Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Søndag 29. maj 2022 kl. 11:22
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
9. APRIL 2016: NORGE
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Jyske Bank Boxen, HerningKvalifikation til OL 2016
RESULTATTILSKUERE
25-25 (12-13)12.000
MÅLSCORERE
Mikkel Hansen5 mål
Kasper S�ndergaard4 mål
Casper U. Mortensen3 mål
Anders Eggert Magnussen3 mål
Lasse Svan Hansen3 mål
Mads Mensah Larsen2 mål
Jesper N�ddesbo2 mål
Mads Christiansen1 mål
Henrik Møllgaard Jensen1 mål
Hans Lindberg1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPM�LBEM�RKNINGER
  Niklas Landin (M)THW Kiel271401
  Jannick Green Krejberg (M)SC Magdeburg27681
  Mads ChristiansenBjerringbro-Silkeborg29105232
  Mads Mensah LarsenRhein-Neckar Löwen2464149
  Casper U. MortensenTSV Hannover2670197
  Anders Eggert MagnussenFlensburg-Handewitt33156560
  Klaus ThomsenBjerringbro-Silkeborg29264
  Rasmus LaugeFlensburg-Handewitt2483140
  Jesper N�ddesboFC Barcelona35198414
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt32152307
  Hans LindbergFüchse Berlin34221599
  Henrik Møllgaard JensenParis St. Germain3187136
  Kasper S�ndergaardSkjern Håndbold34159348
  Henrik Toft HansenFlensburg-Handewitt2974139
  Mikkel HansenParis St. Germain28148690
  Michael DamgaardSC Magdeburg262773
LANDSKAMP 1412
LANDSTRÆNER
Gudmundur Gudmundsson (36. kamp)

  Landskampe mod Norge