Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Onsdag 5. oktober 2022 kl. 23:22
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
DAME A-LANDSKAMPE
20. OKTOBER 1995: SVERIGE
 
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
BratislavaTurnering
RESULTATTILSKUERE
23-21 (9-11)800
MÅLSCORERE
Z
Anja Andersen
Camilla Andersen
Anette Hoffmann M�berg
Tine B�ttzau
Conny Hamann
Tonje Kj�rgaard
Janne Kolling
7 mål
4 mål
4 mål
3 mål
2 mål
2 mål
1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPMÅLBEMÆRKNINGER
  Gitte Sunesen (M)GOG23520
  Annelise Vid� (M)Ikast fS2380
  Rikke SolbergGOG2463141
  Camilla AndersenBuxtehuder SV2266221
  Tina B�ttzauGOG2460114
  Anette Hoffmann M�bergViborg HK24104329
  Marianne FlormanFIF3171119
  Janne KollingViborg HK27154432
  Conny HamannGOG265011750-kamps jubilar
  Anja AndersenTUS Walle Bremen2677392
  Gitte MadsenDHG2660138
  Heidi AstrupViborg HK2361172
  Tonje Kj�rgaardIkast fS20253925-kamps jubilar
  Sisse Bruun JørgensenVirum Sorgenfri HK242048
LANDSKAMP 647
LANDSTR�NER
Ulrik Wilbek (102. kamp)
JUBILARER
Tonje Kj�rgaard er 107. spiller med 25 kampe
Conny Hamann er 59. spiller med 50 kampe
  Landskampe mod Sverige