Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 29. september 2022 kl. 01:15
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
2. MAJ 2015: HVIDERUSLAND
 KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
NRGi Arena, AarhusKvalifikation til EM 2016
RESULTATTILSKUERE
32-23 (18-11)5.000
MÅLSCORERE
Casper U. Mortensen7 mål
Mikkel Hansen7 mål
Mads Christiansen6 mål
Lasse Svan Hansen4 mål
Rasmus Lauge4 mål
Mads Mensah Larsen1 mål
Nikolaj �ris Nielsen1 mål
Jesper N�ddesbo1 mål
Henrik Toft Hansen1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPM�LBEM�RKNINGER
  Niklas LandinRhein-Neckar Löwen261221
  Jannick Green KrejbergSC SC Magdeburg26601
  Stefan HundstrupBjerringbro/Silkeborg281524Sidste
  Mads ChristiansenBjerringbro/Silkeborg2987193
  Mads Mensah LarsenRhein-Neckar Löwen234595
  Casper U. MortensenS�nderjyskE2551152
  Patrick Wiesmach LarsenTeam Tvis/Holstebro251119
  Rasmus LaugeTHW Kiel2365107
  Bo SpellerbergKIF København35245332Sidste
  Nikolaj �ris NielsenBjerringbro/ Silkeborg28928
  Jesper N�ddesboFC Barcelona34180377
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt31136274
  René Toft HansenTHW Kiel30100158
  Henrik Møllgaard JensenSkjern Håndbold3073125
  Henrik Toft HansenHSV Hamburg2860116
  Mikkel HansenParis St. Germain27134628
LANDSKAMP 1390
LANDSTR�NER
Gudmundur Gudmundsson (17. kamp)
BEM�RKNINGER
René Toft Hansen er 59. spiller, som opn�r 100 landskampe

  Landskampe mod Hviderusland