aserbajdsjan) - Rudar (Montenegro)  0-0
● Dinamo Zagreb (Kroatien) - Fola Esch (Luxembourg)  1-1
VELKOMMEN
www.haslund.info er primært udarbejdet af

- Henrik Haslund
- Christian Haslund
- Palle 'Banks' Jørgensen

Har du kommentarer til indholdet på disse sider, foreslag til nye ting eller har du fundet fejl, er du meget velkommen til at skrive til os.

Venlig hilsen
Henrik Haslund

Avisen for alle med interesse for Brønshøj-Husum

Er du til gamle
landskamp-magasiner?
www.kampprogrammer.dk


RUNDE FØDSELSDAGE 2015
06.08Niels Bennike90 år
12.08Carsten Nielsen60 år
15.08Per Wind60 år
15.08Henning Boel70 år
26.08Carsten Brandenborg70 år
16.09Johan Absalonsen30 år
25.09Niels Erik Andersen70 år
26.09Henning Enoksen80 år
06.10Martin Jørgensen40 år
09.10Finn Alfred Hansen80 år
05.11Peter Kjær50 år
17.11Jørgen Juul Jensen50 år
19.11Johnny Jacobsen60 år
19.11Kasper Lorentzen30 år

HAR RUNDET I ÅR
04.01Jonas Borring30 år
20.01Børge Bach70 år
22.01Erik Lykke Sørensen80 år
23.01Ronald Stelmer60 år
27.01Erik Sandvad70 år
31.01Morten "Duncan" Rasmussen30 år
11.02Michael "Mio" Nielsen50 år
12.02Ole Højgaard60 år
16.02Leif Hansen60 år
23.02Peder Kjær80 år
24.02William Kvist30 år
15.03Mogens Therkildsen75 år
20.03Martin Vingaard30 år
22.03Svend Hugger90 år
19.04Niki Zimling30 år
03.05John "Faxe" Jensen50 år
07.05Henrik Andersen50 år
13.05Kjeld Thorst75 år
14.05Jan Sørensen60 år
10.06Henrik "Tømrer" Pedersen40 år
11.06Danny Olsen30 år
17.06Jan Andersen70 år
24.06Henrik Skouboe60 år
28.06Morten Bruun50 år
08.07Ole Tobiasen40 år
10.07Tommy Troelsen75 år
12.07Flemming Kjærsgaard70 år
14.07Svend Aage Rask80 år
14.07Jørgen Rasmussen70 år
31.07Finn Laudrup70 år
31.07Lars Bastrup60 år
01.08Kris Stadsgaard30 år
Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster