Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Tirsdag 4. oktober 2022 kl. 22:21
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
19. JANUAR 2009: SAUDI ARABIEN
 
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Porec, KroatienVM
RESULTATTILSKUERE
32-13 (17-4)800
MÅLSCORERE
Anders Eggert Jensen
Lasse Svan Hansen
Michael V. Knudsen
Torsten Laen
Lars Christiansen
Mads �ris Nielsen
Kasper S�ndergaard
10 mål
6 mål
5 mål
3 mål
3 mål
3 mål
2 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPM�LBEM�RKNINGER
  Kasper HvidtFC Barcelona322001
  Niklas LandinGOG2090
  Thomas MogensenFlensburg-Handewitt263788
  Torsten LaenCiudad Real29135230
  Jesper JensenSkjern Håndbold31110228
  Lars ChristiansenFlensburg-Handewitt362811309
  Anders Eggert JensenSkjern Håndbold2636143
  Bo SpellerbergKolding IF29139210
  Michael V. KnudsenFlensburg-Handewitt30192644
  Lasse Svan HansenFlensburg-Handewitt252755
  Mikkel HansenFC Barcelona212368
  Kasper S�ndergaardKolding IF2757130
  Hans LindbergHSV Hamburg2790223
  Mads �ris NielsenBjerringbro/Silkeborg27829
LANDSKAMP 1253
LANDSTR�NER
Ulrik Wilbek (105)
BEM�RKNINGER
Kasper Hvidt er 7. spiller, som opn�r 200
landskampe
  Landskampe mod Saudi Arabien