Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Torsdag 11. august 2022 kl. 23:49
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
1. NOVEMBER 2009: TYSKLAND
 
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Hannover, TysklandSuper Cup
RESULTATTILSKUERE
26-30 (12-16)10.501
MÅLSCORERE
Lars Christiansen
Kasper S�ndergaard
Hans Lindberg
Michael V. Knudsen
Mikkel Hansen
Thomas Mogensen
Bo Spellerberg
Daniel Svensson
Torsten Laen
9 mål
4 mål
4 mål
3 mål
2 mål
1 mål
1 mål
1 mål
1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPM�LBEM�RKNINGER
  Kasper HvidtFCK Håndbold332091
  Sørenn RasmussenAaB Håndbold33140
  Thomas MogensenFlensburg-Handewitt2647109
  Mads ChristiansenAaB Håndbold23815
  Lars JørgensenAG København31182141
  Jesper JensenSkjern Håndbold32119237
  Lars ChristiansenFlensburg-Handewitt372911362
  Anders Eggert JensenFlensburg-Handewitt2743157
  Bo SpellerbergKolding IF30149223
  Michael V. KnudsenFlensburg-Handewitt31202677
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt263566
  Mikkel HansenFC Barcelona2233113
  Daniel SvenssonAaB Håndbold27610
  Kasper S�ndergaardKolding IF2861142
  Hans LindbergHSV Hamburg28100251
  Torsten LaenFüchse Berlin29143241
LANDSKAMP 1266
LANDSTR�NER
Ulrik Wilbek (118)
BEM�RKNINGER
Hans Lindberg er 52. spiller, som opn�r
100 landskampe
  Kampe mod Tyskland