Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 28. maj 2022 kl. 09:57
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
20. JANUAR 2015: TYSKLAND
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Lusail Multipurpose Hall, Doha, QatarVM, indledende runde
RESULTATTILSKUERE
30-30 (16-16)2.000
MÅLSCORERE
Mads Christiansen6 mål
Mikkel Hansen6 mål
Anders Eggert Magnussen5 mål
Lasse Svan Hansen3 mål
Henrik Toft Hansen2 mål
René Toft Hansen2 mål
Hans Lindberg2 mål
Rasmus Lauge1 mål
Henrik Møllgaard Jensen1 mål
Casper U. Mortensen1 mål
Bo Spellerberg1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPM�LBEM�RKNINGER
  Niklas LandinRhein-Neckar Löwen261141
  Jannick Green KrejbergSC SC Magdeburg26521
  Mads ChristiansenBjerringbro/Silkeborg2879158
  Casper U. MortensenS�nderjyskE2543128
  Anders Eggert MagnussenFlensburg-Handewitt32134506
  Rasmus LaugeTHW Kiel235779
  Bo SpellerbergKIF København35237331
  Jesper N�ddesboFC Barcelona34172363
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt31128243
  Hans LindbergHSV Hamburg33199560
  René Toft HansenTHW Kiel3092153
  Henrik Møllgaard JensenSkjern Håndbold3065124
  Kasper S�ndergaardSkjern Håndbold33150336150-kamps jubilar
  Henrik Toft HansenHSV Hamburg2852103
  Mikkel HansenParis St. Germain27126587
  Michael DamgaardTeam Tvis/Holstebro241023
LANDSKAMP 1382
LANDSTR�NER
Gudmundur Gudmundsson (9. kamp)
JUBILARER
Kasper S�ndergaard er 23. spiller med 150 landskampe

  Kampe mod Tyskland