Kommentarer eller fejl? Kontakt Webmaster
Lørdag 28. maj 2022 kl. 09:28
WWW.HÅNDBOLD.INFO
 
HERRE A-LANDSKAMPE
30. JANUAR 2007: ISLAND
 
KAMPFACTS
SPILLESTEDANLEDNING
Hamburg, TysklandVM, kvartfinale
RESULTATTILSKUERE
42-41 (16-17 ; 34-34)  Efter forl�nget spilletid12.500
MÅLSCORERE
Lars Møller Madsen
Michael V. Knudsen
Anders Oechsler
Lasse Boesen
Jesper Jensen
Lars Rasmussen
Lars Christiansen
Søren Stryger
Jesper N�ddesbo
9 mål
9 mål
9 mål
5 mål
3 mål
3 mål
2 mål
1 mål
1 mål
DANMARK
SPILLERKLUBALDERKMPM�LBEM�RKNINGER
  Kasper HvidtPortland San Antonio301671
  Peter HenriksenGOG34380
  Lasse BoesenKolding IF2781218
  Lars JørgensenPortland San Antonio28140128
  Jesper JensenSkjern Håndbold2970160
  Lars RasmussenTeam Tvis/Holstebro3060161
  Lars ChristiansenFlensburg-Handewitt342451120
  Lars Møller MadsenSkjern Håndbold2556117
  Michael V. KnudsenFlensburg-Handewitt28162532
  Søren StrygerFlensburg-Handewitt31149474
  Anders OechslerGrosswallstadt272362
  Jesper N�ddesboKolding IF2674135
  Joachim BoldsenFlensburg-Handewitt28161370
  Hans LindbergViborg HK2550102
LANDSKAMP 1201
LANDSTR�NER
Ulrik Wilbek (56)
BEM�RKNINGER
Hans Lindberg er 108. spiller, som opn�r
50 landskampe
  Kampe mod Island