Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 11. august 2022 kl. 23:17
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
24. JANUAR 2014: KROATIEN
 KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Jyske Bank Boxen, HerningEM, semifinale
RESULTATTILSKUERE
29-27 (13-15)
MÅLSCORERE
Anders Eggert Magnussen
René Toft Hansen
Lasse Svan Hansen
Mads Christiansen
Mikkel Hansen
Jesper N�ddesbo
Kasper S�ndergaard
Thomas Mogensen
Mads Mensah Larsen
Hans Lindberg
8 mål
4 mål
3 mål
3 mål
2 mål
2 mål
2 mål
2 mål
2 mål
1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPM�LBEM�RKNINGER
Niklas LandinRhein-Neckar Löwen251021
Jannick Green KrejbergBjerringbro/Silkeborg25410
Thomas MogensenFlensburg-Handewitt30105259
Mads ChristiansenBjerringbro/Silkeborg2766131
Klaus ThomsenTeam Tvis/Holstebro27164
Bo SpellerbergKIF København34225310
Michael V. KnudsenFlensburg-Handewitt35241793
Jesper N�ddesboFC Barcelona33159340
Anders Eggert MagnussenFlensburg-Handewitt31121461
Hans LindbergHSV Hamburg32186526
Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt30115221
Mads Mensah LarsenAalborg Håndbold223074
René Toft HansenTHW Kiel2982137
Henrik Møllgaard JensenSkjern Håndbold295295
Kasper S�ndergaardSkjern Håndbold32141321
Mikkel HansenParis St. Germain26113525
LANDSKAMP 1369
LANDSTR�NER
Ulrik Wilbek (213. kamp)
JUBILARER
Bo Spellerberg er 5. spiller, der opn�r 225. landskampe

Landskampe mod Kroatien